1.
tam adı christian charles philip bale.
1974 wale doğumlu ingiliz aktör. çocuk yaşta amerika'ya gelir ve filmlerde oynamaya başlar. empire of the sun gibi büyük bütçeli filmde ilk çıkışını yaptıktan sonra camianın en aranan oyuncusu haline gelir.
christian bale in bir özelliği rollerini çok fazla ciddiye alması ve film dönemi boyunca hayatını o oyuncu gibi yaşamasıdır. aynı zamanda disiplinli olduğu için sette diğer çalışanlarla kavgaları da mevcuttur.
devamını gör...
2.
terminator salvation da kamera arkasında şöyle bir sinir krizi geçirmiştir.
devamını gör...
oynadığı batmanle beni kendine aşık eden oyuncu.
devamını gör...
american psycho filminde patrick bateman tiplemesiyle gönlümde taht kurmuş yetenekli aktör.
devamını gör...
içinde bulunduğumuz dönemin al pacino'su, robert de niro'su sayılabilecek oyunculardan biridir.
devamını gör...
hakkı yenilen bir jöndür.batman serisini george clooneyin vasat oyunculuğundan kurtarıp yeniden sükse yapmasını sağlamıştır.
devamını gör...
çok sevdiğim aktör.
devamını gör...
sınırları zorlayan bir oyuncu. tam bir kilo cambazı bir bakarsın 55 bir bakarsın 90 kilo. yaşlı amca, karizmatik adam, ruh hastası bunların hepsi olabilir. rolü için her şeyi yapabilir. oradan verin bir oscar abimize.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
ah o peltek konuşması yok mu?
devamını gör...
the prestije ile gönülleri fethetmiştir. yaptığı işlerde iz bırakır. karakter oyunculugunun kitabını yazar, imza gününü düzenler. dünya sinema tarihinin iyiki’sidir.
devamını gör...
christian charles phillip bale 30 ocak 1974 galler doğumlu britanyalı sinema oyuncusudur. bale ilk olarak steven spielberg'in yönettiği güneşin imparatorluğu filminde canlandırdığı, ıı. dünya savaşı'nda ailesini kaybederek japonya'da yalnız kalan ingiliz çocuğu rolü ile sinemaya başladı.1990'da robert louis stevenson 'ın define adası 'nda jim hawkins rolünü başarıyla canlandırdı. bret easton ellis'in romanından uyarlanan amerikan sapığı filmi ile 29 aralık 2000'de sandra blazic ile evlendi. 2004 senesinde başrolünü oynadığı makinist filmi için 28 kilo vermiş, ertesi sene gişe rekorları kıran batman filmindeki rolü için verdiği kilonun yaklaşık iki katını aldı. oynadığı the fighter filmiyle en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını alarak ilk oscarını kazanmıştır.
devamını gör...
sadece the fighter (2010) filminde beğenmiştim .tesadüf bu ya en iyi yardımcı oyuncu dalında oscar kazandı. başka da hiçbir filminde beğenmedim. sürekli aynı rolü oynuyormuş gibi hissettiriyor. hayallerimizi yıkan batmandir. böyle çiroz batman mı olur dedirtmiştir. *
devamını gör...
yeri geldi sihirbaz oldun yeri geldi yarasa adam oldun. hakkını hep verdin rolünün yiğidim. hastayım oğlum sana kırişçıııııın...
devamını gör...
james brolin ile olan benzerliği kafa karıştırıcıdır.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
tam bir troll. kırmızı halılarda verdiği pozlar ve röportajların hiçbirinde ciddi değil ve sürekli aksan değiştirerek insanların kafasını karıştırıyor, ingiliz ama bir bakıyorsun teksas aksanıyla konuşuyor. sürekli tuhaf şeyler söylüyor. kazandığı ödülleri alırken de "garip" imajını zedelemeden konuşuyor, bir keresinde çocuklarını "banana and burrito" diye çağırmıştı, bir başka seferinde karısının adını unutmuştu. kendisi konuşma yaparken karısının suratında genelde şu ifade beliriyor:
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
ha metot oyunculuğunda ve iş disiplininde aşmıştır, pek çok kült filmde rol almıştır, hastasıyız o ayrı.
devamını gör...
egolu ve şımarık bir oyuncu olduğu söylenir, sette pek sevilmez. yanılmıyorsam kameramanı* azarladığı bir ses kaydı da bulunuyor. bu yönüyle magazini epey meşgul ediyor anlayacağınız ama oyunculuğunun kalitesi su götürmez.
devamını gör...
geçen hafta ailesiyle birlikte istanbul’a gelmiş aktör. ergenliğimden beri en sevdiğim aktör, bi kapalıçarşı’ya gitsem karşılaşacakmışım adamla, vay be. gerçi insan durduk yere niye kapalıçarşı’ya gitsin ki. kapalıçarşı mı, kapalı çarşı mı hiç bilmiyorum bu arada. buna bi bardak yeşil çay içilir bu gece.
devamını gör...
kendisini yakın zamanda dr. frankenstein’ın monster’ı olarak görecekmişiz;

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"christian bale" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim