“gökten gelen elliler” ya da “gökteki büyük tanrı an’ın ardılları” olarak da bilinen ve sümer tabletlerinde sayısız mite konu olmuş uzay atalarımız olduğu iddia edilen/ panteonun en güçlü tanrılarıdır.
hikaye odur ki
12. gezegen niburu’dan geliyorlar. (bazen gökte iki güneş görüyoruz gibi oluyor ya hah biri gelmekte olan nibiru imiş) 2.5- 3 metre boyundalar. gezegenlerinin atmosferindeki sorunu çözmek için altınımızı istiyorlar ve altını çıkarmak için işçiye ihtiyaç duyup, insanı çeşitli genetik deneylerin ardından oluşturuyorlar. kendi dna’ larını da verdikleri insanların dişileriyle birleşiyorlar ve böylece dev olan nefilim’ ler doğuyor. annunakiler, ortalama 3600 yıl yaşıyorlar ve ölümsüzlüğün sırrına da sahipler.
her 3.600 yılda bir dünyamıza yaklaştığı ileri sürülen, niburu/ x planet, sümer tanrıları annunakiler’in geldiği yer. ve niburu güneş sistemindeki en dış gezegen. annunakilerin 445 bin yıl önce dünyamıza geldikleri ve bir sebeple 4 bin yıl önce gezegenimizden ayrıldıklarını anlatan mitler var.
göklerin tanrısı an ile yeryüzünün tanrıçası ki’nin torunlarıdır ve asıl işlevleri insanlığın kaderini kararlaştırmaktır. anunnaki teriminin bilinen en eski kullanımları, sümerlerde, gudea egemenliği ile ur’un üçüncü hanedanlığı döneminde yazılmış olan yazıtlardan gelmektedir. terim, ulaşılan en eski metinlerde sümer panteonundaki en güçlü ve önemli tanrılara uygulanmıştır: gök tanrısı an’ın soyundan gelenler. bu tanrı grubu muhtemelen “karar alan yedi tanrı”yı içeriyordu: an, enlil, enki, ninhursag, nanna, utu ve inanna.
annunakilerin sümer mitolojisindeki yeri çok güçlü. astronomi, matematik, ülke yönetimi, eğitim, kanun yapıcılık vb. pek çok alanda bilgili sümerler, çağının çok ilerisinde bir medeniyetti ve kıdemli tanrıları annunakiler’e saygı duyup tapıyorlardı.

bunu iddia eden(bkz: zecharia sitchin)
aynı zamanda ünlü sümerolog muazzez ilmiye çığ da bu bağlamda tüm dinlerin sümer tabletlerinde geçen mitlerden üretildiğini savunur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim