kayıp balık memo yazar profili

kayıp balık memo kapak fotoğrafı
kayıp balık memo profil fotoğrafı
rozet
karma: 4760 tanım: 975 başlık: 75 takipçi: 31

son tanımları


müslümanlar erdoğan’ı halife olarak görüyor

at yalanı, seveyim inananı be ziya.
devamını gör...

tayyip bey'in yanına gelmeyen adamın imanından şüphe ederim

mal beyanı.
bende yanına gelen kişinin adamlığından şüphe ederim. eeee ne olacak şimdi?
devamını gör...

normal sözlük logosu'nun değişmesi

eeee yani ? denilesi durum.
anam bazı yazar arkadaşlarımız da aynı bizim mahallede ki ayşe abla gibi, gözünden hiç bir şey kaçmıyor, hemen buna da bir başlık açılmış valla helal.
devamını gör...

yeni dönemde yazar maaşları

"allahını seven şu bayatlamış espriyi sürdürmeyi bıraksın" dediğim başlık. ne ekşi sözlükte ne de burada yakamızı bir türlü bırakmadı şu boş muhabbet.
devamını gör...

yerdeki çöpü alıp çöp kovasına atan varoş

öyle varoşa can kurban, denilesi hede. ulan keşke herkes öyle varoş olsa.
devamını gör...

normal sözlük'ün ülke gündeminden uzak bir yer olması

kafa sözlük gerçekten çok iyi, entellektüel bir sözlük, açılan başlıklar olsun, yazarları olsun her şey seviyeli, güzel. buraya kadar harika ama gel gelelim gündem ile ilgili bir şey takip etmek istesen başlık ya hiç açılmamış oluyor, ya da çok geç açılıyor. niyetim kıyas yapmak değil ama ekşi sözlük bu konuda çok iyi, gündem de bir olay olur olmaz hemen başlık açılıp, direk yüzlerce entry girilip en başta yer alıyor, sözlüğü takip edenlerde olaydan rahatlıkla haberdar oluyor. yani demem o ki, moderatörler bu işe bi el atsa, gündemde olan olaylar hakkında başlık açılmamışsa hemen başlık açıp, gündemde ki sıcak olayları sözlüğe taşısa, sözlük içinde çok verimli olur. neyse çenem düştü gece gece, yine de sen bilirsin canım sözlük, benim ki dostça bir tavsiye sadece. öptüm gözlerinden.
devamını gör...

sözlükte 3 tanımından biri görsel olan yazar

ıçinde olmadığım yazar grubudur. neden? çünkü sözlükte hâlâ görsel paylaşmasını bilmeyen bir cahilim. olsun be sözlük bir gün ben de öğrenip görsele boğacağım seni. bekle beni.
devamını gör...

iibf mezunu kafacılar

buyrun benim. gelin siz de vurun.
devamını gör...

köy yanarken iktidarın saçını taraması

durum tam anlamı ile bu. ne eksik ne fazla, ülkenin yanıp kül olması, afgan göçü ile iyice sarpa sarması, bugün açıklanan temmuz enflasyon rakamlarının son 18 yılın en yükseğini görmesi falan zerre umurlarında değil, yemin ederim kafayı yememek elde değil. bu işin sonu nereye gidecek böyle arkadaş.
devamını gör...

30 temmuz 2021 konya katliamı

abi noluyor bize ya! bu öfke, bu kin niye? alt tarafı üç gün yaşayıp siktir olup gideceğiz şu canına yandığımın dünyasından. değer mi ulan değer mi? her ne sebeple olursa olsun, 7 canı bu hayattan bu kadar basit bir şekilde koparmak hangi akla, vicdana sığar. ulan artık bi gök taşı falan düşsünde toptan ölüp gidelim bu dünyadan. yemin ederim etimle kemiğimle nefret ettim her şeyden.
devamını gör...

filenin sultanları'na din ile saldıran imam

aklı uçkurunda olan çomar beyanıdır. ona yok müslüman ülkesiyiz, yok adam haklı diyenler de saf çomardır. ulan bir kere de gurur duymasını öğrenin be, bok bok konuşmaktan başka vasfınız yok.
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının kazandıkları ödüller

lise de "eğitime destek" temalı bir slogan yarışması vardı. o yarışmada "bedenin seni üç gün yaşatır, eğitime verdiğin destek seni bir ömür boyu hatırlatır" diye bir slogan uydurup 3. olmuştum. valla hiç umudum yoktu ama okulun bahçesinde ismim okununca havalı havalı kürsüye çıkışı mi hiç unutmam, ödül olarak da fotoğraf albümü vermişti pinti müdür. öyle işte sözlük.
devamını gör...

siyasilerdeki tebrik ve taziye samimiyetsizliği

adı üstünde siyasiler. ne bekliyordunuz ki? denilesi hede.
devamını gör...

süslü sülü

sedat peker'in her söylediğin de beni bi gülme alan hitap şekli. aşırı komik söylüyor.
devamını gör...

15 temmuz tiyatrosu

gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. bu olayında tüm gerçekleri bir gün elbette ortaya çıkacak. ben en başından beri inanmadığım ve destek vermediğim için vicdanım rahat. ama gel gör ki olan gidene oldu, giden can geriye gelmeyecek malesef, yanarım yanarım da ona yanarım işte sözlük.
devamını gör...

erdoğan'ın saldırganlara sahip çıkması

insanı deli eden olay ve açıklamadır. yemin ederim ülkeyi mafya yönetiyor. çıldırmamak elde değil.
devamını gör...

karısının iç çamaşırına sığınan acizler

kurduğu cümle ile kalitesini, pardon kalitesizliğini ortaya koymuştur. aciz insanın aciz cümleleri işte. allah düşmanın bile ahlâklısını versin.
devamını gör...

savcı eyüp akbulut

bu başlığa neden gereken ilgi gösterilmemiş anlamadım. şu ülkede kaç tane "eyüp akbulut" gibi mesleğinden ihraç edilmeyi, hakkında soruşturma açılmayı göze alarak dürüstçe doğruları anlatan cesur yürekli savcı kaldı ki? yemin ederim şu kokuşmuş adalet sisteminde hâlâ böyle mangal yürekli savcıların olduğunu bilmek umutlarımı yeşertti. bu savcının arkasında duralım, sosyal medya gibi etkisi güçlü mecrada onun yalnız olmadığını belirtecek paylaşımlar yapalım. eğer bizler bu dürüst davranışana destek olmazsak, tepemizde ki yamyamların iki dudağının arasında harcanıp gidecek. #seninleyizsavcıeyyüpakbulut #savcımızınyanındayız
devamını gör...

kayıp balık nemo

mahlasıma karar vermem de ilham olan animasyon film. (sırıtan surat emojisi).
devamını gör...

haluk tatar

zekasına, bilgisine, olayları analiz etme yetisine ve akışkan konuşmasına çok büyük saygı duyduğum youtuber. adam bildiğin ülkesini ciddi ciddi kalpten seviyor ve elinden geldiğince "bu ülkenin gençlerine bir şekilde doğruyu gösterebilir, öğretebilirsem ne mutlu bana" minvalinde videolar çekip aydınlatmaya çalışıyor. yolun açık olsun haluk hocam.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim