1.
rammstein'ın en sevdiğim şarkısı. özellikle piyano versiyonu çok güzel.
devamını gör...
rammstein’ın diğer parçalarından daha farklı , daha senfonik olan şarkısı. özellikle yaylılar girince bi hareketlenme olması muhtemel içinizde.
devamını gör...
56. saniyesi dünyanın en iyi yükselişlerinden biridir.
devamını gör...
kalbi güm güm attıran, öyküsüyle canınızı yakan, klibiyle gözlerinizi dolduran, kısaca her duyuya hitap eden rammstein parçasıdır.
devamını gör...
kalbimiz yanıyor rammstein.
devamını gör...
rammstein’nın kalbimizi yerinden söken ve bir ateşin ortasına atan şarkısıdır.
özellikle senfonik alt yapısı dehşettir. insanı sakinken bile gaza getirebilir. aman ha! fazla dinlemeyin aşırı doz etkisi yapabilir.

sözlerini evirelim çevirelim;

şimdi, sevgili çocuklar, dikkatinizi verin.
ben yastıktan gelen sesim.
sizden bazı şeyler aldım.
onu bağrımdan söktüm.

bu kalple güce sahibim.
gözkapağı şantajına.
gün uyanıncaya kadar şarkı söylerim.
cennetlerin üzerinde parlak bir ışık.
kalbim yanar

.........

şarkı çocukluk korkuları üzerinedir. hani geceleri korktugunuzda yastığınıza daha çok gömülürsünüz ya. hatırladınız değil mi?

rammstein’ın “mutter” albümünün açılış şarkısıdır. klibi yayınlandığı dönem en begenilen klipler arasına girmiştir. grup aslında sahne, konser perforsmanlarında öyle etkili şovlar sergiler ki, klipleri aratmayacak niteliktedir. canlı konserini izlemiş biri olarak şu cümleyi samimi olarak söylerim; “ o neydi öyle ya”. konserin etkisinden kolay kolay çıkamaz, üç beş gün camı, çerçeveyi indirirsiniz.

şarkının piano versiyonu da vardır. daha akustik yapıda olan versiyonunu ben pek beğenmedim. illa ki o yaylılar girecek, e gitar uçacak, siz delireceksiniz.

aradan bunca yıl geçmiş olmasına rağmen, değerini yitirmeyen bir şarkıdır. bana göre bunun sebebi, senfonik alt yapısı ve solist till lindemann’nın şarkıya kattığı yorumudur. gavur iyi okumuş.

rammstein solisti till lindemann almancaya inat bir telaffuzla söyler şarkıyı ki tarzları bu zaten. ancak mein herz brennt (kalbim yanıyor) şarkısında her kelimenin üstüne özellikle basa basa söyler.

şarkıyı iyi bir ses sistemi ile dinlerseniz, alt yapıda yaylıların girdiği an, kanınızda ki metal oranını, damarlarınızdan sokaklara taştığını hissedersiniz.

yangınagider
devamını gör...
müziğinin yükselişiyle, viyolonsellerin bir anda girmesiyle rock müziğin ve enstrümanların uyumunu çok iyi yakalar. klibi de oldukça güzeldir, şarkıda çocuklara anlatılan masallardan bahsedilir. tabii ki bunu rammstein ruhu ile yapar.
devamını gör...
mutter albümünün ne kadar güzel olacağının habercisi ilk şarkı
devamını gör...
her dinlediğimde yükselten bir şarkı. inanılmaz gaza getirici
devamını gör...
dinlediğim her seferinde beni etkilemeyi başaran parçadır. bu kadar etkileyici çok az şarkı var.
devamını gör...
an itibariyle ruhumun içinden geçen rammstein şarkısı.
devamını gör...
mutter albümündeki en sevdiğim şarkıdır.
ohne dich'ten sonra da en sevdiğim rammstein şarkısıdır.
devamını gör...
bu konser kaydı en sevdiğimdendir. girişiyle insanı acayip coşturuyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mein herz brennt" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim