karambol yazar profili

karambol kapak fotoğrafı
karambol profil fotoğrafı
rozet
kafa izninde
karma: 6976 tanım: 963 başlık: 481 takipçi: 77

son tanımları


20 mart 2021 soylu'nun istanbul sözleşmesi açıklaması

içişleri bakanı süleyman soylu'nun az önce yapmış oldu açıklama.
şu şekilde :

ülkemizde huzurun, asayişin ve güvenliğin sağlanmasında, terörle mücadelede, hırsızlıkla, organize suçlarla, siber suçlarla, uyuşturucu ile ve şiddetin, suçun her türü ile mücadelede güvenlik güçleri olarak gücümüzü anayasadan, kanunlardan ve her türlü suça karşı insanımızın masumiyetini koruma ilkesinden almaktayız.

uluslararası sözleşmelerin varlığı veya yokluğu, vatandaşımızın karşı karşıya kalacağı herhangi bir suç şeklini önlemeye ilişkin sorumluluklarımızı ve bu sorumluluğun gereği olan çalışmalarımızı eksiltmez veya arttırmaz.
ayrıca belirtmek gerekir ki milletler arası andlaşmalara, sözleşmelere taraf olmak kadar taraflıktan ayrılmak da her egemen devletin hakkıdır.


kaynak
devamını gör...

sözlük dergisi

sözlük radyosu’nda yoldaş’ın bahsettiği alamancı yazar olarak siz değerli yazarlara açıklama yapma zamanı geldi. artık dergiyi bir sır gibi gizli tutmanın anlamı kalmadı.
evet arkadaşlar, kapitalist sistemin sizin için ufak bir hediyesi olan karma puanınızı harcamadan edinebileceğiniz elektronik bir dergi çıkartma girişiminde bulunduk. dergimizin var oluş amacı; kafa sözlük yazarlarının sözlük formatı dışında da kendilerini, duygu ve düşüncelerini daha rahat aktarabilecekleri geniş bir alan açmaktır. bu alanda, herhangi bir kesimi rencide etmemek şartıyla kaleme aldığınız ve alacağınız yazıları yayımlama imkânına sahipsiniz. kafa sözlük bünyesinde bulunan çaylak ve yazarların yazılarını bir yayın serisi olarak yayımlamayı hedefliyoruz. bu işi ilk etapta gizli tutmamızın nedeni ise kafa sözlük’e gönül vermiş yazarların beğenisine sunmak ve geleceğini sizin tayin etmenizi istememizdir. takdir siz yüce kafa sözlük yazarlarınındır.
subjektif bir çalışmaya imza attığımdan öncelikle sizlerden özür diliyorum. gelecek sayılarda belirlenen mail adresine ilettiğiniz çalışmalar değerlendirilecek, onaylananlar yayımlanacaktır.
işlediğim bu suçu bilip yardım ve yataklık yapan ölmedim ama hafif sürünüyorum, robnaja, eniyisipencere, crimson, gomercan ve emeği geçen ve bizleri ihbar etmeyen diğer yazarlara çok teşekkür ediyorum.

not: bu entry ilerleyen zamanlarda gerekli bilgileri paylaşmak için editlenecektir. takipte kalınız.
devamını gör...

cardi b'nin hayatını değiştiren türk

yıllar öncesinde tribeca semtindeki amish market çalışanı seyhan eren'dir.
kasiyer olarak çalışan cardi b işten atılınca
seyhan eren, cardi b yardımcı olmuş. cardi b'yi karşıdaki striptiz kulübüne çalışmaya ikna etmekle kalmamış orda stripzci olarak işe aldırmış. cardi b yaşanılan bu olay sayesinde şöhreti yakaladığını dile getirdi.
bu olay hakkında seyhan eren "göğüslerinin küçük olduğundan yakınıyordu. büyütmek için para biriktiriyordu. ancak sabahları işe çok geç kalıyordu. ona daha çok para kazanabileceği striptiz kulübü önerdim. başta orada garsonluk yapıyordu. ilk haftalığını aldıktan sonra bana yemek ısmarlamıştı" bunları ifade etti.

kaynak
devamını gör...

17 mart 2021 hdp'nin kapatılması için aym'de dava açılması

an itibariyle gerçekleşen siyasi parti kapatma girişimi.

yargıtay cumhuriyet başsavcısı bekir şahin, hdp'nin kapatılması istemiyle anayasa mahkemesi'nde dava açtı. iddianame yüksek mahkeme'ye gönderildi.

iddianamede, hdp üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları öne sürüldü.


kaynak
devamını gör...

17 mart 2021 yavaş'ın imamoğlu'na destek tweeti

ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş kişisel twitter hesabından, istanbul büyükşehir başkanı ekrem imamoğlu hakkında verilen para cezasına tepki göstererek destek tweeti atma hadisesi.
ilgili tweet şöyle:


başkanım,

bir hukukçu olarak, adalete olan inanç ve bağlılığımla er ya da geç eşit işleyen bir hukuk sisteminin üstün geleceğine inanıyorum.

adalet terazisinin eşit tartacağı yarınlara, bu inancı yüreğinde taşıyanlarla beraber ulaşacağız.

her şey çok güzel olacak.


kaynak
(bkz: 17 mart 2021 ekrem imamoğlu'nun para cezası alması)
devamını gör...

17 mart 2021 ekrem imamoğlu'nun para cezası alması

istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu hakkında eski ordu valisi seddar yavuz'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada bugün karara bağlandı.
savcılık, imamoğlu hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep etmişti . imamoğlu'na 354 gün boyunca 20 tl para cezası verildi. imamoğlu'nun ödeyeceği ceza miktarı 7.080 tl olarak belirlendi.
kaynak
devamını gör...

beynimde tümör var diyerek 8 yıl boyunca eşi aldatmak

okuyunca film ya da dizide geçen bir bölüm, olay gibi gelse de aslında yaşanan gerçek bir durum.
aşkı memnu, yaprak dökümü, muhteşem yüzyıl dizilerinde yok böyle entrika.
brezilya veya hindistan dizilerinin etkisinde kalma olasılığı yüksek, n.ç'nin kızını yanına alarak kocasını 8 yıldır aldatma hikayesi.
n.ç beynimde tümör var diyerek tekirdağ'a hastaneye gidiyorum diye 2013 senesinde evden ayrılmış. eşinin ve çocuklarının yanına gelme isteklerini hep bir bahaneyle savuşturmuş. " beni bu halde görmenizi istemiyorum" diyerek saçı kazıklı fotoğraflar ve hastane temalı görüntüler göndermiş. böyle böyle 8 koca yıl geçmiş.
evin oğlu birgün gönderilen paraların tekirdağ yerine istanbul'dan çekilince mevzuya uyanmış. ilk başta yok demiş konduramamış sonra ise korktuğu başına gelmiş. annesinin kaldığı eve gittiğinde kız kardeşinin yabancı adama baba dediğini duyup görmüş.
yaşanılan 8 yıllık yalanı babasını anlatmış. babası 8 yıl boyunca eşine 400 bin maddi yardımda bulunmuş. mahkemede geçen beyanlar şöyle:

davada tanık olarak dinlenen r.ç. yaşadıklarını şöyle anlattı:

“annem bize kafasını kazıtmış fotoğraflarını gönderirdi. kendisini ziyaret etmek istediğimizde bizi engellerdi. anneme toz konduramazdım. sonra internet bankacılığından gönderdiğimiz paraları sorguladım. paralar tekirdağ’dan değil etiler’deki bir bankadan çekilmişti. annemi aradım. bulunduğu evi söyledi. eve gittiğimde kız kardeşimin yanında yaşlı bir çift vardı. sonra başka bir adam geldi. kim olduğunu sordum. ‘5 yıllık kocasıyım’ dedi. o adam, annemin babamla boşanma sürecinde olduğunu biliyormuş. küçük kardeşim de o adama ‘baba’ diyor.”


eşinin hastalık yalanını oğlundan öğrenen h.ç. boşanma davası açtı. çocuklarının velayetini isteyen h.ç., bugüne kadar eşine tedavi için gönderdiği 400 bin tl ile 250 bin tl manevi tazminat talep etti. n.ç. davaya verdiği yanıtta, h.ç.’nin kızı doğduktan sonra kendisinden uzaklaştığını, bilgisayar başında sabahlamaya başladığını iddia ederek, “boşanmak istediğimde ölümle tehdit edildim. belki benimle ilgilenir diye bir ailenin yanında yatılı bakıcı olarak çalışmaya başladım. çocuklarımın velayetini ve 400 bin tl tazminat istiyorum” dedi.


kaynak
devamını gör...

kim jong-un'un biden'ın telefonlarına çıkmaması

abd başkanı joe biden geçen aydan bu yana muhtelif iletişim kanallarıyla kuzey kore lideri kim jong-un'a ulaşmaya çalıştığı ama kuzeyin oğlu'nun telefonlara çıkmadığı, beyaz saray yetkileri tarafından doğrulandı.


anlıyorum seni biden kardeş, biz de çok bekledik daha da bekliyoruz. swh


kaynak
devamını gör...

16 mart 2021 ahmet hakan'ın orhan gencebay'la ilgili yazısı

hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni ahmet hakan, 16 mart 2021 tarihli hüriyet gazetesindeki finlandiya örneğiyle enver'in ihalesini temize çıkarmak köşe yazısının bir bölümünde orhan gencebay'la ilgili son dönemde yaşananlara kaleme aldı.
kırmızı renk ve büyü harflerle orhan gencebay, erdoğancı değil devletçi savını ortaya koyup örneklerle desteklemeye çalıştı.
bahsi geçen bölüm şöyle :

orhan gencebay, sabah gazetesine demeç vermiş. demiş ki:
*
“sosyal medyayı kötü niyetle kullananlar var. bakmıyorum bile eleştirilere. maalesef bu art niyetliler cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. ben devletime saygılı biriyim.


orhan gencebay’la siyasi konularda birkaç kez konuşmuş biri olarak kanaatim şudur:
gencebay şucu bucu değil, devletçi. daha doğrusu her zaman devleti temsil edenlerin yanında.”

cumhurbaşkanı özal olduğunda da tutumu buydu, sezer olduğunda da... demirel başbakanken de tutumu buydu, ecevit başbakanken de tutumu buydu...

yarın cumhurbaşkanı kemal kılıçdaroğlu olsun...

orhan gencebay, “art niyetliler cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar” diyerek sosyal medyaya yüklenirse hiç şaşırmam.
gencebay’ı eleştirelim eleştirmesine de...
devletçi duruşunun bu noktada olduğunu da bilerek eleştirelim.

yani eleştirimizi bu yaklaşımı üzerine bina edelim.


kaynak
devamını gör...

halo etkisi

(bkz: hale etkisi)
devamını gör...

3.vlad

(bkz: iii. vlad)
devamını gör...

kazıklı voyvoda

(bkz: iii. vlad)
devamını gör...

üçüncü vlad

(bkz: iii. vlad)
devamını gör...

şakk-ı kamer

(bkz: ay'ın ikiye bölünmesi mucizesi)
devamını gör...

10 bin lira tazminatın zenginleşme sebebi sayılması

ankara bölge idare mahkemesi 10. idari dava dairesi (istinaf), 10 bin liralık tazminatı “sebepsiz zenginleşme” gerekçesiyle 3 bin liraya indirmesi vakası.

takdir edilecek miktar, mevcut halde elde edilmek istenilen tatmin duygusunun etkisine ulaşmak için gerekli olan kadar olmalı ve sebepsiz zenginleşmeye yol açmamalıdır. bu durumda, davacıya takdiren 3 bin tl manevi tazminatın ödenmesine karar verilmesi yoluna gidilmiştir.

gazi üniversitesi’nden prof. dr. meral or mobbing davasında kazanıp 10 bin liralık tazminatı zenginleşme sebebiyle üçte birine indiren ey mahkeme siyasilerin birbirine açtığı 500 bin üzeri ve milyonluk tazmimat davalarında niye üç maymunu oynamaya devam ediyorsunuz ?
gerçi bir 10 bin lira ile günümüz türkiyesin'de zenginleşebilirdi unutmuşum.

kaynak
devamını gör...

hülya avşar'ın sapyoseksüelim açıklaması

hülya avşar, gazetecilerin sorduğu soruları cevaplarken özgürlüğe alıştığını ve kendisin zaten sapyoseksüel olduğunu itiraf etmesi.

ya ihtiyaç hissediyorsun diye abuk sabuk bir hayat yaşayacaksın, ya da karşına düzgün biri çıkana kadar bekleyeceksin.
ben sapyoseksüelim zaten. zeka benim için büyük bir güç.
para, seks... bence özgürlük dünyanın en büyük mutluluğu. bundan sonra kalk evlen... onları unutun. kafama göre birisi çıkarsa flört edebiliriz, hayatı yaşayabiliyoruz. kızımı büyüttüm, herkesin kendine göre bir hayatı var.güçlü kadın olmak güzel bir şey de erkek de güçlü olmalı. ben sapyoseksüelim zaten. kesinlikle zeka. zeka benim için büyük bir güç. bunların hepsini bir araya getirecek biri varsa bana haber verin. var tabii öyle karşıma çıkmış olanlar. kaya'nın zekası mesela, müthiştir.


hülya avşar sayesinde mehmet tecirli, coşkun sabah, osman hattat, ibrahim tatlıses, mehmet özener, tanju çolak, kaya çilingiroğlu, sadettin saran, ali güven ve mehmet dereli'nin entelektüel bireyler olduklarını öğrendik.
kaynak
devamını gör...

13 mart 2021 cüneyt özdemir'in bakanlarla ilgili tweeti

gazeteci cüneyt özdemir, kişisel twitter hesabından kulislerde iki bakan hakkında konuşulanları sitemkar bir şekilde paylaşması.

kulislerde 'fahrettin koca ve ziya selçuk'un bakanlıktan alınacağı' konuşuluyormuş. en başarılı iki bakanı görevden almak iyi fikirmiş!
hatta yetmez süleyman soylu'yu da görevden alsınlar tam olsun...


kaynak
devamını gör...

nuh’un gemisi şırnak’ta olsa bile karadan yürütüp ağrı’ya getireceğim

ağrı belediye başkanı savcı sayan söylemi.

vallahi yalan söylüyorlar. kuran-ı kerim’de cudi diyor. şırnak demiyor ki. ağrı’nın da cudi bölgesi var. kaldı ki nuh’un gemisi 5137 metrelik ağrı dağı dururken 2 bin metrelik cudi’ye niye otursun? o zaman büyük tufan’da, rakımı 2000 olan erzurum’u su basmamış olmalı. bıraksınlar bu işi. ha şunu da söyleyeyim, eğer nuh’un gemisi şırnak’ta olsa bile karadan yürütüp ağrı’ya getireceğim. bu da böyle bilinsin.

kaynak
devamını gör...

yıldırım isabet eden 41 keçinin ölmesi

kahramanmaraş'ta yaşanan üzücü hadise.

türkoğlu ilçesine bağlı kırsal murat çakıroğlu mahallesi'nde aniden bastıran sağanakla hakan tepe'ye ait küçükbaş hayvanların üzerine yıldırım isabet etti.
tepe, yıldırım isabet eden 41 keçisinin telef olduğunu yetkililere bildirdi.


kaynak
devamını gör...

mansur yavaş'ın tiktok'a katılması

ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş, "siz neredeyseniz ben oradayım, her zaman yanınızdayım " mottosuyla twich'ten sonra tiktok platformununa üye olması.*
kaynak
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim