size emek vermeden evlatlık yapmanızı isteyen patrondur. kölelik de denilebilir ama o ayıp. biz bir aileyizdir ve o da babadır. çünkü paramızı veriyor.
devamını gör...
köpeğini çok sevip oğlum diye çağıran adamdır.
devamını gör...
aynı patron sürekli ensendedir ve işten çıkarma tehtidiyle dolanır etrafında biri şunlara aile kavramının ne olduğunu anlatsın öyle sahtekarlık barındırmaz aile.
devamını gör...
sahtekar patrondur.
sanırım hakan günday - malafa kitabında okumuştum.
şirketler aile ile görüşme zamanlarınızı en aza indirecekleri için size biz bir aileyiz derler tarzında bir cümle vardı.
yani evdeki aileniz yerine şirketteki ailenizle görüşmenizi istiyorlar o yüzden biz bir aileyiz diyorlar.
siz varya siz.
devamını gör...
paraya gelince yunan muamelesi yapan patrondur.
devamını gör...
söylediği ya da savunduğu şeyleri davranışlarıyla da göstermesi gereken patrondur. davranışa geçmeyen temennilerin önemi yoktur. psikolojik şiddet, sözel şiddete başvurup "biz aileyiz" demesi örneğin hiçbir anlam ifade etmez. çalışanların motivasyonunu düşürür bu tür durumlar.
devamını gör...
haftasonu telefonunuzu kapatmanıza sebebiyet veren, saygısız patrondur.
karşılıklı çıkar ilişkisi varken ne bu histerik tavırlar yahu!?
devamını gör...
"öyleyse çay koy da içek" denilesi işverendir.
devamını gör...
nuri babadan rol çalmış patrondur.*
devamını gör...
bir sey ozellikle soyleniyor ya da vurgulaniyorsa kesinlikle gerceklikte olmadigi icindir. zaten var olan durumlari tanimlama ihtiyaci hissetmez insan. eski calistigim is yerinde sıklıkla bu ve benzeri cumleler kuran samimiyetsiz bir mudur vardi. simdiki is yerimin ortami cok huzurlu, muduru cok insancil ama bir kez olsun biz bir aileyiz demiyor. bu cumleyi kurmak icin eksikligini hissetmek gerek sanirim.
devamını gör...
yalancıyı sevsinler mi? diye sorulması gereken patrondur.
devamını gör...
eğer böyle bir söz duyuyorsanız koşarak kaçmanız gereken şirkettir. bulaşmayın, kimse birbirinin ailesi değil, size eşek gibi iş yükler bu tipler.
devamını gör...
verdiği işleri karşılık beklemeden yapmanızı isteyecektir. hatır minnet uğruna sizi sömürür. kanmayın...
devamını gör...
biz bir aileyiz demek büyük kazıklar yiyeceksin,kendi menfaatini düşünecek ilk ters düşmenizde,etinizden kemiğinizden faydalancak.ya aile gibiyiz bir saat fazla kalsamm da olur demeyin arkadaşlar bu fedakarlıklar asla kıymetinizi artırmayacak.sınırlarınızı çizip benim işim buraya kadar dediğinizde daha değerli olacaksınız.
devamını gör...
dikkatli olunması gereken patrondur çünkü samimi olup olmadığı bilinemez. bu söz kimi zaman 'bu ay maaşlar gecikecek' kimi zaman da 'maaşlarınızda ufak bir yükselme olacak' anlamına gelebilir.
devamını gör...
"o zaman senin yediğinin aynını ben de istiyorum" denmeli patrondur.
senden kazandığının onda birini veriyor sana bu nasıl aile eee validesiyle izdivaç eylediğim.
devamını gör...
çalışanı kafalama durumudur. babanızdan harçlık istediğinizde cebinden bir miktar çıkarıp, çok az kısmını size verir; bu da aynı hesap.
devamını gör...
aile içinden olduğunuz için ay sonunda paranızı vermeyecektir ya da geciktirecektir.
devamını gör...
eksi çalıştığım şirkette patron aynen bu tanımı yapıyordu, bana daha samimiyetsiz ve gerçeklikten uzak gelen çok az şey vardır, 75 kişilik mevcutta partonlara "bey" diye hitap eden tek çalışandım, öyle abi kardeş ayakları sahte, senin arabayı ver bu akşam işim var desem işten kovar, ama sorsan kardeşiz hassss.....tamısınız olum siz.
devamını gör...
deyip, akabinde mobbingvari bir karar açıklayacaktır. yemezler patron!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"biz bir aileyiz diyen patron" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim