1.
çok hoş bir kadın ismi bence. taylor swift şarkısı bir de.
devamını gör...
2.
tek kelimeyle muhteşem biri
devamını gör...
3.
barney moloztaşın sevgili eşidir kendileri
devamını gör...
taylor swift'in sekizinci şaheser stüdyo albümü folklore'da bulunmakta olan on dördüncü parçadır kendileri.


james, sevgilisi betty'yi 3 aylık yaz döneminde başka kızla takılarak onu aldatmıştı.
yaz bitip okullar açıldığında james, betty'yi aldattığı için pişman oluyor ve bu şarkıda pişmanlığını dile getiriyor.
kısacası james'in bakış açısından yazılmıştır.

swift, betty'i hep kendi ışığını saçan ve kendi değerinin son derece farkında olan bir karakter olarak betimlemiştir, feminist bir bakış açısıyla yazmış.

şarkının sözlerinden yola çıkarak, kendimce şarkının hikâyesini açıklayacağım.

betty ve james aynı sınıfa gidiyorlarmış, ve bir süredir sevgililermiş.
fakat betty, kız kardeşi ınez'den james'in onu aldamış olduğunu duyuyor, çoğu zaman inez'in dediklerine inanmasada bu sefer dediğe şey doğruydu.
ve james'in hayatında yaptığı en kötü şey betty'i unutup başka bir kızla olup onu aldatmasıydı.

tabi bu durumda betty okullar açılır açılmaz sınıfını değiştiryor.
ve james bunun sebebinin kendi olduğunu biliyor bu yüzden varsayımlarda bulunmuyor.

james, kaykayıyla betty'nin evinden geçince kötü oluyor çünkü onu aldatmak, şimdiye kadar betty'ye karşı yaptığı en kötü şeydi ve bunun farkındalığı ile nefes bile alamıyor.

betty okul'da ya da balo salonu gibi bir yerde parti düzenliyor fakat buraya james'i davet etmiyor.
james oraya gitse nasıl olurdu diye düşünüyor; eğer o partiye gitse betty onu kabul eder miydi, orada onun yanında olmasıni ister miydi bilmiyor, ve james oraya davetsiz bir şekilde geldiği için betty ona sinirlenip gidip kendini becermesini mi söylerdi diye aklında onlarca fikir dolaşıyor..
hatta betty'yi bahçe çıkarıp, yaz döneminde o kızla yaşadıklarının sadece bir yaz kaçmağı oluduğunu, yalnızca çok genç ve aptal bir çocuk olduğunu bu yüzden hiçbir şey bilmediğini ama betty'e onu çok özlediğini söylese betty ona inanırmıydı ki...

james tüm bu karmaşık düşüncelerin sonunda patiye gidiyor, kalabalık ortamlardan nefret eden birisi ama işte betty için buna katlanıyor.
partiye gittiğinde hiçbir şey istediği gibi iyi olmuyor çünkü spor salonun en uzak tarafında, betty ve onunla dans eden bir çocuğu görüyor üstelik betty'nin en sevdiği şarkı eşliğinde dans ettiklerini...

james, betty ve o çocuğu görünce aklına yazın takıldığı kızla tanışmaları geliyor. james, kırık kaldırım taşlarında betty düşünerek yürürken o kız arabayı durdurup james'e arabaya binmesini teklif ediyor. kız onun kötü niyetlerinin hayal uydurması gibiymiş, tüm yaz boyunca o kızın yanında uyumuş ama hep yanında yatan kızın betty olduğunu hayal etmiş.

ve parti olacağını duyduğu haftadan beri o anı planlıyor james, tüm cesaretini toplayıp betty'nin evinin önüne gidiyor. onun gönlünü almak için, zaten partisinede bu yüzden katlıyor.
betty onun yüzünü gördüğünde ne olacağını hayal bile edemiyor james.

bu sefer, betty'nin partisine çıkagelse onu kabul edip sever mi ki, verendalarının önünde james'i öper miydi tüm o aptal arkadaşlarının önünde, betty, james'i öptüğünde onun kırılmış olan kanatlarını iyileşir mi ki..
james sadece on yedi yaşında aptal bir çocuk ve hiçbi şey bilmiyor ama betty'yi özlediğini yürekten biliyor.
james, betty'nin hrkasını hâlâ giyormuş ve o hırkayla, james'in arabasında park ettikleri bir sokak lambasının altında öpüşüyorlarmış, betty de james'in onu özlediğinin farkında.

taylor swift, folklore'ün long pond'da bu şarkının sonu hakkında betty'nin james'i affettiğini söylemişti.
bu şarkının çıkış hikayesi ise, sevgilisi joe alwayn'nin diğer odada nakarat kısmını söylediğini duyup yanına gitmiş taylor ve şarkıyı yazmışlar birlikte.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"betty" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim