sırf aldığın şeyi unutup o paketin içinden ne çıkacak hazzını yaşamak için alışveriş yaptığım siteydi fakat dolar olmuş 8 türkiye ile kafa kafaya fiyatlar artık.
devamını gör...
vergi geldiğinden beri vazgeçtiğim alışkanlık.
devamını gör...
kur farkından önce daha çok mutlu eden alışveriş türü
devamını gör...
eskiden ne kadar güzeldi. geç geleceğini bile bile söylerdik. o kadar ucuzdu ki. sonra gelsin vergiler, yükselsin kurlar. hüzünle bakıyorum sana canım ali'm.
devamını gör...
son bir yıldır tercih etme sebebi bulamadığım site
devamını gör...
iki ay beklemeyi göze almaktır.
devamını gör...
vergi meselesine kadar çok makul olan eylemdi.
200 liralik saatim gelmemiş 80 kuruşa aldığım küpe gelmişti o günden sonra bir daha yapmadım.
devamını gör...
o vergiyi ödemeyi başarsan bile ptt kargo onu hayatta eve getirmez. ya çalarlar ya da kaybederler, o yüzden artık alışveriş yapılmaması gereken bir internet sitesidir.
devamını gör...
0.45 dolara aldığınız ürüne 14.50 türk lirası gümrük vergisi ödediğiniz bir satış platformudur.
devamını gör...
10.
vergiden önce çin'den vatandaşlık teklifi almayı bekliyordum. ama artık açıp bakmıyorum bile
devamını gör...
en son alışveriş yaptığımda dolar 2 küsur liraydı, zaman mı hızlı geçiyor yoksa biz mi pik yapıyoruz aşağı değil yukarı yönlü bilemiyorum.
devamını gör...
vergilerden sonra uygulamasını telefondan dahi sildiğim için eskilerde kalan alışveriş şekli. kurdan bahsetmek istemiyorum bile.
devamını gör...
hiçbir yerde bulamadığım the neighbourhood (bkz: the neighbourhood) kolyesini ancak aliexpresste bulabildim. kız arkadaşıma yıl dönümü hediyesi olarak almıştım. 75 gün önce çin'den ayrıldı paket nerede bilmiyorum.
devamını gör...
pandemiden önce yapmıştım son alışverişimi. ah pandemi, ah üzümlü kekim bizi nelerden vazgeçirdin böyle?
devamını gör...
4 sene önce her ay aliexpressten alışveriş yapardık. bekletirdi falan ama ucuz ve genelde çok da dandik olmayan mallar gelirdi, sonsuz çeşit vardı her halt bulunuyordu.
günümüz türkiyesinde ise yalan oldu. o sarı kaplama paketlerine hasret kaldık.

özlediğimiz bir olaydır.
devamını gör...
yıllar önce ucuz diye her şeyi oradan alıyordum.şimdi ise birkaç dolarlık olan şeyleri bile gümrük vergisiyle birlikte aşırı pahalı olduğu için alamıyorum lol
devamını gör...
kayıp damattan sonra imkansız olan.
devamını gör...
buna ihtiyaç duymadığımız an ekonomi düzelmiş demektir. buradan alışveriş yapabilmek de bir takım olumlu göstergelerin sinyalidir. şu an içinse hayal.
devamını gör...
doların 2-3 lira olduğu zamanlarda çılgınlar gibi yaptığımız eylemdi. aldığımız şeyin en az 1-2 ay kargosunu beklerdik. doların uçması ve gümrük vergileri nedeniyle artık bir anlamı kalmadı benim için.
devamını gör...
20 euro altındaki siparişlere vergi ödenmediği zamanlarda mantıklı olan bir eylemdi.

fakat şimdi, siparişiniz 1 dolar bile olsa o siparişten türlü vergiler alınıyor. 1 dolara aldığınız ürün, size 25 türk lirasına patlıyor. bu nedenle düşük meblağlı siparişler için artık mantıklı bulmuyorum aliexpress'i. belki pahalı bir ürün alacaksanız, o zaman mantıklı olabilir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aliexpress'ten alışveriş yapmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim