nickelenjelo yazar profili

nickelenjelo kapak fotoğrafı
nickelenjelo profil fotoğrafı
rozet
karma: 2021 tanım: 519 başlık: 167 takipçi: 27
Buraya yazacak kadar güzel bir söz bilmiyorum. Umarım fakir değilimdir 5 yıl sonra mutluyumdur. Mutluyuzdur. Ve birtakım siyasi temenniler.

son tanımları | başucu eserleri


pkk

pekeke olarak teleffuz edilmeme sebebi galatlaşmış olmasıdır ve pe-kaka olarak telaffuz edilmesinin nedeni irrite edici faaliyetlerini okunuşuna da yansıtılmasıdır. zamanında çözüm süreci adlı bir süreç yaşanmış ve bir an çoğu kişi bu eli kanlı oluşumun silah bırakmadan barış yapacağına falan inanmıştır. terör örgütü illegal finansmanını kaybetmek istemez ve kast sistemimin tepesinde bulunan yöneticileri ellerindeki imtiyazı kaybetmek istemez. üst kademeden savunucuları ve siyasi alandaki destekçilerinin çocukları avrupalarda gezip tozarken gariban kürt vatandaşının çocuklarını dağa çıkarırlar, sonra da kürt halkının haklı davası edebiyatı yaparlar. algı ve pr konusunda sürekli batıya şirin gözükmeye çalışıp özellikle fransa gibi ülkelerden bir hayli destek görürler. kendileri bir çok çocuğun, genç ve yaşlının katilidir. bu oluşumu savunan bir insan varsa hala bence kendisi vicdansızdır.
devamını gör...

iskenderun

dağları yeşil, denizi masmavi, gelişmiş ama biraz düzensiz, hava kirliliği bolca bulunan, bana göre yaşanılası ilçelerden birisidir. hatay genel olarak güzel memleket ama iskenderun başka bir dünya gibi.
devamını gör...

ahlaksızlığın normalleşmesi

kaçınılmaz olarak içinde yaşadığımız dönemin trendlerinden birisidir. insanlar artık karanlık tarafından besleniyorlar.
edit: ahlak ve dindarlık arasında pozitif bir ilişki olması gerekir, din güzel ahlaktır diye bir hadis bile var diye biliyorum. benim kastettiğim ahlak eskiden istiklal' de takım elbiseyle gezilirdi tarzı bir geçmiş güzellemesinden ziyade, toplumun geneline sirayet etmiş olan bazı hastalıklı hallerdir. değişimden yanayım, konuyu nereye çekmişsiniz eheh.
devamını gör...

bahane

yapılmamış ve yapılmış bir çok eylem için öne sürülebilecek, vicdanen aklanma sığınağıdır bahane. ben mesela şu zamanlarımı ders çalışarak geçirmeliyim ama kendimce bir düzen kurmuşum kendimi kandırmaya giden. çok güvenli bir sığınak olmadığını da belirteyim bizzat deneyimlemiş olarak.
devamını gör...

islam

ben bir müslümanım ve oruç falan da tutarım ramazan ayında. 5 vakit namaz kılmıyorum, dine dair bir çok şeyi özümsemiştim bir de zamanında. hani ateist falan olacak olsam siyasal islamcılar yüzünden de olmam. siyasal islamcılar beni daha dindar ve vatansever olma konusunda motive eder. ama bende bazı şeyler değişiyor, artık eski enerjim yok, alkol kullanıyorum mesela arada, ya da uzak durduğum ilişki şekillerine bile açık duruma gelebilirim yakın zamanda. dini ritüellerin bana kazandırmış olduğu bir uhreviyet var, bu aşırı tevazu ve silik bir karakter olarak tezahür ediyor. bana dini nasihat veren insanların dediklerine katı bir şekilde riayet ederken, onların çok da unutmadıklarını farkediyordum. bu durum beni biraz uzaklaştırdı ama hayata baktığım zaman bir yaratıcı ve bir inanış olmadan her şey boşluğa düşüyor. her şey ama her şey siyaha bürünüyor. umarım dengeyi bulabilirim.
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının karalama defteri

bugün fazla uyudum ve uyandığımda öğle sonuydu. hayatıma baktım o kafanın berraklığıyla, sonra ülkeyi düşündüm. bazen böyle bir dönemi yaşadığımıza inanamıyorum, bi rüyada gibiyiz, her şey ama her şeyin içi boşalmış, bir karanlık film senaryosu gibi. ramazan ayındayız mesela şu an, nerde o atmosfer, nerde o kalabalık masalar, nerede o huzur. kıyamet koptu çoktan ve biz masumiyetimizi yitirdik, ölüm insan için bir ödül, en büyük dileğim elden ayaktan düşmeden acısız bir ölümdür. yaşamak ise ağlaya ağlaya acı biber yemek gibi birşey.
devamını gör...

ders çalışmamak için yapılanlar

telefonla uğraşmak ilk sırayı kapar ama ben hayatın anlamsızlığını düşünüyorum genelde.
devamını gör...

kel olma kaygısı

her türk gencinin ortak kaygılarından birisi olabilir. stres ve iyi beslenememek gibi faktörlero de eklersek yersiz sayılmaz.
devamını gör...

yazarların anılarının fon müziği

(bkz: farid farjad) dan bir parça çalıyor benim anılarımda, genellikle hüzünlü ama ara ara hareketli. ekşi elma yemek gibi.
devamını gör...

harry potter

şu sıralar izlemekte olduğum seridir. küçükler için macera, büyükler için kaçış limanı ve hayal kurmayı hatırlamaktır. evet ben de bu acı verici ve çoğunlukla renksiz olan dünyayı sevemiyorum ve hayatta fantastik ögeler arıyorum sürekli, izledikten sonra algılarım bozuluyor bir hafta kadar, ama etkisi geçiyor tabi. herkes sevmez, sevene de niye seviyorsun diye sorulmaz.
devamını gör...

kpss 2022

bu sınava ben de gireceğim amma velakin daha tam moda giremedim. ve ders çalışmaktan nefret ederim.
devamını gör...

ispanya

üniter devlettir ama içerisinde 40' a yakın bölge bulunur. bu bölgeler kendi içerisinde yasama ve yürütmeyi gerçeklestirir ama yargıda merkezi idareye bağlıdır.
devamını gör...

yazarların itiraf köşesi

bazen lanetlendiğimi düşünüyorum. hayatım ellerimden kayıyor ve ben de arkasından itekliyorum. bana 10 kişi birden saldırsa 11. kişi de ben olurum kendime saldırırım. tevazunun dozu kaçmış ve kendi içimde kaybolmuşum. ölüm iyi ki var diyorum bazen.
devamını gör...

konuşanlar

bu program 5. bölümde falanken gidip katılacaktım ama sonra dedim ki oğlum sen daha karakteri oturmuş bir adam değilsin, oraya gidip saçmalama diyerek vazgeçmiştim, iyi ki de öyle yapmışım.
devamını gör...

martin eden

bu kitabı yengemin tavsiyesi üzerine 4 sene önce okumuştum. aklınıza düşerse alıp okumanızı kesinlike tavsiye ederim. entel ile entelektüel arasındaki fark, sanat, sanatçı, derinlik yüzeysellik, şekilcilik, aşk gibi birçok konuda derin düşüncelere dalacaksınız, kitap su gibi akacak. emin olun daha uzun yazarım ama bu kitap okuyarak yaşanmalı ve herkes payına düşeni almalı.
devamını gör...

zafer partisi

medya ve pr konusunda eksiği bulunan partidir. sadece suriyelileri göndermek gibi bir başlıkla ön plana çıkarak oy yükseltmeleri biraz zor. ümit özdağ çok bilindik bir isim değil zaten zafer partisi deyince de ümit özdağ' dan başka isim bilmiyorum ben. kimse kendisini kandırmasın, bu partinin alacağı oy vatan partisi kadar olacaktır bu haliyle. meclise girmelerini isterim, ümit bey tv ve sosyal medyada daha aktif olmalı, şu an her şey medya.
devamını gör...

edür

abi bu nasıl bir motivasyon, nasıl yoğun bir tutku, nasıl bir öz veridir. gıpta ile dolaşıyorum profili, 5. sınıfta ansiklopedi karıştırırken ki hayranlığa benzer bir his. bu mecraları bizler kirletiyoruz, umarım siz daha görünür olursunuz. geceleri ışıklar daha görünür olur ya, biz karanlık sizler aydınlık, kendime de böyle pay çıkarayım bari eheh.
devamını gör...

idealindeki kişi olmayı başarabilmiş insan

birisi bana 20'li yaşlarımın ortasında böyle olacağımı söyleseydi ona söverdim. bakıyorum kendime baştan aşağı facia, zorla iteklenen bir kağnı gibi, çamurlu bir yolda ilerlemeye çalışyorum. çok daha kültürlü, bilgili, paralı ve öz güvenli olurum diye hayal ediyordum, bazen bakıyorum aynaya, aynadaki kişiye yabancılaşmışım. daha sosyal olurum diye düşünürken insanlardan soyutlanmayı sevmeye başlamışım, baygın bir şekilde akıntıya kapılmışım ve gözümü açmışım ama nerede olduğumu ve kim olduğumu idrak edemiyorum. hiç yapmam dediğim şeyleri yapmışım, kesin yaparım dediğim şeylerle alakam yok, inşallah 30' lar daha güzel olur. bazı şeylerin farkında olup değiştirememek de can acıtıcı.
devamını gör...

94. oscar ödül töreni gecesi özel yayını

başlık rezerve, sinemadan pek anlamam ama anlayanı dinlemeyi severim, hem de bedava yani, uyumazsam katılacağım.
devamını gör...

kitap alışverişi yapma mutluluğu

kitap alma hastalığından muzdarip insanlar için kısa süreli bir dopamin salgılamaktır o mutluluk. yaklaşık 50 kitabın olduğu minik bir kitaplığım var, orayı arada düzenlerim ve oraya koyduğum her yeni kitabın bana verdiği haz inanılmaz. ilk defa iki gün önce kitap almadan çıktım kitapçıdan ama acısını çıkaracağım, fakiriz bir de ya, o kötü bak...
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim