1.
gerçekleşirse ve ülkede euro ya da dolar kullanılmaya başlansa ne olur diye düşünmekten kendimi alamadığım durum.

sanıyorum ki halkın ve iç piyasanın gerçek alım gücü ortaya çıkar. katma değer üretip ihracat yapıp ülkeye para sokmak yerine para basarak ve kredi dağıtarak çark döndürmenin sonucunda her gün %1 değer kaybeden bir para birimimiz var.

ekonomiden anlayan uzman arkadaşların görüşlerini merak etmekteyim.
devamını gör...
2.
böyle bi şey olabilir mi ya dedirten başlık
devamını gör...
ekonomiden anlamam ama basamadığın para birimini kullanmak intihar olur sanki.
devamını gör...
bu işlem yapılırken şu anda ki kur oranlarına göre işlem yapılırsa ülkemiz için kötü olur. merkez bankasının rezervleri lira karşısında diğer para birimlerine göre daha çok değer kaybetmiş olur. çünkü bazı ülkeler ile lira bakımdan ticaret yapılıyor. türk lirasını ortadan kaldırırken geride bu miktarın ne kadar euro yapacağının belirlenmesi gerekir.
devamını gör...
daha neler.
görsel
devamını gör...
en güzeli kuveyt dinarına intikal etmektir.
devamını gör...
afyon dinarına geçmekle mümkün olabilir.
devamını gör...
türk lirası tedavülde miydi? görmek nasip olmadığı için para birimimizi unuttum diyebilirim :) *
devamını gör...
hocam ulus ötesi para birimlerine hazır değiliz şu an. sonraki bahara inşallah
devamını gör...
kur yüzünden mal alımında ve satımında sürekli fiyat güncelliyoruz. bu o kadar sık olmaya başladı ki dolar kuru yüzünden fabrikadan mal alırken bile bize tl ile değil dolarla fiyat veriyorlar. geçenlerde bir müşteri geldi 4000 tl dolaylarinda mal aldı. 300 dolar verdi. biz para üstünü verirken hesap makinesi kullanmak zorunda kaldik awk. şu an sanayici için isler böyle saçma sapan bir noktaya evrildi. aslında üretici için pratikte şu an zaten tl kullanılmıyor. sadece tüketici kullanıyor.
ayrıca doların artışıyla ihracat arttı. yakinda pek çok şeye zam gelecek. biliyorsunuz ama beklediginizden daha fazla olacak bu. ben işin içinde olan biri olarak söylüyorum demir ve zeytinyağı inanılmaz yükselecek. çünkü üretici burada 10 liraya satacağı ürünü 10 euro ya satıyor. sermayesi yetmiyorsa kredi çekip piyasadan toplayıp ihraç ediyor. iç piyasaya pek çok alanda mal verilmiyor üreticiler tarafından. niye versin ki adam kar ediyor sonucta. daha detaylı yazardım da gerek yok. parasını korumak için yatırım tavsiyesi isteyenlere net söylüyorum demir alsın.
selam ve benjamin franklin ile.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"türk lirasını tedavülden kaldırmak" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim