parlakelbise yazar profili

parlakelbise kapak fotoğrafı
parlakelbise profil fotoğrafı
rozet
karma: 928 tanım: 216 başlık: 204 takipçi: 8

son tanımları


halil sezai'nin komşumu gerektiği şekilde dövemedim demesi

bir dahaki sefere artık diyerek de yüreklere su serpmiştir. * buradan
açıklama videosu

67 yaşındaki komşusunu darp ettiği gerekçesiyle hapis yatan şarkıcı halil sezai, konserinde konu hakkında açıklamalarda bulundu.

gazete magazin'in haberine göre, sanatçı burada yaptığı konuşmada, "hak etti, kafam güzeldi, gerektiği şekilde de tam dövemedim, bir dahaki sefer" dedi. konsere gelen vatandaşların bu sözlerin ardından gülerek sezai'yi alkışladığı da belirtildi.

tuzla’da 67 yaşındaki komşusu hüseyin meriç’i darp ettiği iddiasıyla yargılanan halil sezai, 43 gün süren tutukluluk sürecinin ardından ekim ayında görülen ilk duruşmada 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılmış ve kararla birlikte tahliye edilmişti.
devamını gör...

ayağı çizilen adamın 15 temmuz gazisi sayılması

ne çok acı var dedirtir... buradan

akp’li cumhurbaşkanı erdoğan’ın öptüğü, sedat peker’in araba hediye ettiği “15 temmuz gazisi” ahmet onay‘ın, o gece ayağının çizildiği, kan tuttuğu için fenalaştığı video sosyal medya da paylaşıldı.

15 temmuz darbe girişiminde atatürk havalimanında “yaralandığı” belirtilen ve akp’li cumhurbaşkanı tayyip erdoğan’ın yerde yatarken alnından öptüğü 18 yaşındaki ahmet onay, meydanlardaki “demokrasi nöbeti”ni sürdüreceklerini söylemişti. onay’ın olayar sırasında ayağında çizik olduğu ve kan tuttuğu için yanında bulunan bir kişi tarafından ayağının bağlandığı iddia edildi.

söz konusu videoda ise onay’ın yanında bulunan kişi “ayağında sadece çizik var seni kan tuttuğu için bağlıyorum” dediği duyuluyor.
devamını gör...

kurban bayramı'nda el sıkışarak pazarlık yapmanın yasaklanması

fantastik yasaklar ülkesi olma yolunda ilerlerdiğimizi gösteren yasaklardan biri daha. buradan

kurban bayramı'na sayılı günler kala kurban pazarlarında hareketlilik arttı. anadolu'nun çeşitli illerinden getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar satışa sunuldu.

kurbanlıkların satışı başlarken, gerekli önlemler de alındı. kurbanlar randevulu sistemle kesilirken, satışların vazgeçilmezi olan satıcı ve müşteri arasında dakikalarca süren ‘el sıkışmalı’ pazarlıklar yasak.
devamını gör...

kanal istanbul için 200 bin ağacın yok olacak olması

(bkz: inadına yapacağız buna da alışacaklar) buradan

çed raporuna göre, kanal istanbul projesinin çalışma alanının yüzde 52 ile en büyük bölümünü tarım arazileri oluşturuyor. geriye kalan alanın yüzde 10.8’i göl, yüzde 8.1’i kıyı kumulları, yüzde 7.3’ü mera, yüzde 6.5’i çayır, yüzde 6.5’i fundalık, yüzde 4.1’i yerleşim ve yüzde 3.8’i orman alan alanlarından oluşuyor.

proje güzergahında yer alan 440 meradan, 13 milyon 437 bin metrekare büyüklüğündeki 418’inin mera niteliği kaldırılacak, 22’sinde ise tapu kaydında tedbir veya davalar olduğundan henüz çalışmalar sonlandırılamadı. kaybolacak tarım ve mera alanları toplam 40 milyon 710 bin metrekare…

proje üzerinde 4.5 milyon metrekare de orman alanı bulunuyor. çed raporuna göre ormanlık alanda bulunan 200 bin 878 adet ağaç ya sökülecek ya da kesilecek. ancak, bu sayının rapora eklenmeyen genç ağaçlarla iki katına çıkarak 400 bini bulabileceği belirtiliyor.
devamını gör...

hilal kaplan'ın yazlık saray savunması

hilal kaplan yine bildiğiniz gibi. buradan

sabah gazetesi yazarı hilal kaplan, akp’li cumhurbaşkanı erdoğan’ın 300 odalı olduğu söylenen ‘yazlık saray’ını savundu. kaplan, “cumhuriyet tarihinin gördüğü en çalışkan cumhurbaşkanı, tartışmasız erdoğan’dır. senede bir haftadan fazla tatil yaptığı görülmedi. ve o “tatil”de de devlet işlerini takip etmeye ve yürütmeye devam ediyor” dedi.
devamını gör...

dana yetiştiren insan benim gözümde sanatçıdır

erzurum valisi'nin sözleridir. buradan

dha’nın aktardığına göre etkinlikte konuşan vali memiş, verimli dana yetiştirenleri “kendi gözünde sanatçı olduğunu” söyledi. memiş şöyle konuştu:

“her zaman sizlerin yanında, emrindeyiz. bana göre, her zaman söylüyorum; güzel, verimli dana yetiştiren kardeşim, benim gözümde bir sanatçı. resim yapan ressam kadar, şarkı söyleyen şarkıcı, türkücü kadar benim gözümde eli nasırlı amcam, teyzem değerli. kaliteli patates yetiştiren çiftçimiz de çünkü üreten sizlersiniz, bu vatandaşı doyuran siz değerli çiftçilersiniz. biz de her türlü imkanımızla sizlerin yanında olacağız.”
devamını gör...

kızının çıplak fotoğraflarını çeken babanın beraat etmesi

(bkz: kafa sözlük formatı ve kuralları) gereği yorum yapamadığım iğrenç olay. buradan

olay, geçen yıl ağustos ayında meydana geldi. izmit'te 12 yaşındaki kızının banyo yaparken ve uyurken çıplak fotoğraflarını çektiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan h.ö. (39), kızına karşı cinsel istismar suçunu işlediğinin sabit olmadığından beraat etti.

olay, geçen yıl ağustos ayında meydana geldi. t.k.’nin banyo yaptırdığı kızı l.e.ö. ‘baba çekme’ diye bağırdı. t.k. arkasını döndüğünde eşi h.ö.'yü elinde telefonla banyonun kapısında gördü.

olayın ardından kızı ile birlikte polise giden t.k., eşi h.ö.'nün kızının çıplak fotoğraflarını çektiğini ve olaydan 10 gün önce kendisine vurduğunu söyleyerek şikayetçi oldu. şikayet üzerine l.e.ö.'nün çocuk izleme merkezinde ifadesi alındı. l.e.ö. ifadesinde, banyo yaptığı sırada babasının elinde cep telefonu ile gelerek çıplak resmini çektiğini ve zaman zaman gece uyuduğu sırada yanına gelerek kıyafetlerini çıkardığı ve cep telefonu ışığıyla vücuduna baktığını söyledi.
devamını gör...

afyonkarahisar konsey logosundan atatürk fotoğrafının kaldırılması

kent konseyi logosundan atatürk fotoğrafının kaldırılıp yerine paşa cami fotoğrafının yerleştirilmesi olayı. buradan

mustafa kemal atatürk’ün bağımsızlık savaşının en önemli adımı olan büyük taarruz’u başlattığı afyonkarahisar’da akp’li afyonkarahisar belediyesi kent konseyinin logosundaki atatürk fotoğrafını kaldırdı. kaldırılan fotoğrafın yerine paşa cami’nin fotoğrafı yerleştirildi.
sözcü’den müslüm evci’nin haberine göre; afyonkarahisar belediyesi’nin temmuz ayı olağan meclis toplantısında gündem dışı söz alan chp meclis üyesi hüsnü taşer, belediye başkanı mehmet zeybek’e kent konseyi’nin logosunun neden değiştiğini sordu.

akp’li afyonkarahisar belediye başkanı mehmet zeybek ise, “bu logo değişiminin farkında değilim. arkadaşımızı çağırırız. nedir ne değildir, bilgilendirme yaparız” dedi. konuyla ilgili ulaştığımız kent konseyi başkanı şemseddin yasan ise, logonun neden değiştirildiğine ilişkin açıklama yapmaktan kaçındı. yasan, “şu bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum. yakın zamanda kamuoyuna geniş bir açıklama yapacağım” şeklinde konuştu.
devamını gör...

aşı olmayan öğrenciler kadir has üniversitesi'ne giremeyecek iddiası

aşı karşıtlarını çıldırtmıştır. buradan

kadir has üniversitesi'nin öğrencilerine, aşısız kampüse giremeyeceğine dair bir mail gönderdiği ileri sürüldü. söz konusu mailde, "girişlerimizde qr kodu okuma sistemi bulunacak ve aşı olmayan hiç kimse kampüse giremeyecek" ifadeleri yer alırken, sosyal medya kullanıcıları konuya tepki içerikli paylaşımlarda bulundu.

üniversite tarafından öğrencilere gönderildiği iddiasıyla sosyal medyada paylaşılan mailde, "girişimlerimizde qr kodu okuma sistemi yerleştireceğiz ve iki doz aşısını olmayan hiç kimsenin kampüsümüze girmesine izin vermeyeceğiz" ifadeleri yer alıyor.

bu maile sosyal medyada tepkiler gösterilirken, iddialar hakkında üniversite yönetiminden henüz bir açıklama gelmedi. twitter'da konuyla ilgili #haddinibilkadirhas diye hashtag açıldı.
devamını gör...

836 tane suç kaydı olan çocuk

buradan

istanbul’un şişli ve kartal ilçelerinde çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilen 13 yaşındaki o.s. ve 14 yaşındaki ö.g. yakalandı.

çocuklardan biri, bir iş yerinden alışveriş yapan müşterinin içerisinde 2 gümüş kolye, 3 adet çeyrek altın, 200 dolar ve yaklaşık 500 lira para bulunan cüzdanını çaldı.
aynı gün dolapdere caddesi üzerinde polis ekipleri tarafından yakalanan o.s. ve ö.g.'nin üzerinden 2 adet gümüş kolye, 440 lira para ele geçirildi.

her iki şahsın 'kayıp şahıs' olarak arandıkları tespit edildi. 13 yaşındaki o.s.’nin 836 adet suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

ö.g. adli makamlarca serbest bırakılırken, o.s. ise tutuklanarak çocuk ceza infaz kurumuna teslim edildi. öte yandan o.s’nin kemik yaşının da 17 olduğu belirlendi
devamını gör...

turizmde en çok kayıp yaşayan ülkenin türkiye olması

buradan

türkiye, koronavirüs salgınından en büyük kayba uğrayan ülke oldu.k bm’ye bağlı dünya turizm örgütü (unwto) ile ticaret ve kalkınma konferansı’nın (unctad) ortak raporuna göre korona virüsü tahribatı büyük ve uzun dönemli olacak. covid salgınının dünya çapında yol açtığı milli gelir kaybı 4 trilyon doları aşabilir, türkiye en fazla etkilenen ülkelerden.

raporda türkiye örneği verilerek, ekonomide turizmin payının yüzde 5 olduğu, 2020’de ülkeye giren yabancı turist sayısının yüzde 69 azaldığı belirtiliyor.

rapora göre türkiye’nin yalnız turizmden kaynaklı kaybının toplam milli gelirdeki payının yaklaşık yüzde 9’u buluyor. buna göre türkiye turizmde en büyük kayba uğrayan ülke oldu.
devamını gör...

turizm bakanı'nın müzik yasağı açıklaması

hiçbir açıklama yapılmayan açıklamalardan yalnızca biri.

kültür ve turizm bakanı mehmet nuri ersoy, saat 24:00’da başlayan müzik yasağıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

ersoy, “kademeli normalleşmede ilk etapta 19’a kadar müziğe izin verilmişti, iyiye gidince 21’e alındı, 24’e alındı. kademeli olarak iyileştiriliyor. geçen seferki normalleşmeyle paralel giderse normalleşme devam edecektir. şu ana kadar çok olumlu gitti” ifadelerini kullandı.

buradan
devamını gör...

kedilere sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi

avustralya'da yaşanmıştır.*

avustralya melbourne’e bağlı knox bölgesinde kedilere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. kedilere uygulanan bu yasak 1 ekim’den itibaren uygulanacak, kediler sadece sahibinin özel mülkünde dolaşabilecek. ihlal durumunda ise 500 dolardan fazla ceza kesilecek.

birgün’ün 9news’ten aktardığı habere göre yetkililer knox bölgesinde, 1 ekim’de başlayacak sokağa çıkma yasağının kedileri ve vahşi yaşamı korumayı amaçladığını bildirdi. evinden ilk kez ayrılan kediler için sahiplerinin 91 dolar para cezasına çarptırılacak. sonraki sokağa çıkma yasağı ihlalleri için ise 545 dolar ceza kesilecek.

yerel yönetim, bölgede kayıtlı 7 bin evcil kedinin başıboş dolaşmaması gerektiğini ifade etti. konut bahçesinde gezinebileceğini ancak dışarı çıkmalarını engelleyecek çitler inşa edilmesi gerektiğini kaydetti.

buradan
devamını gör...

cumhurbaşkanı erdoğan'ın z kuşağı açıklaması

z kuşağını hayattan bezdiren cumhurbaşkanı beyanıdır.

hürriyet yazarı abdulkadir selvi, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın ak partili milletvekilleriyle düzenlediği toplantıda z kuşağının da gündeme geldiğini söyledi. selvi, erdoğan'ın "z kuşağının taleplerini dikkate almalıyız. z kuşağını dinlemeliyiz. z kuşağına daha çok eğilmeliyiz" dediğini aktardı.

buradan
devamını gör...

akp'nin soylu'ya yönelik itiraz iddiasını yalanlaması

akp'de soylu tartışması iddiaları tamamiyle yalanlanmıştır. buradan

içişleri bakanı süleyman soylu’nun, suç örgütü lideri sedat peker’in kendisi hakkındaki iddialarından sonra katıldığı televizyon programlarıda önceki bakan ve bürokratları adres gösterip “peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” demesinin akp içinde tartışma yarattığı ve bunun üzerine aralarında emniyet kökenli isimlerin de bulunduğu 15 milletvekilinin parti yönetimiyle görüşüp rahatsızlığını dile getirdiği iddia edilmişti.

konuyla ilgili olarak akp grup başkanvekili bülent turan'ın görev üstlendiğine yönelik kulis haberi üzerine turan'dan yalanlama geldi.

bülent turan, kulis haberini yayınlayan bbc türkçe'nin ilgili haberini alıntılayarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti" başlıklı haberiniz ve içinde yer alan "grup başkanvekili bülent turan'ın konuyla ilgili görev üstlendiği" "kulis bilginiz" doğru değildir.

bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. haberinize konu iddialar adalete intikal etmiş konulardır. ayrıca sayın bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir.

devamını gör...

almanya'dan çin aşısını tanımıyoruz açıklaması

buradan

aşı pasaportu, avrupa parlamentosu’nda onaylandı. sinovac ve rus aşısı pasaportta yer almıyor. alman sağlık bakanlığı, “ab aşı pasaportu dünya çapında tanınacak. sinovac ve sputnik’i tanımıyoruz” açıklaması yaptı.

avrupa parlamentosu dün aşı pasaportu’nu onayladı ve 1 temmuz itibariyle üye ülkelerde yürürlüğe girecek. almanya ise aşı pasaportu’nu en erken 10, en geç 14 haziran itibariyle başlatıyor. ama ab’nin aşı pasaportu’nda çin’in sinovac aşısı ile rusya’nın sputnik v aşısı yok.

bu aşılar, avrupa ilaç onay kurumu ema’dan “kullanım onayı” alırsa tanınacak.

alman sağlık bakanlığı sözcüsü hanno kautz, dünya sağlık örgütü (who) ile görüşme halinde olduklarını ve ab’nin aşı pasaportunun dünya çapında tanınmasını umduklarını belirtti.
devamını gör...

10 haziran 2021 hıncal uluç'un imamoğlu eleştirisi

eleştirmek kelimesi biraz hafif kalmıştır bu yazı için. buradan

binali bey'i de, imamoğlu'nu da yakından tanırım. hangisi kazanırsa kazansın, asıl kazanacak istanbul olacaktır" demiştim. beylikdüzü belediye başkanlığı sırasında yakından tanıdığım ve o ilçede yaptıklarına hayran olduğum imamoğlu kazandı.
mazbatasını ikinci defa ve kesin almasının haftasında buluştuk.

"bak başkan" dedim.. "her şey çok güzel olacak" gibi harika bir slogan attın ortaya.. şimdi bütün dikkatler sende.. hemen çok kolay bir şey yap.. ama halk çok sevsin.. sana oy vermeyenler bile 'bak geldi ve gelir gelmez de başladı' desinler.."
kaç yıl geçti aradan imamoğlu?.
ve söyle, istanbul halkının hepsinin hatırladığı ne yaptın?.
"her şey" değil, "çok güzel olan bir, tek bir şey" söyle!.

ne yaptın imamoğlu, ne yaptın?.
eyüp'teki üstelik deprem toplanma yeri olan tek parkı yıkıp, yerine beton evler dikmeye kalktın. mahalle kadınları 24 saat nöbete girdi, hâlâ bekliyorlar..
her şey çok güzel olmadı imamoğlu..
her şey ..... oldu!.
noktalı yerleri sen doldur "güya" başkan!.
devamını gör...

9 haziran 2021 cumhurbaşkanı açıklamaları

''onurlu insan''dan sonrasını okuyamadığım açıklamalardır. buradan

akp’li cumhurbaşkanı tayyip erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.
erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır. girdiği her seçimde şu kadar oy alamazsam bırakırım diyen ama her defasında onurunu ayaklar altına alıp arsızca koltuğunda oturmaya devam edenler aynanın karşısına geçip bunu kendilerine söylemeleri gerekir.

bugün dünyada ülkemize uluslararası alanda iftira atan, suç yamamaya çalışan kesimlere baktığımızda arkalarında 3-4 örgütün bulunduğunu görürüz. bunlardan biri bölücü terör örgütü pkk, bir diğeri fetö’dür, diğeri batı’daki eli kanlı ermeni örgütlerinin artığı kuruluşlardır. şimdi bunlara bir de organize suç örgütleri mensuplarını eklediler. esasen bir bakıma bu yapıların hepsi de aynı kaynaklardan beslenmektedir.

vekillerle yapacağımız kahvaltılı toplantıları 24 haziran’da yeniden başlatıyoruz. biri istiklal harbi’nde biri 15 temmuz’da olmak üzere iki defa gazilik ünvanıyla şereflenen meclisimiz zorlu dönemlerden geçmiştir. son dönemde meclisimiz birbiri ardına önemli imtihanları alnının akıyla vermiştir. biri de 7 haziran 2015 seçimleridir. 2013’teki gezi olayları ile başlayan karanlık senaryonun meclis seçimleriyle 7 haziran 2015’te karşılaşmıştır. bu seçimin asla unutulmaması gerekiyor. kasım 2015’t yenileme seçimi, darbe girişimi, yeni yönetim sistemiyle ilgili halk oylaması, erken seçim, yerel seçim yaşamıştır. bu dönemde çukur eylemleri ile vatanımızın bütünlüğüne ve ekonomimize saldırılmıştır. ülkeyi kaosa sürükleme oyununu bozduk.
devamını gör...

4 haziran 2021 yekta saraç'ın açıklaması

yök başkanının üniversitelerin tanımını yaparken sarf ettiği sözlerdir. yine emanet edilmekten ve birilerinin himayesi altına girmekten kurtulamamışız... buradan
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

27 mayıs 2021 aşılanacak yeni grubun duyurulması

fahrettin koca, resmi twitter hesabından duyurmuştur.
buradan
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim