#ödüllü filmler
aksiyon / komedi
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

oyuncu listesinde jackie chan, chris tucker, julia hsu, jingchu zhang, roselyn sánchez, elizabeth peña, ken leung, chris penn, zhang ziyi, tom wilkinson, john lone, mark rolston, rex linn, jeremy piven, tzi ma ve hiroyuki sanada gibi oyuncuların olduğu 1998 yapımı aksiyon/komedi türündeki bu filmin yönetmenliğini ise brett ratner yapmıştır.

çin'de çökeltilen bir çetenin londra'da tekrar ortaya çıkması ve bunu da çin'de kendilerine zarar veren konsolosun londra'ya gelmesi ile onun kızını kaçırıp kendisinden aldıklarını tekrar geri almak isteyen çetenin tekrar yakalanması amacı ile çin'de onları tanıyan polisin çağrılması ve o polisin yanına beceriksiz ve çok konuşan bir ajanı verirler. görevi onun bu işten uzak tutmak ama o tabii ki bunu yapmaz ve kendi araştırmasını yaparak kızı kaçıran adamı bulmaya çalışırken çinli polis da göz önünde tutmaya çalışır ama bunu yapmak oldukça zor olacağı için polis ajanın elinden kurtulup konsolosun yanına gider. buradan sonra olayları karıştırıyor gibi görünseler de aslında olayları çözmeye çok yakın olan ikilimiz tam kötü adamları yakalamaya yaklaştıkları sırada bir kere ellerinden kaçırırlar. daha sonra bir kaç kişiye sordukları sorular ile ulaştıkları kötü adamların mekanına iki kişi giderler ve oradan kötü adamların en büyüğünü ellerinden kaçırırlar ama tabii ki oraya gitmelerinin azda olsa faydalarını görürler finalde kötü adamımızın planı iyi işlerken onu mekandan çıkarken gören konuşkan adamımız hemen herkesin dışarı çıkmasını ister ve kötü adamı ifşa eder. oradakileri küçük kızı öldürmek ile tehdit eden kötü adamın elini zayıflatmak için küçük kızın olduğu aracı alıp içeri getiren konuşkan ajanın bu hamlesinden sonra ortalık karışır ve polisler ile kötü adamlar arasında oluşan çatışmadan sonra kötü adam paraları alıp kaçmak ister. fakat tabii ki başaramaz ve ikilimiz bu işin üstesinden gelir.

eski filmlerin cazibesi farklı oluyor ve izlenilesi bir film olduğunu söylemek lazım. iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bitirim ikili" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim