aksiyon / bilim kurgu / gizem
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

oyuncu listesinde arnold schwarzenegger, tony goldwyn, sarah wynter, taylor anne reid, terry crews, michael rooker, rodney rowland, michael rapaport, wendy crewson, colin cunningham, steve bacic, wanda cannon, ken pogue, jennifer gareis, ellie harvie, don s. davis ve ben bass gibi oyuncuların yer aldığı 2000'de yayınlanan bu bilim kurgu/aksiyon filminin yönetmeni ise roger spottiswoode'dir.

bir iş adamı ile iş yapan helikopter pilotunun yanlışlıkla klonlandıktan sonra gelen ekibin elinden kurtulmasıyla ortalık karışıyor. tabi bu klon en başında evinde onun yerine biri konulmuş sanıyor ve arkadaşının yanına gidiyor orada biri gelip arkadaşını öldürüp ona o arkadaşının aslında öldüğünü çalıştıkları iş adamının da bir klon olduğunu arkadaşının da klon olduğunu söylüyor ve onu yakalamaya gelenlere delil vermemek için kafasına ateş edip kendini öldürüyor. iş adamının aslında klon olduğunu öğrenen kahramanımız onun şirketine gider. binaya girmenin tuhaf bir yolunu bulur ve klon işinin başındaki doktoru tanıyınca doktor ona her şeyi anlatır ama klon işinin şirket sahibi onun karısı ve kızını kaçırınca mecburen bir plan yapar bunun üzerine iki aynı kişi bir araya gelir ve akıl birliği ile iş adamının şirketini ve tüm çalışmalarını yok edip eşini ve kızını da alıp kaçarlar. tabii bu arada kalan tek klonda kahramanımız olur ama ömrünün kısa olacağını da bilerek yaşayacak çünkü şirket sahibi insanların ömrünü kısaltarak onun buyruğunda kalmalarını istemiş. böylece onlara istediğini yaptırabilir ve istemediği kişiyi klonlamaz.

kendine özgü bir konusu var ve izlenirliğini buradan kazanabilir bana göre daha önce izlediğimde daha etkileyici gelmişti ama şimdi izleyince eski olduğunu net belli oluyor ona rağmen iyi film. iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"altıncı gün" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim