1.
inşaatına başlanan millet bahçesidir. bol bol çimlerinde yuvarlanır, kekimizi çayımızı püsürümüzü yeriz afiyetle artık.
itibardan tasarruf olmaz nihayetinde!

--! spoiler !--

mhp genel başkanı devlet bahçeli’nin önerisiyle bitlis'in ahlat ilçesine, milyonlarca liraya cumhurbaşkanlığı köşkü inşa edilmesinin ardından 42 milyon lira maliyet ile millet bahçesi yapılacak.

kamu ihale bülteni’nde yer alan bilgilere göre, çevre ve şehircilik bakanlığı’na bağlı toplu konut idaresi başkanlığı (toki) “bitlis ili ahlat ilçesi harabeşehir mahallesi millet bahçesi ve çevre düzenlemesi işi” adı altında bir ihale düzenledi. 5 kasım tarihinde açıklanan ihale sonucuna göre de millet bahçesi ihalesi 42 milyon 995 bin tl’ye föy inşaat taahhüt ve turizm şirketi’ne verildi.

yine afet ve salgın hastalık maddesi
birgün'den ismail arı'nın haberine göre, milyonlarca liralık ihale için açık yöntem yerine kamu ihale kanunu’nun 21/b maddesinde yer alan pazarlık usulü tercih edildi. iktidar, “doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların meydana gelmesi” durumunda kullanılması gerekirken bu yönteme yasadaki sınırlamaları tanımayarak sıklıkla başvuruyor.

50 çadırlık otağ alanı
ahlat'a yapılan olan millet bahçesinin doğu anadolu bölgesinin en büyük “millet bahçesi projesi” olduğu da öğrenildi.

millet bahçesi her yıl okçular vakfı tarafından 1071 malazgirt etkinliklerinin düzenlendiği çarho mevkiinde 400 bin metrekare alan üzerine yapılacak. toki ve ak partili ahlat belediyesi’nin ortak yürüttüğü proje kapsamında 2021 yılı haziran ayında tamamlanması planlanan millet bahçesinde; millet kıraathaneleri, cami, yürüyüş parkurları, etno spor, güreş, atlı okçuluk alanları ve 50 çadırlık bir otağ alanı yapılacak.

millet bahçesi projesine ilişkin açıklamalarda bulunan ahlat belediye başkanı ak partili mümtaz çoban ise “başta cumhurbaşkanımıza buraya olan ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. ak parti genel başkan yardımcımız vedat demiröz’e, bitlis milletvekillerimiz cemal taşar ile vahit kiler’e, okçular vakfı’na, yüklenici firma çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

köşkü, erdoğan'ın lise arkadaşının şirketi yapmıştı
cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe başkanlığı’nın 2019 yılı yatırım programında ödeneği 30 milyon tl olarak belirlenen ahlat köşkü için geçen yıl sonuna kadar 100 milyon tl harcandı. bu yıl planlanan 25 milyon tl’lik harcama ile köşkün maliyeti 125 milyon tl'ye ulaştı. köşkü cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın imam hatip lisesinden arkadaşı hasan gürsoy’un güryapı taahhüt şirketi yaptı.

--! spoiler !--

kaynak
devamını gör...
2.
allah akıl fikir versin, birseyi de doğru yaptıklarını görmedik elhamdülillah.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ahlat'ta 42 milyon tl'lik millet bahçesi yapılması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim