türkiye radyo televizyon kurumu'nun kürtçe yayın yapan kanalı.
devamını gör...
arada bir denk geldiğim ve garip sahneler gördüğüm kanal.
devamını gör...
trt şeş olarakta bilinen kanaldır. kürtçe diyalektler arasında trt şeş kürtçesinin ortaya çıkmasına yol açmıştır. örnek: gitmişdıkım, yemişkırım vs.
devamını gör...
tv'de kanallarını turlarken denk gelinen bir program. insan alt yazı falan koyar. bir şey anlaşılmıyor zaten, alt yazı koyun da ne konuşuluyor bilsin millet.
devamını gör...
bir kürt olarak şunları söyleme gereği duydum nedense.
aşırı karşıyım böyle yok kanal açılsın, yok eğitim dili değişsin zırvalıklarına. türkiye cumhuriyetinde yaşıyoruz, bize ait bir dünya yok burada. her şeyin türkçe olması lazım. emin olun ki kürdistan kurulsa tek bir türkçe kelime konuşulmaz orada.
burada her milletten insan var. kendi özel yaşantılarında konuşulan dile elbette karışılmaz ama hepsinin bir kanal açma veya eğitim görürken kendi dillerini kullanma hakkı istediklerini düşünsenize. hiç de kültür şenliği yaşanmaz, çorba olur ülke.
devamını gör...
yukarıda ki yoruma kürt bölgesinde yetişmiş bir türk olarak patladım sadjfhasdşlfhjsşladhf
bu arada bizim kürt arkadaşlar bu kanala bayağı gülüyor kullandıkları kürtçeden dolayı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"trt kurdi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim