boğaziçi öğrencileri 'ülkem adına çok üzgünüm' cümlesiyle bitirdikleri bir video yayinladi. hepsi pirlanta gibi ve ülkemizin gururu gençler.

boğaziçi öğrencileri

diğer üniversite öğrencileri de 'ülkemi çok seviyorum' cümlesiyle bitirdikleri bir karsit video yayinladir. benim gözümde onlar da pirlanta gibi ve ülkemizin gururudur.

diger universite ogrencileri

ek1: boğazici ve diger universiteler diye ayirmamin sebebi 2. videoda birden fazla universite ogrencisinin konusmasi olusudur. kesinlikle bogazici ve digerleri diye bir ayrim yapmadigimi bilmenizi isterim.

her turk genci ulkesini sever ve onun icin caba gosterir. bunun icin de devletin ve ailesinin destegini arkasinda hisseder. ben iki gruba ayrilmis sekilde oluslarina bir egitimci olarak uzuldum acikcasi ancak suc onlarin degil onlara bunu yapanlarin.

sozlugun bu iki video hakkindaki goruslerini merak ediyorum.
devamını gör...
ülkesini hem sevip, hem de ülkenin geldiği son noktaya üzülen bir kişi olarak, iki videoyu da aynı tepkiyle izledim. "ülkem adına üzgünüm" sözünün karşılığı "ülkemi seviyorum" olamaz bana göre. aklı başında bir insan hem sevip, hem üzülür. zaten üzülmek, sevgi barındıran bir tabirdir. sevmesen, "amaan banane" dersin ve sadece kendi hayatına bakarsın. ama ülkesi adına üzülen insan, ülkesini daha iyi yerlerde, daha farklı koşullarda görmek istiyor demektir.
ben de üzülüyorum. üzüldüğüm çok şey var. onları sıralamıycam şimdi ama bu başlığın konusu olduğu için söyleyim, üzüldüğüm şeylerden biri de; gençlerin bu şekilde kutuplaştırılıp, ayrıştırılması.
65 yaşında bir adam bu ülkenin geleceği değil, bu gençler ülkenin geleceği. zihinlerini, zekalarını sadece bilime yormaları gereken yaşta uğraştıkları, uğraştırıldıkları şeylere bak.
devamını gör...
iki video arasındaki fark ;
bir grup ; arapparestler bizi istemiyor , doğduğum, büyüdüğüm , dedelerimin uğruna şehit olduğu , gençliğini cephelerde geçirdiği ülkeyi terkedebilirim ?!? niye ?

diğer grup ; ülkemi seviyorum ve hizmet etmek için burdayım... diğer grup ,son zamanlarda iyice şalterleri yakan perinçek grubu çıkışlı bir oluşum bu arada. şuan kendileriyle ters düşen açıklamalar yapsalarda , bu grup ergenekon , balyoz davalarında ülkede en dik duran gruptu onuda belirteyim. tgb nin , perinçek üstü bir oluşum sağlayacak kadarda kapasiteli gençleri var.

iki ayrı grup yok , ikiside milli cephenin gençleri. şu fanteziden bir vazgeçin be arkadaş. bu ülke onların değil , bizim. emperyal destekli bir proje piyonlarına , bize ait olan bir ülkeyi niye terkedelim ? senin gibi gençlerin kalıp , yönetici kademelerine bir şekilde ulaşıp , ülkeyi liyakatsiz çapsız insanların yönetiminden kurtarman gerekli.
devamını gör...
kısık sesle üniversite özerkliği mırıldanırken boğaziçi konusunda tamamen karşıya konumlanmış olan tgb'ye yakışacak dezenformatif video. sanki o çocuklar ülkelerini sevmiyorlar.
devamını gör...
tgb gençleri devlette kadroyu kaptınız inşallah maşallah :) perinçek'in %0.22 oyu bu gençler herhalde.
şaka bir yana boğaziçililerin davasını hâla ülkeyi sevmek ya da sevmemek diye adlandırmaları gülünç geldi. boğaziçililerin videosuna gelince bari kulaklığı çıkarın be dostum açıklamayı kağıttan okuyamayan siyasiler gibi tr'de ilk 1000'den aşağıya inmemiş başarılı gençlersiniz kamera karşısında kendinize ait iki cümle mi kuramayacaksınız onu anlayamadım.
hepsi genç ne kadar zeki olsalar başarı sıralamaları farklı olsa da. bilinç seviyeleri aşağı yukarı aynı bir kurumu bir topluluğu partiyi arkalarına aldıklarında daha güçlü olacaklarını sanacak kadar gençler.

protestolarına terör propagandası yapan kişileri de çağıranlar/ister istemez gelmelerine sebep olanlar da genç.
herhangi bir partinin gençlik kollarına üye olanlar da genç. çok bilinçli olduklarını sanıyorlar, en iyisini onların bildiklerini sanıyorlar. ama bilmiyorsunuz gençler, haklı davanızı yanlış yönlere çektiriyor ve siyasilerin ağızlarına laf veriyorsunuz.
devamını gör...
özel çiçekler vardır orkide gibi; zor bulunur ilgi ister, sevgi ister... bi de papatya vardır bokun içinde de yetişir, çoktur onlardan. papatya önemsiz değildir ama orkide gibi de güzel değildir.
devamını gör...
boğaziçili değiliz ama biz de varız dercesine çekilen bir video gibi hissettim. bir de bir kız ilk 1000'e girerek kazandım diyor ona üzüldüm. herkes derece yapmış ya ,inşallah kendini kötü hissetmemiştir. ilk 1000'e girmek de çok büyük başarıdır. ben ilk 8000'e girince kendimi çok iyi hissetmişitim, ilk 1000 veya ilk 100'ü düşünemiyorum.

bence bu çocuklar bu ülkede emeğinin karşılığını alamaz. emeğinin karşılığını almayı bırak içerden çıkamaz. içeri girmese bile bir defa devletin radarına girdiyse işleri zor. ben olsam hazır hayatımın baharındayım , gider ve kariyerimi yaptıktan sonra dönerim.

(bkz: türk akademik camiasının bilim üretme düzeyi)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"boğaziçi öğrencilerinin videosu vs tgb öğrencilerinin videosu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim