son derece gereksiz bulduğum durumdur, yıllar önce çekilmiş o günün oyunculuğu teknolojisi ve insanların beğenisi ile kabul görmüş filmleri ben bu senaryoya daha iyisini çekerim deyip, teknolojik efektler, bilgisayar hileleri, son sistem sinema teknolojisini kullanarak filmin tüm özgünlüğünü yok etmek ve insanları bilgisayar oyunu izliyormuş gibi hissettirmek bence berbat bir şey, bırakın 1970 80 90 yapımı filmler o şekilde kalsın, özgün olun özgün şeyler yapın
devamını gör...
aynı filmi farklı isimle tekrar vizyona koydukları bile oldu. geçenlerde yaşandı bu olay. birkaç sene önce çıkmış bir cinli korku filmi, geçenlerde adı değiştirilerek tekrar vizyona girdi. tamamen aynısı. ilk seferinde gişesi az olmuş diye yapmışlar, komedi.

ya da eski filmleri sırf insanlar sinema keyfi yaparak izlesin diye tekrar vizyona sokuyorlar. yüzüklerin efendisini tekrar koymuşlardı. beyoğlu sineması açıldığından beri yeşilçam filmleri, duvara karşı, ıssız adam gibi filmleri gösteriyor.

ya da hâlihazırda bir kere çekilmiş olan bir filmi tekrar çekerek daha iyisini yaptık ya da bir yerlerini değiştirip farklılaştırdık adı altında tekrar vizyona sokuyorlar: mesela wonka.
abi zaten charlie'nin çikolata fabrikasını anlatan bir film vardı, wonka'ya ne hâcet? mesela şimdi bir harry potter serisi daha çeksen güzel olur mu? hayır.

bazı şeyleri tadında bırakın. zaten iğrenç iğrenç filmler yapıyorsunuz, gelişim sıfır; bir de eskileri ısıtarak sadece para amacı gütmeniz sinema sektörünü sürekli geri taşıyor.
devamını gör...
pandemi döneminden sonra ne bok yiyeceğiz düşüncesidir.

millet kült olmuş filmleri tekrar pompalamaya başladı, hatta millet sinemalara gitsin diye efsane filmleri tekrar vizyona sokmaya başladılar.

üretme amaçları yok, riske girmek istemeyen herkes riske girmeden bir şeyler kazanma derdinde.

yeni eser yapmakla kim uğraşacak yeğenim bas işte wonka çikolata falan diyorlar geçiyorlar.

bu konuda çok öfkeliyim ama bu sene harika bir sinema senesi olduğu için ses etmeyeceğim.
devamını gör...
zaten birbirinin aynısı olan çığlık'ın altıncısını çekmişler mesela.
ilki 1978'de çekilmiş olan cadılar bayramı'nı çekmişler. zaten 80ler 90lar falan her dönem çekmişler.

1999'da oynanmış sen hiç ateş böceği gördün mü tiyatrosunu 2021'de çektiler. demet akbağ'ın nirvanaya çıkardığı rolü ecem erkek diye bir vasıfsıza vererek üstelik. ronaldinho'dan sonra topu sabri'ye verip aynı hareketleri yapmasını beklemek gibi bişey.

sinema sektöründe iyi para var da senaryo yazmak, hele ki özgün senaryo yazmak kolay iş değil. e çoğuda zaten meseleye sanata hizmet olarak değil ticaret olarak görünce sonuç bu oluyor.

artık bi tanesi tutunca ikincisi gelmeyen film olayı kaldı mı. önceden birden fazla serisi olan kaç film varmış baba serisi gibi. üstelik o devam filmi, bir üçleme. şimdi her film beş on gidiyor yerli yabancı farketmeksizin. recep ivedik 7, kolpaçino 5, hızlı ve öfkeli 11, john wick 4, son durak 6, arınma gecesi 5, amerikan pastası 12 falan diye uzar gider. bakın bu serilerin geneli 2000'den sonra çıkmıştır. orda bile devamı gelmeyince mad max gibi geçmişte ne varmış dur bir de şunu biz çekelim moduna giriyorlar işte.

kim bilir daha kaç kara şövalye çekilir. batman'i oynamayan adam kaldı mı mesela.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sinema sektörünün film hortlatma çalışması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim