drama / korku / gerilim / gizem
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

türkiye'de medusa adıyla gösterilmiş filmin gerçek adı. medusa dokunuşu.
ingiliz romancı peter van greenaway'in aynı adlı romanından (1973) sinemaya uyarlanmış 1978 yapımı film. başrollerde morlar rolünde richard burton, komiser rolünde lino ventura ve psikiyatrist zonfeld rolünde de lee remick oynamaktaydı. filmde zonfeld (lee remick) kadın olarak seçilmiştir ama kitapta o da erkektir.

komiser brunel bir cinayeti araştırmak için cinayet yeri apartman dairesine gider. daire yazar morlar'a aittir. öldürülen kişi morlardır. kafasına çok ağır bir cisimle vurularak öldürülmüştür. ağır cisim de yerde durmakta olan bronz bir napolyon heykelciğidir.
morlar'ın cenazesi kaldırılırken adamın ölmediği, beyninin tam sürat çalıştığı fark edilir. ancak adam iyileşecek gibi değildir.
brunel zonfeld'le görüşür. morlar nihilist birisidir. zonfeld'e bunu kimin yaptığını bilip bilmediğini sorar. soruşturma ilerledikçe zonfeld'den kuşkulanmaya başlar. zonfeld inanılmaz bir hikaye anlatmakta ve morlar'ın felaketler yaratan bir telekinetik olduğunu söylemektedir.


devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"the medusa touch" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim