hdp grubu'nun, tarikat veya cemaatlerin kontrolündeki özel yurtlarda yaşanan sorunların araştırılmasına yönelik önergesini bilin bakalım hangi partiler reddetmiş??? akp ve mhp oy reddedildi! hdp’li değilim, hiçbir zaman bu partiye oy atmam ama önerge sağlam. lakin hdp değil bir başka parti bu önergeyi sunsaydı yine reddederlerdi çünkü bunlar faydalı işlere çomak sokma konusunda gerçekten ustalar. ya da yaraları var gocunuyorlar bilinmez…


bireysel emeklilik sistemi ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifinin görüşüldüğü tbmm genel kurulu'nda, hdp grubu tarafından öğrencilerin kaldığı yurtlara ilişkin araştırma önergesi verildi.

hdp grup başkan vekilleri meral danış beştaş ve saruhan oluç'un, sunduğu önergede tarikat veya cemaat kontrolündeki özel yurtlar ve kamu yurtlarında yaşanan sorunların, baskıların, tacizlerin, ölümlerin, saldırıların tüm yönleriyle ortaya çıkarılması için meclis araştırması açılması talep edildi.

chp ve iyi parti milletvekilleri önergeye destek verirken akp ve mhp milletvekillerinin oylarıyla önerge reddedildi.

geçtiğimiz aralık ayının başında antalya ilim ve kültür derneği'ne ait bir öğrenci yurdunda kalan akdeniz üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencisi mehmet sami tuğrul, yurtta aşçı olarak çalışan ihsan güney tarafından vahşice katledilmişti.

18 yaşındaki gencin ölümü türkiye'yi sarsarken baba halil tuğrul'un cemaati savunması tepkiyle karşılanmıştı.

kısa bir süre önce ise elazığ fırat üniversitesi tıp fakültesi öğrencisi enes kara, ailesi ve kaldığı nur cemaati evinde uğradığı baskılara dayanamayarak yaşamına son vermişti.


kaynak; onedio.com/haber/cemaat-yur...
devamını gör...
şaşırdık mı? iki gün sonra bunlar tarafından kandırıldık diyecek partilerin şimdi bu asalak sürüsüne arka çıkma durumu.
devamını gör...
akp ve mhp.

çok mide bulandırıcı bir eküri oldu bunlar.
devamını gör...
nasıl olsa ülke de insan bol;

yeni 15 temmuz olduğunda bu sefer 1000 kişi yaralanmayacak ölecek hatta daha fazlası ölecek ama anlatamazsın.

gün gelecek devran dönecek o devran döndüğünde hepiniz kaçacak delik arayacaksınız.

siz bu ülkedeki sekuler kesimin öfkesini hafife almaya devam edin...
devamını gör...
gerek yok. çıkan haberler aklıbaşında ana babaların kararlarını etkileyecektir. diğerleri için yapacak bir şey yok.
devamını gör...
madem bir sıkıntı yok yurtlarda neden denetlenilmesine izin verilmiyor?

hani onlar pıtırcık islami yuvalardı?
devamını gör...
malum partilerin bunu reddetmesi şaşırtıcı olmadı ancak muhalefetin bu konuda adam akıllı konuşmaması çok kötü.
bir de "ya babacan zamanında uyarmış, iş kötüye gidince de ayrılmış; onlar gibi değil." diyenler vardı, babacan'ın dediklerinden sonra ne düşünüyorlar çok merak ediyorum.
devamını gör...
kimi kime şikayet ediyorsun durumudur. bakın efendim bu cemaatler 3-5 kişi değildir; ciddi sayıda insan bu cemaatlere dahildir. her cemaatin de farklı kuralları vardır( artık vahiy nereden geliyorsa onlara). işin ilginci de ciddi bir para dönüyor bu cemaatlerde. yani üye olsanız ihya olursunuz diyeyim kısaca.

aynı cemaattekiler birbirlerine her konuda destek olurken, bu cemaatlerin yöneticileri de sizin ana-babanız oluyor. yani onlara danışmadan adım da atamıyorsunuz. bu beraberinde ne getiriyor? robotlaşmış, kendi fikri, cemaatin fikri olan müritler.

şimdi konuyu bağlarsam, kimi kime şikayet ediyorsun diye yazdım başta. mis gibi düşünmeyen bir kitle var orada; şeyhleri ne derse onu yapacak tehlikeli bir kitle. tam örnek ve istenen türk halkı yani. biz sorguladığımız için tü kaka kısmına giriyoruz efendim.
devamını gör...
said-i nursi için müze isteyen hdp mezarının yerinin araştırılmasıyla ilgili öneri veren hdp'nin zaten sonucunun ne olacağını bal gibi bildiği populist yaklaşımlarına bir örnektir.
devamını gör...
hdp mi öneri verdi, hemen reddedelim incelemeye bile gerek duymayalım, hangi önergeyi kabul ettiler ki bunu da etsinler?
devamını gör...
adamlar meclis bombaladı meclis! daha ne olsun! bambalar kafamızda uçuştu. ayrıca bu nur talebeleri fethullahçı değil miydi? yoksa bizi mi yiyonuz?
devamını gör...
görsel
devamını gör...
şu an meclise girmiş hangi parti iktidar olsa reddederdi. hdp iktidar olsun, kendi verdiği şu soru önergesini reddederdi. hatta işi daha ileriye götüreyim, akp'den sonra cemaatlere ve tarikatlara en fazla ihtiyacı olan parti hdp.

zaten tarikatlara en bağlı halk da doğu insanı. said nursi'yi, şeyh said'i, sütçü imamı akp'den sonra anan tek parti de hdp'dir meclis içindeki partiler içinde. hdp'nin ve pkk'nın yönetim noktasında solcu olması ezelden beri handikaptı. hizbullah neler yaptı doğuda bunlara. ama akıllandılar elbette. açılım sürecinde ayetler, hadisler okuyarak miting yaptıklarını hatırlayalım.

bu olayları göz önüne alınca hdp'nin akp'yle beraber en dinci parti olduğuna adım gibi eminim. kitlesi bu. insanlar kolay kolay inançlarından vazgeçmeyeceğine göre, partiler çizgisinde değişikliğe gider. bu kadar basit.
devamını gör...
cemaatçilerin iktidar olduğu ülkede yaşanan olaydır. şaşırtmadı.
devamını gör...
cemaatler araştırılsın önergesini aşiret partisinin vermesidir. düşün halimizi sen.
devamını gör...
peki bir şey sorucam. hdp güneydoğu'daki şeyh ve şıhlar için de önerge verecek mi? güneydoğu'da 21.asırda ağaların feodal yapısında ezilip hor görülen, mal statüsündeki maraba statüsündeki halk için de önerge verecek mi? hdp asla iyi niyetli olamaz asla! hdp bu ülkenin, türk gençliğinin azılı düşmanıdır.
devamını gör...
pislikleri ortaya çıkacak o yüzden. 32. gün belgeselinde tarikatlar bölümü var orada bir kısımda diyor ki cemaatlere şeriat getirmeyi en azından yavaşça hayata geçireceğimiz söyleyip ikna ediyoruz böyle oy topluyoruz. bunun ne demek olduğunu bu kadar alenen bilmek ve gençlerimizi kurban etmek nasıl böyle kolay olur aklım almıyor. aziz nesin diyor ya bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, diyerek yaşattığınız yılanların bir sonraki hedefi siz olursunuz. tam olarak bunun içindeyiz
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"cemaat yurtları araştırılsın önergesinin reddedilmesi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim