fikirlerinizi, yorumlarınızı bekliyorum
devamını gör...
dilerim bir cemaat yurdu sana musallat olmaz...
devamını gör...
çadır satın almak. şaka şaka. yani en alternatif yöntem apart olarak görünüyor fakat üniversitenin de konumuna bağlı olarak onun da fiyatları epey fark gösteriyor. gelen zamlar sonrası en ucuz denilen yerlerden bir tanesi olan kırıkkalede bile apart fiyatları cep yakan boyutta. hele bir de evde okuyan kişi sayısı birden fazlaysa ve öğrenci okurken aynı zamanda da çalışmıyorsa aileler daha da güçlük çekiyor. özel yurtlar da apartlarla hemen hemen aynıydı arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla. ama maddi imkanlarınız yetiyorsa en rahatı apart. hem kendine ait bir odan var hem de en azından yemeğini kendin yapabiliyorsun. şimdilerde ev kiralayım desen o da ayrı zor. kira bedellerinin durumu malum, almış başını gidiyor. kıytırık bir ev için bile en az iki bin kira istenir olmuş. bulabilirseniz güvenilir bir apart bulun. en rahatı o olacaktır. belki ilerleyen senelerde birkaç arkadaşlarınızla beraber eve çıkarsınız.
devamını gör...
babanızın durumu varsa bir ev alın. kimseyi de ev arkadaşı vs. almayin. ne it kopukla uğraşın ne de ev sahipliği yapan dallamalarla ... okul bitince de evi satar çeker gidersiniz.
ha durum yoksa yedektesindir kyk yurdu için. sürekli kollayin illa bir boşluk oluşur. kapağı oraya atın.
devamını gör...
eğer yedeklerdeyseniz ve yurdun yedekten gelme ihtimali varsa aylık sözleşme yapan özel bir yurtla anlaşabilirsiniz geçici olarak. kyk çıkınca da kyk’ya geçersiniz böylece özel yurt sahiplerine çok fazla para kaptırmamış olursunuz.
devamını gör...
iş bitirebilecek, siyasi işlerle içli dışlı olan birini bulun. araya birilerini sokabilirseniz -iktidar partisine yönelimi olan olursa daha makbul- yurt yönetimi sizi kapıda çiçekle karşılar. bunu yapamıyorsanız diğer kısmı biraz zor allah yardımcınız olsun.
devamını gör...
eğer apart ev gibi alternatifleri karşılayabilecek durumunuz yoksa bulunduğunuz ildeki kyk müdürlüklerine gidip durumunuzu anlatın, şanslıysanız misafir öğrenci olarak yurda kabul edilebilirsiniz. benim lisans dönemimde birkaç arkadaşım bu şekilde yurtta kalmışlardı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kyk yurdu çıkmayan öğrencilere tavsiyeler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim