psilosibin veya 4-phosphoryloxy-n, n-dimethyltryptamine psilocybe cubensis gibi psylocybe türü mantarlardan elde edilen halüsinojen etkileri olan bir maddedir. yapısı insan beyin fonksiyonları için çok önemli fonksiyonları olan serotonine çok benzer.

9 ağır obsesif kompulsif kişi ile yapılan çalışmalar bu maddenin obsesif kompulsif belirtileri 4-24 saat arasında kaldırdığını, bazılarının ise birkaç gün boyunca takıntılarından kurtulduğunu belirtmiştir ancak çalışmayı yürüten dr. moreno halüsinojen etkisi nedeniyle ilaç olarak kullanılamayacağını belirtmiştir. halüsinojen etkisi olmayan kimyasal türevlerini üretmek için çalışmalar sürmektedir.

(bkz: magic mushroom) sihirli mantar da denilen doğada kendi kendine yetişen yada internetten kit satın alıp evde de yetiştirebileceğiniz mantar türünün etken maddesi'dir. ayrıca ülkemizde kullanılması yetiştirilmesi suçtur ve hapis+para cezası ile cezalandırılmaktadır. yatırım tavsiyesi değildir.
devamını gör...
mantar, kaktüs ve sarmaşıklardan elde edilen lsd'nin hammadesi. çağlar boyu dünyanın çeşitli coğrafyalarında mistik deneyim sağlayan ve zor zamanlarda itibar gören kutsal madde. #505679
dikkat!
o bir uyuşturucu değildir; bilakis zihin genişletici, zihin değiştirici, zihin açıcı, zihin büyütücü ve bilinç genişletici eşsiz maddedir.
tanrı yahut tanrısal varlıklarla doğrudan temas kurmak, bir başka ifadeyle mistik deneyim için bir doz alınır.

psikologları bile ikiye bölmüştür. bazısı bunun yararlı bir madde olduğunu söylerken, bazısı çok zararlı bir madde olduğunu söylemektedir.
üzerindeki tartışmalar halen devam etmektedir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim