burası bir aile sözlüğü, üstelik bu sözlükte yalnız değilsin, öyle ağzına her geleni sallayacak kadar. arkadaşlarınla boş karı kız muhabbeti de yapmıyorsun.

ayrıca sözlükteki hanım arkadaşlarımızı da göz önüne bulundurarak kendine çeki düzen verebilirsin. kimse senin boş ve gereksiz muhabbetini görmek zorunda değil.
devamını gör...
saçmalıktır. bunun daha saçması bu hareketi savunanlardır.
neymiş hanım arkadaşlar varmış. o hanım arkadaşlar 3 kişi bir araya geldiğinde senden benden daha çok küfür ediyor.
adam sanki mahallesinde takılıyor da küfürlü ibare kullanana 'burda aile var muamelesi' yapıyor. bir de 'burasi aile sözlüğü' diyor. hiçbiriniz benim ailem değilsiniz, sayfayı kapatınca hiçbiriniz yoksunuz. varoş romantizmi bu yani.

geçen sefer de dedim. birilerine, yazarlara küfür eden doğrudan uçurulsun. fakat kendisini ifade ederken küfürlü ve argo ifade kullananlara sansür uygulanmasin. behzat ç küfür ederken, cem yılmaz ederken hepiniz gülüyorsunuz ama sözlük yazarları küfürlü ibare kullanamaz. hadi oradan, yıl oldu 2021 aşın bunları.
devamını gör...
--- alıntı ---

ayrıca sözlükteki hanım arkadaşlarımızı da göz önüne bulundurarak kendine çeki düzen verebilirsin. kimse senin boş ve gereksiz muhabbetini görmek zorunda değil.

--- alıntı ---

çok dolu ve gerekli yazıyor olmalı dedirten durumdur.
devamını gör...
bir şeye açıklık getirmek istediğim başlıktır.

gündelik hayatlarımızda hepimiz küfür ediyoruz, hatta, ben bazen çevremdekilerin ufkunu açacak kadar dahi ileri gidebiliyorum.

ancak kafa sözlüğü bundan muaf tutmak istedik.

duraklarda, takside, işten eve dönerken yürüdüğün herhangi bir sokakta, statlarda, kahvede ya da her neredeysen küfür hep seninle zaten. bırak burada da olmasın.

sonuç olarak : tanımını doğrudan uçurmak yerine moderasyon ekibi küfrü tanımdan ayırmış, bunun dışında herhangi bir fiili müdahale söz konusu değil.
yazarların tanımlarını kafasına göre değiştirmek kimsenin işi değil. böyle bir çaba söz konusu olamaz.
devamını gör...
bazı sözcüklerin sansüre uğradığını ancak imla hatalarının düzeltilmeden değişiklik yapıldığını gördüğüm durum. üzüldüm, keşke imlaya da bakılsaymış. tabii kimi durumlar vardır ki 'süte süt demek' gerekir.
devamını gör...
--- alıntı ---

"kadındır. 2 biradan fazla içip dağıtmayan hatun görmedim. erkekte olabilir tabi. yalnız başına ya da yabancıların yanında alkol almaması gereken insandır."

--- alıntı ---

bildirim iletmemek yanlış olmuş fakat bir kelime için de düşman kesilmek ne kadar doğrudur? tartışılır. yazarın kendince haklı sebepleri var; sonuçta hak onun hakkı, tanım onun tanımı. yine de diş kovuğunu doldurmayacak sebeplerden huzursuzluk yaratmak hoş değil. gider moderasyonla polemiğe girersiniz, bizi alakadar etmez. eğer sorunu başlık açarak sözlük geneline yayıyorsanız eleştirelere de kızmayacaksınız.

--- alıntı ---

hanım arkadaşlar 3 kişi bir araya geldiğinde senden benden daha çok küfür ediyor.

--- alıntı ---

alkolik kardeşim hemen de belli ediyor kendini. *
devamını gör...
yahu arkadaşım, kimse senin küfrünü burada okumak zorunda değil.
zaten burası haricinde bütün sözlükler küfürlü, neden burada yazıyorsun o zaman ?

adamlar yeni bir şey ile karşımıza geldiler, biz de sevdik girdik yazıp çiziyoruz.
burası açılalı neredeyse 1 ay oldu, yönetim için 1 tane 'şu yazara da haksızlık yapıldı' diyebileceğin bir durum oldu mu ? hayır.

bak politik konularda doğrudan ve açık açık nefret ettiğim, sokakta görsem gırtlağına sarılacağım 2 tane yazar tanıyorum.
ama fikrimi gelip de küfürle ifade etmiyorum, böylesi buraya da seviye katıyor.

ne çok meraklısınız her şeyi baltalamaya ya.
helal olsun.
devamını gör...
neyin küfür, neyin küfür olmadığı konusunun büyük sıkıntı olacağını gösteren bir başlık olmuş. tersinden küfür olmayan ama küfürden daha da kötü anlamlara gelen sözcükleri de ekleyince işin içinden çıkabilene aşk olsun. uğraşanlara güç kuvvet diliyorum ama şu var; bir müdahale varsa bildirim kesin olmalı. hatta müdahale yerine küfür olarak belirlenmiş kelimeler otomatik sansürlene de bilir. bilemiyorum artık hangisi daha mantıklı ama cidden sıkıntılı bir konu aşağı tükürsen sakal meselesi...
devamını gör...
değiştiremediklerini ise sol tarafta gözükmesini engelliyorlar. çok ayıp.
devamını gör...
10.
burası aile sözlüğü değil, hanım arkadaşlar da var o yüzden küfür yasak yanlış bir ibare.

ben erkek halimle küfür istemiyorum?
bunun kadını erkeği yok.

kafa sözlüğün küfürsüz olmasından dolayı pek mutluyum.

tişikkirlir.
devamını gör...
11.
--! spoiler !--

yahu arkadaşım, kimse senin küfrünü burada okumak zorunda değil.
zaten burası haricinde bütün sözlükler küfürlü, neden burada yazıyorsun o zaman ?

--! spoiler !--

saçma bir noktaya gelmiş olay. bunu söyleyen adama başka biri kalkıp 'ben de senin saçma sapan düşüncelerini okumak istemiyorum' diyebilir. hakkıdır da. karşısındaki bunu söylüyorsa o kişi de bunun cevabını bu şekilde verir.

böyle bir sözlük istiyorsanız ihl sözlük vardı zaten, istediğinizin aynısı. burayı niye açtınız ya da yazar oldunuz ki? kapandı mı orası, nedir?

edit: kaldı ki niyet önemli. ben buraya küfür olmayan ama okuyanı yerinden zıplatacak çok şey yazabilecek kadar kelime ve anlam bütünlüğüne hakimim. kimse doğrudan birine küfür etmediği sürece kendini ifade ederken küfür ve argo kullanabilmeli.
devamını gör...
12.
bilgi vermeden yapıldığı için yanlıştır.
her ne kadar yazar kurallara uymamış olsa da, benim tanımımdaki herhangi bir kelime bile eksilse aynı tepkiyi verirdim. kesinlikle format daha detaylı olmalı. bu sayede yazarları tek tek, her entry için uyarmak zorunda da kalınmaz.
devamını gör...
13.
sosyal hayatında dakika başı 3 küfür edebilen bir makine olarak, burası küfürlü bir yapıya dönerse tam o gün yazarı olmayı bırakırım.
devamını gör...
14.
--! spoiler !--

sizin atalarınız diz kapağı görünce boşalan adamlardı. öylelerinden böyleleri çıkması gayet olağan.

--! spoiler !--

mesela adam böyle rezil bir entry girebiliyor ve silinmiyor. direkt hakaret dolu bir entry.

ama ben bir şey anlatırken hay sansimi si... desem entrye müdahale edecekler. yazık.
burası yakında patlar arkadaşlar.
devamını gör...
15.
kırmızı buton resmi
devamını gör...
16.
burayı sigara içilmeyen bir alan olarak görmek gerekir. ben kullanıyorum ancak bu konuda hassasiyet içeren mekanlara girmiyorum ya da içmeden oturuyorum. sigara içilme yasağını da kafama takmadan eğlenceme, kahveme, keyfime, sohbetime bakıyorum diyebilmek gerekir sanırım. zordur bu dengeyi sağlamak ama zamanla ideal ölçüsüne kavuşacaktır sözlük.
devamını gör...
17.
alın işte sizin yüzünüzden tanımım silindi. şimdi ben de bir başlık açayım moderasyonun rezilliği diye.

ayrıca doğru söylediğim için her zaman kovulmuşumdur, benim için sıkıntı değil.

başlığı açanın değilde başka birinin üstüne alınması da ayrıca hoşuma gitti, ne güzel dökülüyorlar belli ediyorlar kendilerini.
devamını gör...
18.
yönetim ile görüşülebilecek konuların başlık altında yapılması biraz prim kasma çabası gibi geliyor.
rahatsızlık duyulan bir konu varsa moderatörlere mesaj yoluyla belirtilebilir. kendi aranızdaki sorunları da özelde çözün demek istediğim başlık.

(bkz: algı operasyonu mu bunlar baattinn)
devamını gör...
19.
nasıl ki allah kelimesi isteğe bağlı büyütülüyor ise, argo ve küfür de isteğe bağlı sansürlenmelidir.
devamını gör...
20.
entry giren arkadaş gayet haklı. şayet böyle bir durum varsa tabi.

adam sansürlemiş. ve evet küfürler de sansürlenerek yazılır. yanlış bir şey yok.
yok hanımlar varmış vs vs. kimse guardlık* yapmasın. kadını da erkeği de sütten çıkmış ak kaşık değil.

sansürleyerek de yazmak yasak olsa tdk'da böyle bir kural yer almazdı herhalde.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"moderasyonun entryleri kafasına göre değiştirmesi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim