mağdur oluştur ve mağdur et politikası.

fanatik tutkularla hem kendi fanatiklerini tatmin ediyor hem de karşıt fanatizm oluşturuyor ki kendi tarafın fanatizmi canlı kalsın. *
devamını gör...
anlamı şu; sen misin istanbul'da eko'ya oy veren...
devamını gör...
ysknın seçimden önce onay verdiği van adayının, seçilince yine ysk tarafından 2gün içinde terörle ilişkisi olduğunu söyleyip kayyım ataması olayıdır. ysk seçimden önce niye söylememiş bunu? ysk çalışmıyorsa niye var? aaa doğru murat kuruma oy dileniyordu hepsi istanbulda.
herhangi bir belediyeye kayyım atanırsa, yskdakilerin de seçimde milli güvenliği tehdit edecek işler çevirdiğini kabul etmiş olursunuz. bu durumda ysknın terörle mücadele kapsamında yargılanması, yskya atama yapanların da çalışanların da hepsinin hapsi boylaması gerekir. kayyım atamak çocuk oyuncağı değildir.
hee eğer rte diyorsa 'mühür bende, sandıktan benim istediğim çıkmazsa sandığı deviririm', bu da rtenin sandık kutsaldır argümanının darbeci zihniyete evrildiğini gösterir. o zaman akpnin fetöden ne farkı kaldı?
ek: hayatımda 'e bunun adaylığını onaylamasalardı dem başka adayla yine seçilecekti, iyi oldu' kadar salakça bir ysk savunması duymadım. seçmen adayın hukukunu bilmek zorunda değil. onaylanmış adayın temizliğine seçmen güvenir oy verir. yasaklı olan birine onay verip, seçmenin ona güvenip oy vermesini sağlayıp, sonra da 'ay valla terörist kız bunnar' diyip azınlığın seçtiğine mazbatayı verirsen, onca oyu çöpe atmış olursun. bu suçtur. ysk milli güvenliği tehdit edecek dalavereler çeviriyor demektir. ysknın bütün çalışanları ve onları oraya atayanları, bakanlığa kadar kim varsa suçludur, terörle mücadele kapsamında yargılanmalıdır. bu kişi teröre karışmışsa eğer, bunu halka aday diye dayatan ysknın ta kendisidir.
ek: bu zamana kadar neredeydiniz diye bir yazar sormuş. geçen seçimde de aynı tepkiyi verdi halk, en başta da hukukçular. bu sefer daha fazla ses çıkmasının sebebi artık sağ seçmenin de tepki göstermeye başlamasındandır.
ek: dakika geçmiyor ki akp trolleri daha salakça bir argüman z.çmasın. demiş ki biri de 'van halkı seçtiği adaydan razı diye biz de mi razı olmak zorundayız'. evet zorundasın. ondan vergi alıyorsan, oy pusulası gönderiyorsan, sandık koyuyorsan zorundasın. empati kur bakalım, depremden sonra kk cb seçildi diyelim. yerel seçimlere chpnin iktidarında girdik. hatay halkı chpde olan belediyenin değişmesini uygun gördü ve akpye oy verdi. chp yönetimi altındaki bir ysk çıkıp da sizi depremde perişan eden cahil akpye oy vermişsiniz akli malikiniz yerinde değil biz sizin yerinize chpyi seçtik dese. tepkiniz ne olurdu?
bir bile bile lades veya tahrik durumu varsa bu sadece ve sadece yskya aittir. tüm ysk yargılanmalıdır.
bir de bu adayın geçmişi ile ilgili şaibeli şeyler varsa ve bu konuda gerçekten çok hassassanız eğer, unutmayın tayyibin de var. zamanında demokrasi düşmanı fetöye selam yollamadı mı? daha da öncesinde radikal islamcı terör çetelerince cihata çağrı olarak algılanan şiiri yüzünden hapis yatmadı mı? al bak bu olay da laciverti işte. seküler kesim tayyibi seçtiniz diye aynı bu şekilde kızmıştı size. ne oldu tayyibe maduriyet şansı doğdu. aldınız tepemize çıkardınız, geldiğimiz duruma bak. imam osuruyorsa cemaate kusur bulmayacaksın.
devamını gör...
olması gerekendir. teröristlere ülke emanet etmenize müsaade mi verecek adamlar?
devamını gör...
adam ya da kadın -bilmiyorum kazananı- daha mazbata almadan görevden alındı. insan istemsizce merak ediyor madem teröristti, terör destekçisiydi nasıl aday oldu diye? adaylık süreçlerini ysk denetlemiyor muydu, sen seçime girebilirsin ya da giremezsin demek ysk nın sorumluluğu değil miydi? eee seçime giriyor, kazanıyor da ama bismillah demeden kayyum.

sandıklar öyle göstermelik mi kuruluyor artık, hiçbir hükmü yok mu seçimlerin? gerçi referandumla rejim değişikliğini onayladı bu insanlar, buna da "terörist zaten" der geçerler ne olacak.

baba, oğul ve kutsal ruh adına allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. amen.
devamını gör...
teröristler aday olabiliyor o zaman? başka açıklaması yok çünkü, hani 2 günde adam terörist olmadıysa başka ihtimal yok. herkes aday oluyor o zaman, yani işe alımda bile adamın geçmişine bakar büyük şirketler ama ysk çay kahve içiyor sanırım adayları incelerken. dem in tam zıttı olan zafer partisine oy vermiş biri olarak demokrasiye yakışmayan bir hareket olarak görüyorum, zaten başta aday olamamalıydı, yapıyorsanızda kabul edeceksiniz. ben demokrasi taraftarıda değilim zaten de işte ülkenin resmi yönetimine göre yorumluyorum.
devamını gör...
bu rezalete tepki göstermek için kürt olmaya gerek yok, seçmen olmak, insan olmak, verdiğim oy namusumdur diyecek karakterde olmak yeterli.
devamını gör...
dem parti seçmeninin o mazbatayı alana kadar van sokaklarını asla boşaltmaması lazım! bu adam kazandıktan sonra mı terörist oldu? iki katı oy almış, halkın iradesini hiçe sayamazsın. kaybettiğinde (küfür) gitmeyi bil bari

edit: gavura gavur da diyemedik
devamını gör...
bu kisinin adayligini kabul ederken neredeydin ysk diye sorarlar ...normal ulkelerde elbette
devamını gör...
seçim masraf ve telaşına ne gerek vardı o zaman.. böyle bir tutumun dünyanın herhangi bir yerinde örneği ve savunulabilirliği, bir mantığı var mı. daha mazbata aşamasında kayyum atamak izah edilebilir bir durum mu. dünyaya övündüğümüz seçim ve demokrasi anlayışında siz bir 'anlayış' görebiliyor musunuz.? e afiyet olsun o zaman..
devamını gör...
demokrasi, halkın iradesi cart curt ile ilgilenmiyorum da, madem kayyum atanacaktı ne diye bu herifin baştan seçime girilmesine engel olunmadı? kafamda deli sorular.

neyse, pkk tükürüğüyle kurtarır artık kendisini (!)
devamını gör...
neden... neden... nedennnnnn?.. sorularına bir yanıt vermek istediğim başlık.

önceden mevcut adayın aday yapılması engellenseydi bile dem partisi başka bir adayla seçime katılıp kazanacaktı. zira tuvalet terliğini aday yapsalar kazanır. dem'in oranın belediye yönetimini ele alamamasının tek yolu bu. kirli bir oyun, evet. ama tablo çok net. yeterince açık mı?..
devamını gör...
akp kurnazca bir oyun oynamış, bu adam seçimden önce içeri alınsa dem parti başka bir adayla girip yine alırdı. ellerine sağlık. teröriste belediye yok. ağlayıp dursunlar.
devamını gör...
abdullah zeydan, bütün hukuki prosedürleri tamamlayarak yüksek seçim kurulu’na başvurdu mu? adaylığı kabul edildi mi? seçimlerde büyük bir oy farkı ile van belediye başkanlığını kazandı mı? evet!...

o zaman bu ne b*k yemektir? resmen van büyükşehir belediye başkanlığını gasp etmektir, halkın iradesini hiçe saymaktır, hak ihlalidir, hukuksuzluktur, rezalettir!..
devamını gör...
akp'nin soyacak belediyesi pek kalmadığı için doğu belediyelerine göz dikmiş. onların tek derdi para. deseler ki size 500 milyar dolar. belediyeyi adamın üstüne yapar bunlar.
devamını gör...
akp kudurmuş,ysk'nin onay vermesi de bütün kurulların tayip'e çalışmasının göstergesidir. dem'i desteklemem ama bu parti olayı falan değil bu tamamen demokrasiyi ezip geçmektir.
devamını gör...
akp kahraman seçilir şimdi. yersen! biri pkk sempatizanı, biri sözde kahraman. körler sağırlar birbirini ağırlar.
halkın iradesi falan cart curt. güldüm.
devamını gör...
kazanan aday yerine kendi adamlarına mazbata verme cüreti daha önce var mıydı hatırlamıyorum ama akp kayyum atayarak kürt illerine çöküyordu. seçmeninin de o zamanlar keyfi yerindeydi, partisine ve liderine desteği tamdı. bu tür uygulamalara onay verirdi. neticede seçimi kazanan zaten "teröristti", ancak yerel seçim sonuçları artık akp'nin tabandan darbe yemeye başladığını gösteriyor. insanlar geçim derdinde ve çok öfkeli. partisine aidiyeti, güveni sarsılan akp'liler de tepki gösterebilir bu karara. dikkatle izlemek lazım.

bir mesele de ana muhalefetin direnişe omuz verip vermeyeceği. al sana sınav özgür özel. türkiye ittifakı diyordun. tweet atıp geçecek misin, yoksa akp'yi iyice köşeye sıkıştıracak mısın?

edit: özgür özel'den atak var.

"van'da mazbatanın seçimi kazanan adaya verilmemesi üzerine, halkın iradesini savunma, dayanışma ve yaşananları yerinde takip etmek için milletvekillerimiz; mahmut tanal, sezgin tanrıkulu, kayıhan pala ve sevda erdan kılıç'tan oluşan heyetimizi görevlendirdik."
x.com/eczozgurozel/status/1...
devamını gör...
halkın iradesini hiçe saymak,demokrasi adına işlenen bir suçtur.
devamını gör...
akp'nin adeta ''talk is cheap mother fakır" dercesine, sen misin ekrem'e oy veren, al o zaman deme şeklinin uygulamalı tezahürü.

hem ingilizce, hem türkçe, hem eski türkçe'yi aynı cümlede kullanabiliyorum evet.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"2 nisan 2024 akp'nin van'a kayyum ataması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim