1.
şu haberdeki gençtir.

bursa'da yaşayan, esnafların kabusu olmuş olan gençtir.

neyse ki 52. sabıka sonunda nihayet tutuklanmış. devletimize de zahmet olmuştur.

--! spoiler !--

bursa'nın, iznik ilçesinde, 3 iş yerinden hırsızlık yapan ve 52 suç kaydı bulunan 17 yaşındaki s.a., güvenlik kameralarından tespit edilen dövmesinden kimliği saptanarak, yakalandı. gözaltına alınan s.a. sevk edildiği adliyede tutuklandı.

iznik ilçesinde, 3 iş yerinde yaşanan hırsızlık olaylarının ardından polis ekipleri harekete geçti.

80 litre mazot, 2 akü, 2 cep telefonu ve otomat yıkama ünitesini kırarak, içindeki paraları çalan şüphelinin yakalanması için çalışma başlatan polis, iş yerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. görüntülerden dövmesi saptanan şüphelinin s.a. olduğu ortaya çıktı.

polis ekipleri, s.a.'yı evinde yakalayarak, gözaltına aldı. 'gasp' ve 'hırsızlık' gibi suçlardan 52 suç kaydı olan s.a., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. s.a., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

--! spoiler !--
devamını gör...
2.
53.sü için salıverilinecek olandır
devamını gör...
3.
rekora koşuyor pe**venk dedirten velet.
devamını gör...
4.
başlıktaki "genç" ifadesi sabıkası olduğu için denilmiş sanırım fakat bu "genç" hukuken çocuktur. böyle hadiselerde ısrarla çocuk kelimesi kullanılmıyor fakat hata ediliyor kanısındayım. 52 değil isterse 152 tane sabıkası olsun bu kişi bir çocuktur ve kendisinden çocuk olarak bahsetmek gerekir, bilhassa onun çocuk olmasının özel bir anlam taşıdığı durumlarda. genç ifadesi hukuki bir ifade değildir ve çocuk olması yönüyle başka bir değerlendirmeye tabi tutulması gereken kişiyi, bir bakıma o korumanın dışında bırakır. en azından insanlardaki algısı bakımından böyle bir duruma sebebiyet verir. bu sebeple günlük hayatta genç olarak ifade etsek de hukuki kurumlar karşısında bu kişilerin birer çocuk olduğu bilhassa vurgulanmalıdır. hatta bizim gibi her bakımdan istismara açık oldukları toplumlarda onların çocuk olduklarının altı özellikle çizilmelidir diye düşünüyorum. ne başlığı yazan kişinin ne de günlük hayatta bu şekilde kullanan pek çok kişinin niyetinin kötü olmadığını biliyorum ama bu konuya dikkat çekmek de önemli. yaptıkları eylemler meşru yahut makbul olmasa da 18 yaşından küçük her birey çocuktur. sadece çocuktur.
devamını gör...
omo reklamının hayat bulmuş hali.

"kirlenmek güzeldir"
devamını gör...
17 yaşında 52 fabrikası olan gençlerin bir sonucudur.
devamını gör...
bu kadar da beceriksiz suç makinası görmedim, tebrikler.
devamını gör...
sabıkayı achievement sanıp topluyorsa başarılı bir gençtir.
devamını gör...
yetişen gençliğe bak diyip, şaşırma kotamı sonra doldurmak adına sözlerimi uzatmadan sona erdiriyorum.
devamını gör...
17 yaşında 52 sabıkası olan çocuktur. suça sürüklenmiş çocuktur. 52 sabıkası olmasından ziyade onu bu yola iten durumların üstünde durulması ve onun nasıl topluma kazandırılabileceğinin düşünülmesinin daha önemli olduğu kanaatindeyim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"17 yaşında 52 sabıkası olan genç" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim