terörle mücadele ekipleri sabaha karşı boğaziçi üniversitesi'ndeki ''kayyum rektör'' eylemlerine katılan öğrencilerin evine operasyon düzenlendi. en az 17 öğrencinin yapılan baskınlarla gözaltına alındığı bilgisi var.

--- alıntı ---

melih bulu’nun cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın imzası ile boğaziçi üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını protesto eden çok sayıda öğrenci evlerine terörle mücadele (tem) şubesi tarafından yapılan baskınlarla gözaltına alındı.

akp'li melih bulu'nun cumhurbaşkanı erdoğan'ın imzasıyla boğaziçi üniversitesi'ne rektör olarak atanmasını protesto eden öğrenciler, sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. evleri terörle mücadele (tem) şubesi tarafından yapılan operasyonda basılan çok sayıda öğrencinin hangi gerekçeyle gözaltına alındığı öğrenilemedi.

melih bulu’nun akp genel başkanı ve erdoğan’ın imzasıyla boğaziçi üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından dün öğleden sonra üniversite önünde eylem yapan öğrencilerin önüne barikat kuran kelepçeyle üniversitenin bahçe kapısına kelepçe vurması hafızalara kazınırken, eylem sırasında gözaltına alınan bazı öğrenciler akşam saatlerinde serbest bırakılmıştı.

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
ay çeni tem şube mi aldı. aman da amaaan çen yine masum musun bebişim yaa. sinek bile daha samimi vızıldıyor. vız vız vız. bir bitmediniz.
devamını gör...
demokrasilerde en önemli hak eylemdir. eğer bir şeyi değiştirmek istiyorsanız harekete geçmeniz gerekir. sadece oturup izlemek ve oy vermek yetmez. hiçbir hak durduk yere verilmemiştir ve verilmeyecektir de. boğaziçili öğrencilere yaptıklarından ötürü büyük saygı duyuyorum , bir şeyleri değiştirmek istiyorlar ve bunun için harekete geçiyorlar.
devamını gör...
göz altına alınan 28 kişiden sadece 3 ünün boğaziçi öğrencisi olduğu açıklandı.
orası devlet kurumu, amirini beğenmiyorsan git özel üniversitede çalış. kimse sana zorla hocalık yaptırmıyor. sizlerin oraya nasıl girdiğini bir inceleseler neler çıkacak
devamını gör...
--- alıntı ---

göz altına alınan 28 kişiden sadece 3 ünün boğaziçi öğrencisi olduğu açıklandı.
orası devlet kurumu, amirini beğenmiyorsan git özel üniversitede çalış. kimse sana zorla hocalık yaptırmıyor. sizlerin oraya nasıl girdiğini bir inceleseler neler çıkacak

--- alıntı ---

işte ne çekiyorsak bu zihniyete sahip insanlar yüzünden çekiyoruz. gözaltına alınan öğrencilerin o üniversitede okumamaları suç mu? bir yerde yolsuzluk ya da usulüne aykırı bir prosedür uygulanıyorsa bu sadece o kurum ile alakalı olanları mı alakadar eder? yahu üniversiteye atanan rektör o üniversiteden değil protestocular olmasa ne olur. bir de orası devlet kurumu amirini beğenmiyorsan git demiş. kimse atanan rektörle tanışık değil. mesele kişisel değil. 1980 darbesinden sonra ilk defa üniversiteye dışarıdan bir rektör atandı bunu protesto etmekten daha doğal ne olabilir.
devamını gör...
terör örgütü propagandası yapanların evlerine baskın yapıldıysa yerinde bir müdahaledir.
devamını gör...
yandaş medya ve resmî devlet söylemini doğru kabul edip, protesto edenlere saydıran “zeki” arkadaşlar, yada belki de trolleri gördüğümüz başlık. doğru kabul ettiğiniz aynı söyleme göre , geçtiğimiz günlerde yakılarak katledilen masum bir kadının katilinin de eve dolap takmaya gelen bir ruh hastası iken, sevgilisi olduğunu, evlilik dışı ilişkilerde böyle şeyler olabileceğini yazan söylemin sahibi, yada hafıza tazeleyelim, yolcu vapurundan inen masum türbanlı bacının, deri giysili erkeklerce taciz edilerek dövüldüğünü yazabilen söylem bu . bir gerçeği bilmenizde fayda var, yaptığınız haksızlıkları bu dünyada misli ile yaşamadan ölmeyeceksiniz.
hiç bir şey size gösterildiği gibi değildir.
kusun bakalım nefretinizi, zeka ve çalışkanlığınızın yetmediği , giremediğiniz boğaziçi üniversitesi neticede konu. işte aradığınız fırsat...
devamını gör...
olması gereken baskındı. baskını yapanların ellerine sağlık. bu olaya masumane yaklaşanlar da gördü ki orada sadece öğrenciler yok. mlkp dhkpc gibi terör örgütü üyeleri var protestolarda. arkasında kim var görün diye söyledim. hatta öğrenci olmayan kimler kimler vardır da henüz daha yakalanmadılar.

kanuna uygun yapılmış bir atamaya insanlar neden karşı olur anlamak zor. demekki birilerinin kuyruğuna bastı bu atama. yedirmediler terör örgütüne yönetimi. devletin eline sağlık.
devamını gör...
yazıktır. günahtır. ayıptır.
devamını gör...
hep beraber sesimizi yükseltirsek hangi birimizi alacak bu tem şube.
sizin yüzünüzden bu çocuklar terörist muamelesi görüyorlar. onlardan olmayan herkes terörist çünkü.
devamını gör...
üniversitelerde acilen bir temizlik harekatı yapılması gerekiyor.
eskiden cezaevleri örgütlerin eğitim üssüydü devlet hayata dönüş operasyonlarıyla oradakilerin tımarını belledi şimdi sıra terörist devşirme alanı olan üniversitelerde.
adamın öğrencilikle falan alakası yok, akşama kadar yasadışı örgüt propagandası yapıyor.
devamını gör...
polis terör yuvalarını basmış. zaten 17 göz altının 2'si öğrenci. ha bir de davaroglu davar gibi halay çekerseniz kimse sizi ciddiye almaz.protestonuzu adam gibi yapin. yıl olmuş 2021 hala yesil parke, hala halay...
devamını gör...
"göz altına alınan 28 kişiden sadece 3 ünün boğaziçi öğrencisi olduğu açıklandı."
bunu diyenler dün enflasyonun %14, bir iki ay önce de vaka sayısının 1500-2000 arasında olduğunu söylemişlerdi. söyleyeceklerim bu kadar your honor.
devamını gör...
haklı hakkını eninde sonunda alacaktır. kimse endişe etmesin.
devamını gör...
bu pkk, dhkpc, zjsi, abcd, hdge va vs bilmem e orgutleride nerde samimi ve kanuna uygun bir protesto varsa hemen isin icine dahil olup olayi rayindan saptiriyorlar. peki bu kimin yada kimlerin isine geliyor. bu is kimlerin isine geliyorsa bu orgutler onlara hizmet ediyordur. bu yeri gelir apo ya kurtlerin kurtaricisi dedirtir, yeri gelir osman ocalani trt ye cikartir. yeri gelir ogrencilerin arasina karisir, yeri gelir gezicilerin arasina sizar. amac hep ayni, hakli olan protestolari haksiz duruma dusurmek. ondan sonra tutuklananlardan bilmem kaci orgut mensubu dersin. peki o tutuklananlar ne kadar icerde yatacaklar? kimin umrundaki? 2 ay sonra cikarlar. ne de olsa islerini yaptilar. o protestolar artik orgutle anilmaya baslandi. kimse sorgulamaz ama osman ocalan trt de ne ariyordu?!!!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"5 ocak 2021 boğaziçi öğrencilerinin evine tem baskını" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim