geçen yıl ocak ayında 35 bin 54 tl olan bedelli askerlik ücretinin, bu yıl yüzde 13.50 zamla 39 bin 788 lira olması.


milli savunma bakanlığı, ocak, şubat ve mart 2021 yedek subay, yedek astsubay, erbaş/erler ile 2021 yılı bedelli askerlik yerlerini ve dönemlerini geçen cuma günü açıklarken, bedelli ücreti de yeniden hesaplandı.

geçen yılın ikinci yarısında 37 bin 70 tl olan bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 tl olarak uygulanacak. geçen yıl ocak-haziran döneminde 35 bin 54 tl olan bedelli askerlik ücreti böylece bir yılda yüzde 13,50 zamlanmış oldu.


kaynak: www.birgun.net/haber/bedell...
devamını gör...
kredi ile bedelli yapacak bireyin hali, başlık parasını birleştirince ağadan zam yiyen kibar feyzo misali.
devamını gör...
reyiz acı reçeteye bedelli askerliği de yazmış. ümmete acıyı bal eylemek düşer.
devamını gör...
makul bir bedeldir.
benim askere gideceğim dönemde iyi ki bedelli askerlik yokmuş diyorum. çünkü bedelli olsa düşünmeden bedelli yapardım.
o kadar ön yargılıydım askerliğe.
bu ön yargılarım ise doğuda yaptığım askerlikle yıkıldı. geriye dönüp baktığımda aynı koşullarda tekrar askerlik yapabilirim. bedelliye para falan vermem.
devamını gör...
bir uzman erin aylık maaliyetini şuan ki askerlik süresiyle çarpınca çıkan rakam ile uyumlu görünüyor. dolayısıyla bence çok değil. psikolojik yanı, askere gidince bozulan hayat düzeni falan da düşünülürse gayet uygun görünüyor.
zaten çok kabul edilebilir bir sebep olmadıkça bedelli askerlik olmasını bile saçma bulduğumdan, bedelli yapmak isteyen bir zahmet bu kadarcık parasına kıysın. zaten kimseye zorla bedelli yaptırılmıyor. para çok geldiyse, kışla orada gider paşa paşa yapar askerliğini.
devamını gör...
arz talep ilişkisi ile insan yaşamının bir kısmına, siyasal iktidarın biçtiği fiyattır. birilerinin büyük oğluna aldığı meczup ve aciz çürük raporundan yeğdir..
devamını gör...
ben hep 15k lık aldığım için umurumda olmayandır . şaka bir yana askerliği bedelli yaptığıma pişmanım.

(bkz: yaş 25 bedel 15)
devamını gör...
allahtan 9 yıl önce bitirip gelmişim askerliğimi. anılar bile kalmadı beynimde silindi gitti. 40 bin lira büyük para, parası olana az gelir belki ama bana göre yazık.
devamını gör...
kışlada prenses gibi muamele görmenin bedeli.
devamını gör...
bir şehidin bir damla kanı 39 bin 788 lira demek.
devamını gör...
askerlikten kaçmak için gidip 10 bin lira doktora verip kestirin.
30 bin lira cebinizde kalır gençler.
devamını gör...
2011 de yaptığım zaman dolar karşılığı yaklaşık 20 bin dolardı. şimdi yaklaşık 150 bin tl yapıyor. sen ne anlatıyorsun babuş? ama ne olursa olsun daha uygun olmalı rakam.
devamını gör...
askari ücret × 6 ay olması gerekirken,
miktarı uçuralarak bu noktaya çıkarılmış ücrettir.

askerlik zorunluktan kalkmalı!
herkese militarist ruhluymuş gibi davranmaları kadar saçma bir durum yok!
devamını gör...
bedelli askerlik, insanın kendisini değil parasını asker yaptığı bir sistem.
devamını gör...
aklıma 40 bin olsa nasıl öderdik esprisini(!)getiren bedel.
devamını gör...
süper komando arkadaşlarımızın kabullenmediği bir durum var bu bedelli hakkında. sen askere gidince askerlik yapmıyorsun güzel kardeşim. sen oradaki askere hizmet ediyorsun. sen halen patates soyarak vatanı kurtardığını düşün. fakat ortada gerçekler var. sen askere gidip 6 ay devletin yemeğini yiyip, kıyafetlerini kullanıyorsun. bunu yapacağına devlete para vermen hem senin zamanını kurtarır hem de devlet sana bakacağı yerde senden para alarak askeriyeyi daha iyi geliştirir.

bana sorarsanız zorunlu askerlik tamamen saçmalıktır. hepimiz biliyoruz zorunlu askere giden kardeşlerimiz acemilikte 3 mermi sıkıyor ve bir daha silahı eline almıyor nöbetler haricinde.(o silahında sarjörü boş)

bunun yerine bu görevleri zorunlu askere aldığı kişiler değil de, bir istihdam modeli oluşturarak işsiz halka paslasa hem asker kazanır hem işsiz insanlarımız.
devamını gör...
valla biz zamanında o işi güzel halledip bitirdik.
devamını gör...
bordo bedelli yapmayı kafaya koymuş kimsenin umursamadığı rakamdır. ellibin yap yine geleceklerdir.
devamını gör...
hala düşünüyorum. askere gitmek istemeyen bir insan hayal ediyorum. ve gerçekten de bu kadar parası yok. hatta gitmek istemeyi bırak adam nefret ediyor hatta belki terör sempatizanı. ama zorla askere alıp asker yapıyorlar o kişiyi. gerçekten çok saçma. parası olup askerlik yapmak istemeyen parayı basıp "ben askerliğimi yaptım" dediği ama parası olmayanın "asker kaçağı, vicdani retçi" sayıldığı bir paralel evren burası.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bedelli askerliğin 39 bin 788 lira olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim