1.
afrika kökenli bir müzik aleti.

peki bu aleti bu kadar güzel yapan şey ne? tüm notalarının minör olması. bu sayede ne kadar rastgele bassanız da tuşlara, çıkan müzik kulağa hoş geliyor.

en güzel yanı aynı zamanda en kötü yanı, flat notaların olmaması birçok parçayı orijinal dizilim ile çalmanızı zorlaştırmakta.

öğrenmesi kolay, çalması zevkli.
devamını gör...
2.
çalmasını çok istediğim ama belkide hayat boyu içimde bir yerlerde ukde kalacak olan müzik aleti
devamını gör...
sesine aşık olduğum ve corona döneminde çalmayı öğrendiğim bir müzik aleti. aynı zamanda müzik terapisinde de kullanılıyor olması beni daha da cezbetti.
devamını gör...
tarihi 3000 yıl öncesine dayanan etnik bir afrika çalgısı. ses terapisinde kullanılır.
devamını gör...
görece yüksek fiyatlı. öyle çok istiyorum ki sabaha kadar bir şeyler çalmayı onunla. her şey düzelince benim de kalimbam olacak.
devamını gör...
çok hoş bir tınısı olan müzik aleti.
devamını gör...
almama çok az kalan enstrüman.
devamını gör...
huzur verici bir sesi/tınısı olan ancak son zamanlarda sosyal medyada çok sık görmeye başlamamla beraber artık görmek istemediğim enstrüman.
devamını gör...
mümkünse en az 10 sene görmek ve duymak istemiyorum. ınstagram'da herkes kalimba çalarken story atıyor. gınağı geldi.
devamını gör...
tarihi çok eski olmasına rağmen son yılların trend olmuş müzik aleti. canı sıkılan kalimba alıp story atıyor. parmaklarımı ve tırnaklarımı daha çok sevdiğimden kendisini 3 hayır ile uğurluyorum ve sanat hayatımı başlamadan nihayete erdiriyorum.
devamını gör...
kendime doğum günü hediyesi olarak aldığım, baş parmak piyanosu da denilen, genellikle 17 tuşlu hoş tınılı bir müzik aleti. bugün çav bella ile başladım. en son game of thrones’a geçtiğimde mini konser vermeyi düşünüyorum arkadaşlara. kararlıyım. hadi bakalım.
devamını gör...
1 seneyi aşkın bir süredir ay tenli kadın, dilek taşı, nasıl geçti habersiz, eteği belinde, baytar, firuze, hababam sınıfı, titanik, ezel, sen bir aysın, nemrudun kızı ve daha birçok parçayı çalabildiğim, tahtadan yapılmış 17 tuşlu huzur veren bir müzik aleti.
devamını gör...
yani bok atmak gibi olmasın ama şunu trendyoldan alıp da '' bir enstruman çalıyorum'' denmesi kadar komik bir şey gelmiyor bana. bu ne allah rızası için bir kere enstruman mı bu şimdi. tencere ve tahta kaşık ikilisi de enstruman o zaman.
devamını gör...
youtube türkiye'de kalimba academy adlı kanal bu müzik aleti ile çok iyi parçalar çalıyor dinlemek isterseniz.

buradan
devamını gör...
afrika kökenli bir müzik aleti. başparmak piyanosu olarak da bilinmektedir. aynı zamanda sesi çok hoş çok dinlediricidir.
devamını gör...
iki elinizin arasına alıp baş parmaklarınızı kullanarak çalabildiğiniz tuşlu müzik aleti. kendine özgü tınısı vardır. bu tını o kadar hoş ki beyin üzerinde iyileştirici bir etkisi olduğundan ses terapilerinde kullanılıyor. stres ve kaygıyı hafiflettiği biliniyor. dinlemenin yanında çalmak da bir hayli keyifli.
devamını gör...
bir zamanlar bende olsa dediğim enstrümandır.
devamını gör...
bir kac aydir almayi dusundugum enstrümandır kendileri. metallica'dan nothing else matters' ı çalmak istiyorum hem de çok.
devamını gör...
birkaç ay önce hediye gelen bol pratik dışında başka herhangi bir numarası bulunmayan hoş tınılı ufak ebatlı bir enstrüman.
devamını gör...
a101 de bulabiliyor bugünlerde
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim