1.
soba romantizmi yapan, parliament sinema kulübü gecesini öven, doksanların kusurlarını konuşmayan tiplerin utandığı gerçek.
iki binler öncesi haftada bir pazar akşamları banyo yapmak standardı vardı. haftada iki üç defa yıkanan birisi mahallece taşlanırdı. otobüsler, hastaneler, sokaklar, okullar tarhana gibi kokan insanlarla doluydu. rezil dönemler. deodorant kullanan rahmetli necla ablayı hıdrellez akşamı lastikle beraber yakmışlardı.
devamını gör...
2000 li yıllara kadar her sabah banyo yapıp temiz kıyafetler giyinerek işe gidileceğini düşünemeyecek kadar aciz bir insanın itirafını dinledik.
devamını gör...
kokar mokardık ama toktuk be.
devamını gör...
başlığı okuyup lan tabi korkacaz m.ö. boru mu koca dişli kaplanlar filan dedim ama öyle değilmiş.
devamını gör...
kokar mokar tok tutar. keşke doksanların kusurlarını da söyleseydin de bizde aydınlansaydık o engin bilgilerin sayesinde.

eskiden doğalgaz yoktu, o yüzden sobalı evlerde büyüdük biz doksanlarda çocuk olanlar. sobanın sıcaklığını başka hiçbir ısıtıcıda bulamadık ondandır övmemiz.
doğalgaz olmayınca, banyo kazanları vardı eskiden, çeşmeyi sola çevirince sıcak su akmazdı. sıcak suya ulaşmak şimdiki kadar kolay değildi yani. o yüzden her gün yanmazdı o kazanlar. odun ya da kömürle yakılırdı, şimdi olsa bunu nasıl yakarım diye oturup ağlarsınız.

siz yeni yetmeler "neden" sorusunu sormayı beceremiyorsunuz, aklınız yetmiyor. neden böyleymiş diye sorsanız, araştırsanız buralarda böyle saçma sapan başlıklar açmazdınız.
devamını gör...
bizim apartmanda 91 yılından beri 7 gün 24 saat sıcak su varmış. sormuştum.

ülkece değil yani. herkes çevresine göre...
devamını gör...
belirli tarihleri içeren süreç.

korkmak mı? bir yolu olsa oraya gider daha da dönmem. görmez olsaydım keşke bu 2000'li yılları! düzgün giden hiçbir şey yok ülkede de dünyada da...
devamını gör...
akp oncesi donemlerdir. akp den sonra zenginlesen halkimiz butcesinde deodorant/roll-on tarzi urunlere para ayiracak bosluk bulabildi ve huzura erdik. reyiz sen cok yasa.
devamını gör...
metrobüs başta olmak üzere toplu taşımayı hiç kullanmamış kişilerce oluşturulmaya çalışılan dönem.
devamını gör...
su yoktu emenike. susuz kumla banyo yapıyordur. zor zamanlardı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ülkece koktuğumuz iki binli yıllar öncesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim