---! alıntı !---

he-gassen, japonya'da adı bilinmeyen kişi veya kişilerce oluşturulmuş parşömenlerdir. "osuruk savaşı" veya "osuruk yarışması" olarak adlandırılan parşömenlerde en az bir kez gaz çıkarma sahnesi bulunur. gaz, utanç verici ya da kınanacak bir şey olmaktan daha çok komik bir tasvire sahiptir. bu tarz bir savaş ilk kez heian dönemine (ms 794-1185) ait olduğu sanılan bir eserin kopyasında görülmüştür. hikâye genellikle aralarında kadınlarında bulunduğu bir grup adamın yemek yemesiyle başlar. daha sonra karınları şişen adamlar gruplar halinde karşılıklı olarak savaşır. sanatçılar tarafından oluşturulan bu tür eserlerin ne gibi bir mesaj verdiği tam olarak bilinmemektedir. bazıları, edo döneminde öne çıktığı için japonya'nın batı etkisine karşı değişen sanatına bir tepki olarak yorumlar.

---! alıntı !---

*
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"osuruk savaşı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim