bilim-kurgu / manga / aksiyon / animasyon / macera
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

katsura hoshino tarafından yazılan ve çizilen bir japon manga serisidir ayıca animesi de vardır. anizm tv vesilesi ile kendisinden haberdar oldum.

hikaye, allen walker adında bir genç exorcist (şeytan kovucu) olan baş karakterin etrafında döner. allen, kara emir (black order) adı verilen bir örgütün parçasıdır ve akuma olarak bilinen kötü ruhları ve canlıları yok etme görevine sahiptir. akuma'lar, insan bedenlerine yerleştirilen ruhları kontrol eden mekanik varlıklardır.

anime serisinin sevdiğim bir çok özellikleri var idi. bunlardan madde madde bahsetmek isterim.
seri allen walker'ın black order'a kabul edilmesiyle başlıyor. bu kabul edilme safhası başlı başına bir komedi idi. allen walker'in ustası kumarbaz, sorumsuz, şerefsizin önde gideni arkada durmayanı ama aynı zamanda çok güçlü bir exorcist'dir.

seri boyunca allen walker'in geçmişi ile ilgili birçok flashback görürüz.

animenin sevdiğim yanlarından birisi tüm karakterleri derinlemesine işlemiş ve hepsinin motivasyonlarını birer birer açıklamıştır.

bunu yaparken ise (bkz: one piece) ya da (bkz: naruto) gibi adamı kanser etmemiştir. gayet kararında ilerleyen bir animeydi rahmetli.

millennium earl animenin baş kötüsüdür ve noah denilen bir ırk ile anlaşıp başta bahsettiğimiz akumalarla insanlara dehşet ve trajedi saçmaktadır.
anime bu trajedileri de çok güzel ele almakta ve insani duyguları, motivasyonları, kaygılaro çok güzel ön plana çıkarmakta idi.

teması gotik ağırlıklıdır.

mangakanın sağlık sorunları sebebi ile erken final almış bir animedir. yine de izlemeye değerdir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"d.gray-man" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim