ınsana ismini duyınca sanki çok farklı bir yemek yiyecekmiş hissi veren özünde birbirinin aynı olan yemeklere farklı farklı isimler vermektir, sanırım bu da yeni bir trenddir atıyorum dönerin üzerine biraz yoğurt gezdirip ismini yoğurtlu dönerin kısaltması olan yo dön koyarsam bu yeni bir yemek mi olur hayır yoğurtlu döner olur, yine atıyorum makarnayı fırına verip üstüne yoğurt dökersem ismi yine makarnadır sadece fırında yoğurtlu makarna olur buna kalkıp da spesiyal isimler vermenin gereği yok diye düşünüyorum
devamını gör...
cacık- cacıki ikilisi de sayılır mı abilerim ablalarım ?
devamını gör...
daha fenası var. yemeğin ismi aynı ama özü değil. özellikle son iki yılda uçuşa geçen yoksulluk gerçek yemekleri unutturdu. tuzlu muhallebi pişirip kaşar peyniri yaptım diyen kadın var. öve öve bitiremiyor. tabii peynir diye bunu yiyen çocuk en iyi kaşar markası başlığına gelir eski sevgilisinin ismini yazar. protein zihinsel gelişim için önemli. nişasta ikame olmaz.
devamını gör...
özü aynı olabilir ama tadı çok farklıdır. bu yüzden farklı ismi hak eder. hatta herhangi ek malzeme kullanılmayan, sadece pişirme teknikleri farklı olan aynı yemek bile çok fark ediyor. kızartılmış mantıdan* nefret eden ben haşlanmış mantıya deli gibi bayılırım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"özünde aynı olan yemeklere farklı isimler vermek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim