1.
mucidi, akıl edeni bizzat adolf hitler olan talihsiz bebek.

ikinci dünya savaşı döneminde, nazi askerleri onla bunla düzüşüp hastalık kapmasın; yok etme ideolojilerini son tahlilde devam ettirebilsinler diye şişme bebek fikrini ortaya atan hitler, hemen emrindeki bilim adamlarına vs talimat veriyor ve bebeğin üretimine başlanıyor.

asıl olarak dönemin savaş günlerinde pek çok nazinin fransız fahişeleriyle birlikteliği sonucunda ölüm oranları artmaya başlayınca hitler bu ''gereksiz ölüme'' dur demek istemiş ve projenin başına dr. joachim mrurgowsky’i getirmiş. projenin adı ''geheime reichssache'', yani ''en gizliden daha gizli''ymiş.

teknik ekibe istenenler net bir biçimde bildirilmiş: ''üretilen bebeklerin sentetik tenleri tamamen gerçek insan teni hissi uyandıracak. bedenleri gerçek insan bedeni gibi esnek ve hareket edebilir olacak, cinsel organlarıysa uyandırdıkları his bakımından gerçek kadın cinsel organından ayırt edilemeyecek.''

böylece borghild adını taşıyan dünyanın ilk şişme bebeği 1941'de alman bilim adamları tarafından üretilmiş. kamuoyu da psikiyatr dr. rudolf chargeheimer'ın kaleme aldığı şu demeçle bilgilendirilmiş: ''şişme bebeklerin varoluş amacı askerlerimizi rahatlatmaktır. zira onların asli görevi savaşmak, gittikleri yerlerdeki kadınlarla oynaşmak değil.''

seks ve faşizmin benzer yanları o kadar fazla ki... işin içinde hitler'in olduğunu öğrenince şaşırmadığıma şaşırmadım. bu arada söz konusu bebeklerin ilk'lerinden hiçbiri günümüzde bulunmamaktaymış. bu sebeple nasıl bir şey ürettiklerini tahmin etsek de kestirmek tam anlamıyla mümkün değil.
devamını gör...
2.
kadın için olanı da seks shoplarda satılan üründür. daha realistikleri için real doll lar üretilmiştir. sadece erkek açısından bakılmamalı olaya, kadın için de gereklidir, lazımdır.

kadın da erkek de dönem olur cinsel ihtiyaçlarını giderecek partnerler bulamazlar. kimileri de duygusal bağı arar ve bu yüzden de uzun sürelerde seksüel bakımdan aç kalır. ya da uzun süre "tipini" bulamaz. veya yaşlanmaya başlamıştır, talipleri azalır. çirkin olabilir bu yüzden de fazla şansı yoktur.

bu kadın ve erkekler karşılarına "kanlı canlı" insanlar çıkacak diye uzun süre beklemek ve cinsel gerginlik yaşamak zorunda değiller. şişme bebek bunun için gerekiyor.
devamını gör...
3.
sahipleri tarafından bir çok takma ad takılsa da, "asuman"dan iyisi gelmemiş olan, bir çeşit oyuncak.
devamını gör...
4.
hitler selamı pozisyonunda görüntü veren bebektir.
devamını gör...
neden bebek!

neden şişme kadın değil de şişme bebek? hep buna takılmışımdır. insan düzeceği oyuncağa neden bebek der! bebek ulan bu, bebek.
devamını gör...
(bkz: can yaman)
devamını gör...
adanalı bir arkadaşım internetten almış. ağzıyla şişiremeyince lastikçi arkadaşına götürdü tabi olanlar oldu.

şişme bebeğin her tarafında avuç avuç parmak izleriyle dolu. gerisini anlatmama gerek yok sanırım sdfkl.
devamını gör...
yıllar evvel ilyas salman ın bu konuyla ilgili naylon karı adlı bir filmi vardı.
devamını gör...
ne zaman bahsi geçse pardon filmini aklıma getiren bebek türü.
devamını gör...
asuman
devamını gör...
çoğunun takma adı asuman olur abaza sapık dayılar cinsellik söndürmek için kullanır.
devamını gör...
her ne kadar sapıkça bulsam da * faydalı olduğunu düşünüyorum. en azından kendini bu şekilde tatmin edip sağa sola salça olmazsın. taciz tevavüz olaylarını azaltır mı blemem zira bu sapkınlık başka boyut ama en azından olumlu katkısı vardır
devamını gör...
aklıma bir arkadaşımı getiren zımbırtı.

bu arkadaşla okey falan oynardık sık sık. komik bir tipti. ismini söylemezdi kimse. onun yerine x derlerdi. hafiften de abazan bir tipti. hafiften dediğime bakmayın, epeyce...

bir gün yine coştu, anlatıyor da anlatıyor. şişme bebeği varmış bunun bir tane. adını da linda koymuş. anlatıyor:
"bir akşam işten geldim. o günlerde de babaannem ölmüştü. eve girdim. linda'yı yatağın altına koymuştum şişmiş hâlde, unutmuşum. birden yatağın altında 2 ayak gördüm. nasıl olduysa babaannemin vefatı geldi aklıma. yatağın altında ölü var sandım. fırladım çıktım evden."

bir başka gün de şunu anlattı:
"bir gün fantezi olsun diye linda'yı suyla doldurdum. altında kaldım, ölüyordum." boyu kısaydı epey arkadaşın.

ne adamdın be x!
devamını gör...
neyse ki okeye 4. olarak lindayı getirmemiş arkadaşın meja.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şişme bebek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim