dizboyu ahlaksızlık, kokuşmuşluk.
dolandırıcılık son yirmi yılda kaçıncı kez yeniden tanımlanıyor artık sayamıyorum.

2020 ekim ayında 116 kişi hayatını kaybettiği, 1034 kişinin yaralandığı izmir depremi'den etkilenen yurttaşlar için yurdun dört bir tarafından gönderilen gıda yardımlarının depolarda bekletilerek akp'li bergama belediyesi tarafından ramazan kolisine dönüştürüldüğü ortaya çıktı.


depremzedeler için elazığ, balıkesir, ısparta, gümüşhane gibi valiliklerden gelen gıda yardımlarının aylardır bergama belediyesi’nin tekstil fabrikası depolarında bekletildiğini ve ramazan kolisine dönüştürüldüğü ortaya çıktı.
...
bu erzaklar, belediye başkanının adını taşıyan torbalara konularak sanki belediye başkanının bir lütfuymuş gibi ramazan yardımı olarak dağıtılıyor.


yok artık ebesinin gümeci .
devamını gör...
(bkz: çalıyor ama çalışıyor)
devamını gör...
büyük istanbul depremi olduğu zaman ölen yüz binlerce insanın üstüne uçaklarla kireç attırıp ülkeden kaçacak zihniyetin yaptığı saçmalıklardır.

şu an ıstanbul rus ruleti gibi, o altıpatlar elden ele dönüyor, inşallah birinin elinde patlamaz.

özellikle de yazlık kışlık saray yaptıranın elinde...
devamını gör...
çalma desen var, ihtiyac sahibine değilde yandaşaverilmesi var, vergilerle olusturulan yardım paketleri icraat gibi gösterilmesi var, daha yazacaktım ama ay armaklarım yoruldu
devamını gör...
insanları kandırmak ne kadar kolay ya
aynısını deprem vergileri içinde yapmışlardı şimdi bu olayında hesabını sorsak lafı dolandırır eee yaptık ya yardımımızı daha ne istiyosunuz derler.
devamını gör...
parayla da satılabilirdi bir de burdan bakın.
devamını gör...
deprem yardımlarını, ayakkabı kutularına doldurmaktan daha insaflı davranış.
ne diyorum ben la? iyice normalleştirmişiz.
devamını gör...
şerefsizlik. hemde ağır şerefsizlik. akepe işte ne beklersin. evet.
devamını gör...
bir devir sona eriyor.... ekonomik krizle geldiler, ekonomik krizle gidecekler... olan bizim gençliğimize ve bizden sonraki kuşaklara oldu...
devamını gör...
yandaşlara pudra şekeri dağıtmak için tasarruf etmek.
devamını gör...
şaşırdık mı? tabikide hayır. siz kızılay'a yapıl her kurban yardımının ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını mı sanıyorsunuz. yarısını bile vermiyorlar. yakında ihtiyaç sahiplerine gidecek olan kolilerin suriyelilere yardım kolileri olarak değiştirildiğini okumuştum. yazık!!!
devamını gör...
tam bir siyasal islamcı ahlâkı, başka sözüm yok.
devamını gör...
içinde yaşamazsan aslında eğlenceli ülke
devamını gör...
bu ülkede kurumsal tüm işlerden nefret etmek için bir neden daha.

öyle alelade bir sayı gibi verilen o "116 kişiden" biri olan canım arkadaşım adına yazmak istiyorum: bunların düzenine sokayım! geride kalan ve aylardır ruh sağlığı için tedavi görmekte olan eşine bu yaptığınızla yeniden yaşattığınız öfkeyi ve acıyı ciğerinizde duyarsınız umarım bir gün.

bergama belediyesi de; rant uğruna salak salak yapılaşmalara izin veren ama tek bir çalışanını bir türlü yargılatamadığımız bayraklı belediyesi de! sizin doymak bilmeyen karnınıza da toprak dolacak bir gün, unutmuş gibisiniz! dalga geçer gibi biriniz toplanan yardımı stokluyor diğeriniz yediği haltın ardından anıt yaptırıyor lan!
devamını gör...
(bkz: akp zamanında olan ahlaksızlıklar)
devamını gör...
(bkz: şark kurnazı)
devamını gör...
(bkz: bunlar müslüman adamlar)
devamını gör...
hayaldi gerçek oldu....
devamını gör...
habere bakmadım ama başlıktan anladığım kadarıyla malum partinin başkanı.
devamını gör...
dağıtmış gene satabilirdi bu vizyonla.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"deprem yardımlarını ramazan kolisi olarak dağıtmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim