helallik de istendiğine göre iban vermesi yakındır. buradan

akp’li cumhurbaşkanı erdoğan, 17 mayıs pazartesi gününden itibaren başlayacak normalleşme kapsamında hedefin, ‘mayıs ayı sonuna kadar nispeten daha ihtiyatlı hareket etmek’ olduğunu söyledi. "uluslararası değerlendirmelerde salgın döneminde vatandaşlarına en yaygın ve etkin sosyal destek sağlayan ülkeler arasında yer alıyoruz" diyen erdoğan, ekonomik olarak sıkıntıya düşenlerden ise 'helallik' istedi.

“söz verdiğimiz üzere pazartesinden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. bu konudaki detayları kabine toplantımızın ardından milletimizle paylaşacağız. niyetimiz, mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde, tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz. milletimizin şundan emin olmasını istiyorum. salgının ülkemize sirayet ettiği 2020 mart ayından beri, aldığımız tedbirlerin özellikle de kısıtlamaların tek amacı 84 milyon vatandaşımızın her birinin, sağlığını, hayatını, geleceğini korumaktır. mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık. başvurmayacağız. bununla kalmıyor, aldığımız tedbirleri de vatandaşlarımızın işine, aşına ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösteriyoruz.”
devamını gör...
(bkz: haram olsun)
burnundan da fitil fitil gelsin
devamını gör...
bence helallik istiyorsa istifa edecek.
(bkz: ay hadi inşallah)
devamını gör...
haram olsun.
devamını gör...
hadi helal ettik diyelim, allah kabul eder mi? bunca olay, bunca yanlış, ölüm, geçinme problemi bir kaç helal etme ile geçip gider mi?
devamını gör...
sosyal devlet olmanın gereklerini yapmayı, sanki partisinin lütuflarıymış gibi anlatan erduvanın komik olmayan isteği. şunu yaptık bunu yaptık ne güzel anlatıyor ya, sanki asli görevi değilmiş gibi.

ben helal etmiyorum hakkımı. ekonomik olarak çok şükür bir sıkıntı yaşamadım bu süreçte ama varsa hakkım helal etmem.
devamını gör...
haram olsun.
devamını gör...
ekonomik sıkıntıya düşenlerden helallik istemek ancak bizi yönetenlere yakışır zaten. iktidara bak ya. onlar mı bizim için, biz mi onlar için varız belli değil.
devamını gör...
helal edenler ile etmeyenlerin nötrleşme ihtimali olan durum. *
devamını gör...
"haram olsun. yargılanacaksın" diyerek cevap verilebilir.

çocuklarımızdan çalınanların hesabı sorulacak.
devamını gör...
silivri soğuk, içimden cevap veriyorum.
devamını gör...
haram olsun.
devamını gör...
devlet yönetiminde ilkel dinci anlayışınız işlemez. helallik diye bir şey bilmiyoruz, hesap vereceksiniz.
devamını gör...
aradığınız helalliğe şu anda ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
devamını gör...
haram olsun, helal eden varsa da beter olsun..
devamını gör...
“reis iyi ama çevresi kötü” temalı propagandanın resmîyet kazandığının göstergesi olan beyan.
bu arada yanıtım: asla ve kat’a.
devamını gör...
buradan
halkımız sana pek helallik verecekmiş gibi durmuyor uzun:

esnafım 2 senedir çalışamıyorum kartlar krediler patladi günde 1 saat uykuyla duruyorum stresten 10 kilo verdim çıkmış helallik diyor vallahi cehennemde yanarken başında izliycem billahi izliycem
devamını gör...
helallik değil de veballik versem?
devamını gör...
babam bir kıssa anlatırdı, kıssa şöyle,
adamın birisi denize düşmüş boğuluyor, adamın birisi yardımına koşmuş, ver elini, ver elini diye bağırıyor ama boğulan adam elini vermiyor, yardıma giden adamın birden kafasında bir şimşek çakıyor ve boğulan adama elini uzatıp al elimi, al elimi deyince adam elini uzatıyor ve ölümden dönüyor.

reyis de böyle sürekli istiyor, seçim geliyor oy istiyor, salgın oluyor iban veriyor para istiyor, vatandaşı eve kapatıp helallik istiyor, biz birşey isteyince sırtını dönüyor.
reyis hep almaktan yana, herhangi birşeyi vermeye gelince duymuyor.
verecek helallik bile kalmadı reyis, varsa sende, sen bize biraz ver.
devamını gör...
ülkenin başına gelmiş, geçmiş cumhurbaşkanı, başbakan, bakan gibi büyük yönetici konumundaki siyasiler mutlak surette zülfiyare dokunmuş, halkın kötü duasını almışlardır. çoğunluğu yönetip de herkesten helallik almakla iş bitmez ki. hakkını helal etmeyecek olanlar edenlerden fazla görünüyor. bunları toplasanız arşa kadar çıkar. özellikle bu iktidar, diğerlerine nazaran fazla dönemde iktidarda kaldığı için de bunun sayısı daha da artar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"cumhurbaşkanı erdoğan'ın halktan helallik istemesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim