1.
siyasetin aslında ne kadar da kaypakça bir iş olduğunu anlatan sözdür. bir diğeri için;
(bkz: dün dündür bugün bugündür)
devamını gör...
2.
ilkelikten uzak, omurga sahibi olmayan kişileri kapsayan sözdür.
devamını gör...
3.
birbirlerine her türlü küfürü ve hakaret edenlerin ittifak yapması ile bir kez daha ayyuka çıkan gerçektir.
devamını gör...
içinde güç arzusunu sonuna kadar barındıran cümledir. ancak güç isteyen ve gözünü hırs bürümüş kişinin olmazsa olmazı yoktur. bu söz siyasette yalana, dolandırıcılığa, saygısızlığa ve daha bir sürü çirkin şeye başvurulabileceğinin normal olduğunu savunmaktadır. her işin bir oluru bir de olmazı vardır, hiçbir olmaz bu şekilde masumlaştırılmamalıdır.
devamını gör...
bana göre akp ile koalisyon / ittifak yapmayacak sadece 2 parti var. biri hdp ama kandilden direktif gelirse bilemem. ben sadece seni başkan yaptırmayacağız dedikten sonra dokunulmazlığı chp desteğiyle kaldırılıp hapse atılan demirtaş icin yazdım.

digeri de cem uzan. kalan hepsi kesenin agzi acilinca , turkiye icin zor bir karar verdik edebiyati yapacak ben size soyleyeyim. gerekirse parti yonetimini degistirip yenisi ile anlasirlar.

sag partilerin temelde bir farki yok genc parti haric. onun da ideolijisi yok zaten.
devamını gör...
bence de kadere bak kimler kimlerle beraber..
devamını gör...
makyavelli'nin "prens" isimli eserini okuyanların tartıştığı bir kavram. olmaz diye bir şeyin olmamasının sınırı yok mudur? amaç için her şey gerçekten mübah mıdır? devletin refahı için halkın acı çekmesi olması gereken sayılır mı? devleti, halkın oluşturduğu gerçeğini de gözden kaçırmamak gerek tabi. halkı olmayan bir devlet, devlet olabilir mi? makyavelizm tehlikeli bir görüştür, diktatörlere vicdani rahatlatma ve bahane sağlar.
devamını gör...
evet yoktur.
olmaz dediğimiz ne varsa oldu çünkü.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"siyasette olmaz diye bir şey yoktur" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim