afyon karahisarda pastane çalışanından yardım isteyen 2 genc kadına yardim eden pastane calısani tacizciler tarafından öldürülüyor.

buradan
devamını gör...
gelinen hal çok üzücü fakat şu an toplumda şahit olunan kadın erkek tartışma mevzularına polisi aramaktan öteye gitmek kendi can güvenliğini direkt olarak tehlikeye atmak oluyor.
devamını gör...
silah alın deyince kızıyorsunuz bir de. bok yoluna gitmiş adamdır. al ikinci el tabanca ya da bıçak bir yere giderken lazım olur. o itleri sakat bıraksaydı ne zevk alırdım okurken.
devamını gör...
google navigasyondan en yakin karakolu bulup oraya gitmek yerine elin gariban pastane kalfasindan neden yardim isterler anlamiyorum zaten elinizden telefon düşmüyor instagrama gireceginize bakin bulun gidin yardim isteyin karakoldan.afyon ne kadar yer.fotolarini cekin video cekin, sonra gidin sikayet edin.ölen adamin 3 cocuguna o kizlar mi bakacak simdi.

edit: alttaki yazar ve benzerlerinin elinden tel düsmedigini bildigim icin yazdim üstteki paragrafi.sözümün arkasindayim.z kusaginin hersey hakkinda bilgisi olmadan fikir beyan eden üyeleri bir karakolu mu bulamiyor navigasyondan?yapmayin etmeyin.mağduriyetin asıl sahibi ölen o adamcağız.ateş onun evine düstü...

edit 2: #2322792

kardesim bn uslubumu biliyorum.senin gibi dün kisa donla gezen adam bna uslup ogretmesin gidin kumda oynayin beraber fake hesaptan devam ettigin sevgilinle.

edit 3: böyle durumlarda bir emniyet mensubu çığlık atmanin da bir çözüm olabileceğini belirtmisti.ikiniz de agziniza geleni söylemissiniz de daha yasiniz kucuk ondan birsey demiyorum.gene de herseyin bir aciklamasi vardir merak etmeyin.

edit 4: polis böyle bir sikayet durumunda isleme almak zorundadir.bunu da ispat yükümlülüğü zahmet olmazsa size aittir.bn delil olmasi acisindan yazdim foto ve videoyu.gerekirse savcilik karariyla o güzergahtaki tüm kameralara bakilip delil olarak dosyaya konulabilir ve sandiginizin aksine iddianame düzenlenebilir. sizdeki cahil cesaretinden baska birsey değil.yazdiklariniza sadece güldüm.
devamını gör...
tam olarak iki gün önce çok benzer bi olay yaşadım. yolda telefonuma bakarak yürürken 40lı yaşlarda bir adam yanımdan “tanışabilir miyiz” diyerek geçti. o an yanlış duyduğumu düşünerek üzernde durmadım. yolumu değiştirerek üst geçide çıktım. adam ileri doğru devam etmişti. birkaç saniye sonra arkama baktığımda peşimden geldiğini gördüm. şehrin en işlek yerlerinden birinde yaşadım bu olayı ve o anki korkumu ve paniğimi size tarif edemem. telefonda aynı anda erkek arkadaşımla konuşurken elime de çantamdaki biber gazını aldım. öyle bir korku ki, dakikalarca peşimden geldi, ben ne yapacağımı nereden yardım isteyeceğimi bilemedim.

yolumu karakolun olduğu caddeye çevirince adam geri dönüp uzaklaştı. bir üstteki “karakola gitseydiniz” yazan arkadaşa sesleniyorum. ben o an o yola bilinçli olarak girmedim. çünkü aklıma bile gelmedi karakol. öyle bir panik ve korku hali ki, insan hiçbir şey düşünemiyor. lütfen bilmediğiniz ve yaşama ihtimaliniz olmayan konularda böyle kesin yargılarda bulunmayın.

edit:elimden telefon düşmediğini iddia etmiş arkadaş. kendisine “paragrafta anlam” “bir metnin anafikri” ve “okuduğunu anlama” gibi konulara çalışmasını öneririm. insan o an yaşadığı korkuyla karakolu falan düşünemiyor. o adam sokak ortasında beni bıçaklayıp kaçsaydı ne olacaktı? haberlerde belki de eski sevgilisi yaptı diyeceklerdi. sonra herkes arkamdan “kadınların yanlış adam tercihi” konulu yakıştırmalar yapacaktı. bu ülkede bir kadın her şeyden habersiz yolda yürürken kılıçla öldürüldü. katiline sorduklarında kadın olduğu için karşı koyamayacağını düşündüğünü söyledi. yaşama ihtimaliniz olmayan konularda yorum yapmayın derken tam da bunu kastediyordum işte. seni hiç bi sapık takip etti mi sayın yazar? etmediyse böyle kesin yargılar içeren yorumlar yapma. o saatte orada ne işi varmış zihniyetiyle senin aranda hiçbir fark yok.

keşke o kızlar da kolluk kuvvetlerinden yardım isteseydi. yardımcı olan abi cennetin en güzel yerindesindir umarım. hala daha takip edilen kızları suçlu görenler gibi yaşayacağına kahraman gibi canını verdi. arkasında kalan kızları babalarını kadına şiddet gösteren bir öküz olarak bileceklerine, hiç tanımadığı insanları bile canı pahasına koruyan bir kahraman olarak bilecekler.

edit2: bana özel mesaj atmış üstteki yazar. ergen olduğumu iddia ediyor. özel mesaj yoluyla senin gibi kişilerle polemiğe girmiyorum. söyleyecek sözün varsa nickaltı ya da edit yoluyla herkese açık yazabilirsin.
devamını gör...
gazeteci gel bakiyim şöyle iki kelam edeyim.

"alttaki yazar gibi telefonu elinden düşürmeyenler" dediğin yazar benim sevgilim ve o anda benimle telefonda konuşuyor idi. kimi neyle itham ettiğine dikkat et önce.

elinde hiç bir kanıt olmadan "bu adam beni sözle taciz etti" dediğinde hangi polis işlem yapar? hangi savcı iddianame düzenler ve hangi hakim ceza verir? polise gittin, senin karakola girdiğini görünce adam takipten vazgeçti hadi. e sonra?

dream catcher işten çıktığını bana haber vermek için telefonu eline aldı ve ben de aradım. o telefonu elinden düşürürse o telefon sana ulaşır. hangi yolla nasıl ulaşır, sen o telefonu nerende taşırsın onu senin hayal gücüne bırakıyorum.

konuyu da biraz genelleyelim. adım başı karakol mu var ülkede? olaydaki kızlar güvenli olduğunu düşünüp buldukları ilk esnafa sığınmış ve esnaf da haklı olarak müdahalede bulunmuş. yürüdüğü/hoşlandığı/aşık olduğu kadınlar yüz vermiyor diye kadın düşmanı kesilen bir tipsin belli. bu durum ülke gerçeklerini ve kadınların uğradığı taciz ve tecavüz gerçekleri ile mevcut siyasi iklimin konuya bakışını görmene engel oluyor.

edit: delikanlı kendini çok mu zeki sanıyorsun? kadın katillerinin bir kaç sene ceza alıp serbest bırakıldığı ülkede "polis işlem yapmak zorundadır" mı diyorsun?

kaç tacizci ve tecavüzcü hak ettiği cezayı alıp hapse giriyor? sokaklar hakkında taciz tecavüz soruşturması açılıp yargılanmayan, yargılansa da ceza almayan insanlarla dolu.

kimse elinde ses kayıt cihazı ile dolaşmıyor ama tut ki elinde ses kayıt cihazı olan bir kadına birisi laf attı. o kayıtla savcıya gittiğinde sana "özel hayatın gizliliğini ihlal"den dava açar. sözlü tacizin delili olmaz, şahidi olur. saçma sapan konuşup kendini daha da küçük düşürme. dmde söyleyecek laf bulamadın da tartışmayı buraya çekmeye mi karar verdin? bana uyar hacı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tacize uğrayan kadınlara yardım eden kişinin öldürülmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim