kremlin: aliyev putin'den özür diledi

kremlin, azerbaycan cumhurbaşkanı aliyev'in karabağ'da rus barış gücü askerlerinin ölümü dolayısıyla rusya devlet başkanı putin'den özür dilediğini duyurdu.

ne olmuştu?

azerbaycan savunma bakanlığı, 20 eylül çarşamba günü bir açıklama yaparak, karabağ'da rus barış gücünü taşıyan araca ateş açılması sonucu araçtaki askerlerin hayatını kaybettiğini duyurmuştu. bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, canyatak yerleşim birimi yakınlarında rusya barış gücü'ne ait uaz patriot aracına ateş açıldığı belirtilmişti açıklamada, ateş sonucu arabadaki askerlerin yaşamlarını yitirdiği kaydedilmişti.

olayın açığa kavuşturulması için azerbaycan ve rusya'nın soruşturma makamlarının bölgede iş birliği içerisinde çalıştığı belirtilen açıklamada, rusya federasyonu savunma bakanlığı'na, rus barış gücü komutanlığına, ölen askerlerin aile ve yakınlarına azerbaycan'ın taziyeleri iletilmişti. açıklamada, ölen asker sayısı ve ateşin kimin tarafından açıldığı hususunda bilgi paylaşılmamıştı.


kaynak: www.gazeteduvar.com.tr/krem...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aliyev'in putin'den özür dilemesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim