whisper yazar profili

whisper kapak fotoğrafı
whisper profil fotoğrafı
rozet
karma: 15754 tanım: 1758 başlık: 37 takipçi: 136
whisper (meczup)
kalbimiz seninle
karma: 15754 tanım: 1758 başlık: 37 takipçi: 136
Bi whis geldi ve geçti.

son tanımları


normal sözlük

değişik bir durum.

sözlüğün en başından beri sözlükte yazar olarak başlayan bir neslin,sözlüğün 1. yılını dolduramadan isim değişikliğine gitmesi kimini üzdü kimini sevindirdi. her iki tarafta kendince haklı.

heh,neden normal sözlük? başka isim mi bulamadınız? diye de bi sorgulamadım değil. alışılır mı? ben alışma evresine girmeyecegim. bu gün yuvadan ayrılma vakti.
fakat sözlükte yazar olup kaldığı yerden devam edenler alışır. sonuçta bundan birkaç sene önce kafa isminde sözlükte yoktu. isme değil neticeye bakmak lazım. başlıklar,yazarlar hala aynı.

isimler,kişiler değişir. önemli olan kaldığın yerden kalıcı bir şekilde devam etmektir. umarım başarırsın normal sözlük. hayırlı olsun şimdiden.

sol alt köşe de kafasına tekme atan eleman bu seferde pası karşısında duran anormal yazısına tekme atan elamana atıyor.
(bkz: birbirini gösteren spidermanler)
devamını gör...

intikam almak mı bağışlamak mı sorunsalı

bağışlamak.

intikam almak o kişiye, "senden intikam alacak kadar seni önemsiyorum-benim için hala önemli ve kiymetlisin " demektir.
intikam aynı zamanda hırsı da getirir. hırs yaptıkça o kişiyi daha çok düşünür o kişiyle meşgul olursun. birinin sana yapabileceği en kötü şeydir bu. zihnini,zamanını "ele geçirmek"...

ama bağışlamak öyle değildir. bağışlamaktan kastım, affetmek eskisi gibi olmak,sarıp sarmalamak değil. zihnin ve bedenen o kişiyi bağışlamaktır. o kişiyi ardında bırakmaktır. yoluna bakıp, o kişinin aklını,zamanını ve bedenini ele geçirmesini izin vermemektir. bunun anlamı "ne yaparsan yap seni bağışlıyorum. beni eskisi kadar meşgul edemeyeceksin" demektir.
devamını gör...

yazarları hayattan soğutan durumlar

başlık düzenleme bildirimi.

içim sıkılıyor, içim daralıyor. elim kırılsaydı da bu kadar başlığa yazmasaydım dedirtiyor.

görsel
devamını gör...

tarihi yerlerin duvarlarına isim yazmak

vandalizmdir.

bunu illa eline boya,kalem alıp tarihi binalara,eserlere kısaca kültür varlıklarına resim çizmek, tarih atmak, isim yazmak,grafiti yapmak gibi düşünmemeliyiz. silahlı saldırı,yağmalama veya patlayıcı ile zarar veren etmenlerde söz konusudur.

eserin fiziksel ve mekanik(kimyasal) bozulmasına neden oluyor. atılan her tarih yazılan her isim binbir çeşit uygulama sonucunda onarilabiliyor. esere müdahale oranını artıyor. basit bir olay gibi gelebilir ama ciddi bir sorun. bazıları ise içerdiği kimyasalların etkisiyle eserin bünyesine işleniyor.

bu olayın genel nedeni de eğitimsizlik. her bir koruma-onarim işleminin (restorasyon) zorluğunu bilmeyen cahil bir kesim var. iş böyle olunca eline kalem alan tarih atıyor.

okullarda bu konuda eğitim verilmeli ve her bir ülkenin değerlerini koruma bilincini aşılamak lazım. aksi halde ne kültür varlığı kalacak ne de kültür.
devamını gör...

kafa sözlük diye bir yer varmış üye olucam lan

çok tehlikeli mahlası bulunan yazar.

önceki sırf sözlük isminden kaynaklı davalık olan yoldaşla dava masraflarını fifty fifty bölüşebilir. resmen diss niteliği taşıyor mahlası. kafa sözlük diyo, öyle bir yer varmış diyo, lan diyo.

ayrica sözlüğe yeni moderatör atanırsa bu yazarimizi banlamaması için de ekstra bi uyarı falan geçin. başka sözlüğün reklamını yapmiyor, o da bizden diye.

en iyisi üstteki yazarın dediği gibi nick değişimi "(bkz: normal sözlük diye bir yer varmış zaten üyeyim lan)"
devamını gör...

hoşlanılan yazarın sözlükten uçurulması

uçurulmama ramak kala benden hoşlanan varsa açıksa söylesin. yoksa ebediyen sussun.

t: redbull reklamındaki aslan ve ceylanlar gibi hissettiren olay. "aslandan hızlı olmama gerek yok ki senden hızlı olayım yeter.
hızlı olun kafadorlar. ceza süresi kısa,yazarlar uçuyor.
devamını gör...

nişanlanmak

ilişkinin en güzel evresi.

tripler,kavgalar,kıskançlıklar gibi zorlu süreçlerden sonra sıra inişli çıkışlı zor günleri atlattığın ilişkinin, meyvesini yeme evresine gelmiştir. nedir bu?nişan...

evlilikten bir önceki, sevgililikten-sözden bir tık sonrası,bu ilişkinin adını koyalım evresi...

o ne der bu ne der derdin yok. aileler tanışmış. yüzükler takılacak. mis gibi abi. ölmeden önce yenilecek hatlar listemin en tepesinde. bekle beni instagram biyoma nişan tarihimizin yanına kilit koyup baş harfini yazacağım nişantişkom.
devamını gör...

ilişkide sorulan tuzak sorular

benden önce kaç sevgilin oldu? en uzun ilişkin ne kadardı?

bunlara cevap vermesen ayrı bir dert,cevap versen ayrı ayrı dert,yalan söylesen ilişkinin ilerleyen evrelerinde pot kırma ihtimalin var.

kaç sevgilin oldu sorusuna sadece ciddi birkaç ilişkim oldu deyip ucu çok açık olmayan şekilde cevap verilebilir. en uzun ilişki içinde 1 seneyse 6 ay, 2 yıl ise 1 yıl, daha fazla ise hatırlamıyorum şeklinde kestirip atılabilir. ilişkinin hakimi gibi.

1 kere sorulur bu sorular zaten. karşı tarafı verilen cevaplarla tatmin edersen güzel. tatmin etmez ise deştikçe deşer.

ama en güzeli "senden öncesi seni ilgilendirmez"dir. kalkarsın masadan, alırsın tesbihi eline, arkada kurtlar vadisi cendere çalar. manita arkandan bakar adını feriha koydum dizisindeki koray'ın bok borusuna baktığı gibi.
devamını gör...

yoldaş benjamin franklin

ya sözlükle ilgilenirsin ya da döndüğün de ilgilenecek sözlük bulamazsın yoldaş bey!!

son tanımı beliriyor o sira gözlerimin önünde, beynimde şimşekler çakıyor.


kimsenin de gözünün yaşına bakmayız karşim, gidin dışarıda oynayın.

"adama, kişiye, kişilere gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti."yoldaşlar da arada sırada tatile çıkabilir, kafasını dinleyebilir, yazar maaşlarını çar çur edebilir. canı istediğinde sözlüğe girebilir, isterse hiç girmez.
bizim üstümüze düşen nedir ?
"yoldaş yoldaşın yokluğunu aratmaz"

çok eğleneceğiz sözlük halkı. akşam 8'de her zamanki yerde. aynasizlara dikkat *

t: her zaman r sanatıyla yakından ilgilenmemi sağlayan yetkili zat.
devamını gör...

instagram

2 saat önce çökmüş ve hala düzelmemiş uygulama.

ayni zamanda kisa süreli hesabım hacklendi herhalde paniğini de yaşatmıştır.
devamını gör...

eylül ayı

fazla abartıldığını düşündüğüm ay.
bir kasım veya aralık ayı da değil şimdi. bu konu da anlaşalım.

görsel
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının en yaşlı özelliği

hasta olduğum zaman, çocuk gibi huysuz yaşlılar vardır ya ben de öyle oluyorum.

azraili görmüş gibi davranıyorum. terör estiriyorum evde. "ahh, son günlerim herhalde bunlar, yalandan öksürük numarası ile ben şimdi ölmezsem bir daha ölmem" diyorum. ev halkı, vebalı bir hastaya bakar gibi bakıyorlar o an yüzüme. bir ilgi alaka anlatamam.
devamını gör...

yazarların itiraf köşesi

sevemediğimi sevemiyorum sözlük. ağzıyla kuş tutsa da yaranamiyorlar bana. ama benim sevemediğim insanda da mutlaka bir bokluk çıkıyor. boş yere değilmiş yani seni sevememem diyorum.
devamını gör...

tahammül edilemeyen insan özellikleri

antipatik insanlar.

her konu da fikirleri vardır. doğruymuş,yanlışmış bakmazlar bunlar. yapmacık,soğuk ve sevimsizlerdir. antipatik kelimesi geniş kapsamlı olduğu için her özellik cuk diye oturur bu insanlara. işleri güçleri şovdur bunların. bir ortamda dikkat çekmek için sağa sola sataşırlar. görmezden gelinmesi durumunda koca bir "hiç"lerdir.
devamını gör...

aurikatariina

tiktok üzerinden çektiği temizlik videoları ile ünlenen, tinder gibi sosyal medya uygulamaları ile çok pis evleri bulup, temizleyen öncesi ve sonrası hallerini de "aurikatariina" youtube hesabında paylaşan,kendini temizlik kraliçesi olarak tanıtıp bizde ki temizlik benim işim programındaki "kadir ezildi'ye" rakip olacak 27 yasındaki pembe eldivenli kadın.

tesadüfen youtube da keşfetime düştü videosu. öyle ki videolarına girince çıkamıyorsunuz. anne süngeri diye tanıttığı ki (tahminen kendi firmasına ait bir ürün) hipnoz olmuş gibi lekeleri çıkarışını izliyorsunuz. terapi gibi.

videoların konseptleri de güzel. 80 yaşındaki iki kişinin kaldığı evi temizliyor, çocuklu bir evin,depresyondaki bir kişinin evini veya otel odalarının temizliğini falan yapıyor ve temizlik tüyolarını anlatıyor. kullandığı deterjanlarin da fazla kaliteli oluşundan dolayı haftalarca sürecek temizliyi kadın 2 günde hallediyor.

sabrı ise takdir-e şayan. günde 9 saate yakın temizlik yapıyor. 3 malzeme belirlemiş kendine. paspası, yer kaziyicisi ve meşhur süngeri.

bizde ki temizlik benim işim programındaki gibi bazı yerlere yalandan toz atıp, kirliymiş gibi bir ortam yaratıp kurguya deginmiyor. harbi harbi pis evler. tlc televizyon kanali bu kadını bir keşfetse baya ekmeğini yer.

meşhur tiktok videosu

youtube kanalı
devamını gör...

insanolunbiraz

saygı duruşuna geçip, önünde düğme iliklenmesi gereken yazar.

sen yazarsan biz neyiz? biz yazar isek sen nesin? hazır sözlüğün 1. yılının kutlamalarına az bir vakit kalmışken gereken evraklar ve dosyalar hazırlanmalıdır. sözlüğü gözü kapalı üstüne yapalım.

kıskandım.hasetlendim ve çokça imrendim.
tanımı okuduktan sonra ne dediğini işitir gibiyim.

sen önce insan ol biraz deli *
devamını gör...

anne ve babanın çocuğuna yapabileceği en büyük iyilik

evlat ayrımı yapmamaktır.

birini yerip birini yüceltiyorsa, birini sorumluluklara boğup diğerini serbest bırakıyorsa, birine kızıp diğerini kayırıyorsa, birine hata yapma şansı tanımayıp, diğerini yanlışına rağmen takdir ediyorsa, birine davranması gerektiği gibi davranıp, diğerine sevgisini,şefkatini vermiyorsa ebeveyn olmayın.

çocuklarınıza yapacağınız en büyük iyilik ikisini de aynı miktarda aynı şekilde her koşulda hissettirerek sevmektir. aksi halde birbirine kin besleyen,kıskanç ve fesat yetişen kardeş görünümlü "köstek" yetiştiriyorsunuz.
devamını gör...

kaç kişinin özleneniyiz sorunsalı

t: hiç özlenmediğimi fark etmemi sağlayan başlık.

özleyen bir şekilde özlediğini belli eder. arar,sorar,mesaj atar. hiçbir şey yapamazsa çıkar gelir yaniniza. bana bunları yapmadıktan sonra neyleyim özlemesini,neyleyim kaç kişinin özlediğini.

ayrica aranizda beni özleyen varsa rahatlıkla özlediğini belli edebilir. sözlükte birçok yazarın karma puanına çöküp dolandirdigim için çekinmenize,hakan altun gibi telefonun başında çaresizce beklemenize gerek yok. turuncu diyorum en sevdiğim renk.
devamını gör...

yazarların şu an hissettiği duygu

acı. bolca acı. çokça acı.

aşı vurulan sol kolumu kürek niyetine kullanıp, kazdığım yere kendimi gömesim var.
devamını gör...

düşük iq'lu kişilerin temel özellikleri

her konuda bi fikri olması.

"her şeyi biliyorum lanet olsun bu kafaya" diyen dayıdan bir farkları yok.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.