var böyle bir şey. olmamalı aslında ama var. özellikle yirmili yaşların ilk yarısındaki genç dimağlar(gören elli yaşındayım, hayat tecrübesiyle doldum taştım sanır, neyse) kişiliklerini bu mefhum üzerine inşa edip kendilerini böyle pazarlıyorlar. misal cem yılmaz'a gülmeme karizması diye bir şey var. önceden pek yoktu fakat sonra adam bozdu ve bu bozulmayı ilk fark edenlerden olmak sanıyorum pek bir karizmatik hale geldi. ya da ne bileyim takım tutmama, futboldan nefret etme karizması var. rap müzikten tiksinme karizması vardı bi aralar ama o kayboldu şimdi, şu aralar sadece keko rap dediğimiz olgudan tiksinerek karizma olunuyor.

var yani bunlar. hani vardır ya dört, beş arkadaş bir araya gelirsin. biraz eğlenmek gülmek istersin, bir tane kasıntı bir arkadaşın vardır, ne desen, ne önersen beğenmez. sinemaya gidelim dersin ''eaabi o film izlenir mi yea?'' der. konser bulursun ''ben rock müzik sevmiyorum yea, rock mı kaldı 80lerde miyiz abi?'' diye burun kıvırır. haftasonu müzeye gidelim dersin topkapı sarayı'nı beğenmez. ne yaparsan yap bu arkadaşı hayattan tat alır, anı yaşar bir moda sokamazsın. kalan dört kişi oturup bu şımarık tipi eğlemeye çalışırsınız. fakat işte karizma olduğunu varsayıyordur içten içe. halbuki bir şeyi yapmama karizmasının en son ortamı etkisi altına aldığı dönem lise üçtür, arka sıradakiler dizisi final yapmıştır, euro alıp başını yürümüştür(kabul bu da alakasız oldu biraz), kısaca modası geçmiştir bu işin. geriye bir bu arkadaş kalmıştır. her ortamda da bulunur bu tipten.

şu güzel ortamı bozan adam olarak adlandırıyorum ben kendilerini. hani ''şu güzel ortamı bozma be'' dersin fakat dinlemez ya. o türden biri.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bir şeyi yapmama karizması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim