örnek vatandaş yazar profili

örnek vatandaş kapak fotoğrafı
örnek vatandaş profil fotoğrafı
rozet
örnek vatandaş (arşivci)
karma: 68221 tanım: 9275 başlık: 4033 takipçi: 407
Belki buralardayımdır.

son tanımları


mecnur çolak

fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve borsa spekülatörü. 2021 yılında koronavirüs sebebiyle bulgaristan'da vefat etmiş ve yeni öğrendim. yazar arkadaşların da haberi olmamış ki başlığı açılmamış.
devamını gör...

üstteki yazara yeni nick öner

emoşunsofrası.
devamını gör...

ilhan irem'in en güzel şarkısı

cenazesinde çalınan şarkısı son selam ile anıyoruz.
devamını gör...

kleine levin sendromu

ender hastalıklar sınıfında yer alan bir çeşit uyku bozukluğu rahatsızlığı. hastada, günler hatta haftalara kadar uzanan bir uyku atakları baş gösterir. hasta, bu süre boyunca yemek, su, tuvalet gibi gereksinimler dışında devamlı uyku durumundadır.
devamını gör...

narkolepsi

gündüz vakti karşı gelinemez uyku ataklarıyla kendini hissettiren bir uyku bozukluğu rahatsızlığı. görülme oranı 100 bin kişide 5 kişi olarak belirlenmiş. daha çok aşırı uykulu genç bireylerin şikayetlerinde dikkat çekmiştir.
devamını gör...

sandviçi bir üst noktaya taşıyan küçük detaylar

beyaz peynirden ziyade dilimli kaşar katık edilmeli. dilimli kaşar ve domates uyumu mükemmel ötesi.
devamını gör...

şeriat ile yönetilmek isteyen zihniyet

bizler çağdaş değerleri ve ileriye gitmeyi savunurken , kendileri gerisin geri gericiliği yaymaya çabalayan zihniyettir.
devamını gör...

osmiyum

aşırı sertlikte, gri ve beyaz ışıltı veren, yüksek ısıda dahi işlemesi zor olan bir geçiş metalidir. dolmakalem uçları ve silah namlularının iç kısmının yapımında kullanılan bir maddedir.
devamını gör...

sözlük radyosu türkçe rock gecesi

türk rock müziği, hayatımızın bir parçası.
ben de sağlam bir rock müzik şarkısı olarak kargo grubunun solisti koray candemir'den nefesini tut isimli şarkıyı istiyorum.
devamını gör...

geceye bir söz bırak

ne para istiyorum ne de pul. tek istediğim yalansız bir kul.

(bkz: özdemir asaf)
devamını gör...

deltiyoloji

kartpostal biriktirme ve toplanan kartpostallar hakkında inceleme ve araştırma yapmanın bilimsel ismi. dünyada pul ve paradan sonra ilgi duyulan başka bir koleksiyon malzemesi de kartpostal olmuştur.
devamını gör...

kartpostal

arka boş kısmına kısa mesajlar yazılan ve posta vasıtasıyla gönderilen ön yüzü resimli ince ve dikdörtgen şeklinde karton. standart boyut olarak 9×14 cm. ebadındadır.
devamını gör...

ilhan irem

söz ve müziği kendisine ait şarkılar seslendirmiştir hep. kendi tarzını ortaya çıkartan ve müzikalite açısından kaliteli şarkılar bestelemiştir. göz önünde bulunmayan, popüler kültürün göbeğinde yer almayan kendine has evreninden hayranları ile kurduğu bağ ile müziklerini sevenlerine dinletmeyi başarabilmiştir.
devamını gör...

28 temmuz 2022 ilhan irem'in hayatını kaybetmesi

şarkılarıyla bizlere boyut değiştiren efsane, bu kez ebedi boyuta ulaşmış. nurlar içinde uyusun. hani bazı insanlar için derler ya " ölmeyecekmiş gibi" diye. hele bu sene cüneyt arkın ve şimdi de ilhan irem gibi adamlar da göçüp gittikten sonra düşünmeye başladım, bu iki adamı da alıp götüren felek bizlere neler yapar neler?
devamını gör...

ankara'da gelen bir pavyon adisyonu

bu mekanlara eğlenmeye gelen müşteri profili az çok belli. pavyon dediğimiz, avam tabakaya hitap eden vizyondan uzak olduğu için kırsal kesimde yaşayan, tarladan ürününü kaldırıp iyi paraya satan köylü, çiftçi bireylerin uğrak yeri olan eğlence mekanlarıdır. kazandığı bunca yüklü miktar parayı da mercimek çorbası içerek bitiremeyeceği için de içkiye, mezeye ve konsomatrislere harcayacaktır. yani burada alan razı veren razı, demek oluyor ki giren kazıktan memnun durumdalar.
devamını gör...

yazarların çektiği ağaç fotoğrafları

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

evde kedi beslemek vs evde köpek beslemek

köpek havlaması rahatsızlık verir. eğer ki apartman dairesinde besleniyorsa da komşular arasında sorunlar, kavgalar patlak verir, hatta mevzu mahkemeye kadar gider. kedi besleme konusunda ise sorun olmaz. çünkü kediler, sessiz, sakin, kendi halinde, zararsız hayvanlardır.
devamını gör...

inşaat yasağı

özellikle turizm bölgelerindeki belediyelerin uyguladığı ve yöresine göre değişebilen, hem görüntü hem de gürültü kirliliğini önleme sebebine dayalı yapılaşma kısıtlaması.
devamını gör...

ilginç soyadları

aslıhan malbora
barış malbora

son günlerde duyulan ilginç soyadlarından biri. kadın olan dizi oyuncusu, erkek olan da doktor. sanki sigara firmalarının yeni reklam oyunu gibi.
devamını gör...

gelin kalp krizi geçirince baldızı ile evlenen damat

o değil de yaşlısı, genci, büyüğü, küçüğü kalp krizi geçirir olmuş. bir kalp krizi furyası almış başını gidiyor. okudukça sapasağlam kalbim bile daralmaya, fenalık gelmeye başlıyor.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim