sevgili sözlük yazarları ve minnoş çaylaklarımız, bu başlıkta başlık nasıl açacağım ben yahu diyen yazarlarımız için ufak bir öğretici hazırladık.

öncelikle başlık açmak için yazar olmanız gerekmekte, burası çokomelli. ben nasıl yazar olacağım eeey yönetim diyorsan çaylaklık sistemi başlığında cevaplarını bulabilirsin. e ben zaten yazarım ama hala bilmiyorum, duyun yardım çığlıklarımı diyorsan da merak etme anlatacağım*. hazırsan başlıyorum.

öncelikle başlık nasıl açılır? başlık üstteki arama butonunda açmak istediğin başlığı yazarak ve bunu aratarak açılır.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
yukarıdaki gibi bulunamadı bildirisi ile karşılaşıyorsanız büyütece ya da alttaki bulunamadı bildirimine tıkladığınızda** tebrikler, nur topu gibi bir başlığınız oldu. fakat altında benzer başlıklar sıralanıyorsa ve orada sizin anlattığınız şeye benzeyen başlıklar var ise bir kıyaslama yapmanız gerekmekte. çünkü benzer olan başlıklar olduğunda maalesef moderasyon müdahale edip o başlıkları birleştiriyor.

sözlükteki yazılı olmayan kurallardan biri de aramaya inanmak. inançlı ya da inançsız olmamanızdan çok aramaya inanmanız ile ilgilenen bir sözlüğüz. inanmadığınızda kardeş başlıkları buluşturuyor, onlara beraber huzurlu bir ömür veriyoruz.

peki biz başlıkları nasıl açmalıyız? anlatmadan önce ilgili format kuralını size bırakıyorum. beni bu kadarı kesmez formatın hepsini ver bana derseniz de normal sözlük formatı ve kuralları başlığı sizi bekliyor.

14) soru işareti ile başlık açmak için #yardım kategorisi kullanılabilir. bu kategoride format ve kural aranmaz. #yardım kategorisi haricinde başlıklar soru biçiminde açılamaz ve dahi başlıklarda (özel bir durum yok ise) noktalama işareti kullanılamaz.
14.1) yardım kategorisi haricinde, soru şeklinde açılan başlıklar moderasyon tarafından değiştirilir, ya da sonuna sorusu, sorunsalı gibi kelimeler eklenebilir
14.2) başka dildeki başlıklar için (film/kitap/dizi) popüler hali hangi dilde ise o dilde başlık açılmasını önemseriz. örnek olarak, lord of the rings yerine yüzüklerin efendisi başlığının açılması gibi.

yani kısacası başlıklarda özel durumlar haricinde soru cümlesi, küfür, noktalama işareti bulunamaz. bulunduğunda yine yönetim müdahale etmek durumunda kalır.

benim kafam karıştı, bunlar ne ola ki diyorsanız alt alta üç çizgi şeklinde var olan turunçgiller altındaki online yazarlar sekmesinden üsteki turuncu turuncu parlayan moderatörlere bir selam çakıp yardım edin bana naraları atabilirsiniz. emin olun onlar da açmış kollarını sizi bekliyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"normal sözlük başlık açma rehberi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim