#netflix dizisi
animasyon / fantastik / komedi / macera
9.5 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

aşırı keyif alarak izlediğim gerek müzikleri gerek çizimleri bünyemde neşe uyandırıyor.
ayrıca luci sanıldığı kadar da iblis değildir.
cennet cehennem bölümü ekstra güzeldi kesinlikle tavsiye ederim
devamını gör...
özellikle ilk sezonu oldukça iyi olan çizgi dizi.

dün yayınlanan yeni kısımda ise hikâyenin farklı yönlere kaydığı belli oluyor. muhtemel ki başka sezonlar da gelecek ve dizi farklı bir noktadan hayatına devam edecek.

yine de hemen her bölümde oldukça güzel göndermeler bulunmaktadır. (bkz: kafir tanrının evine nasıl mantık sokarsın)
devamını gör...
matt groening tarafından yaratılan bir amerikan yetişkin fantezi animasyon durum komedisidir.
yapımcı daha önce fox broadcasting company için simpsonlar ve futurama'yı yapmıştır.
dizi netflix de 10'ar bölümden ve 3 sezondan oluşuyor.
ilk sezon diğer sezonlara oranla daha güzel. 2. sezon 10. bölümde olduğum için 3. sezon hakkında net bir şey diyemeyeceğim.


olaylar orta çağ krallığı dreamland’de geçiyor. bentwood prensi guysbert ile evlenmekten vazgeçen prenses bean kendisini farklı bir dünyanın içerisinde buluyor. düğün töreninden kaçan prenses kendi kaderini çizmek için sarayından çıkarak gerçek dünyaya adım atar. hayatta kim olduğunu çözmeye çalışan bean, elf arkadaşı elfo ve içindeki şeytan luci ile türlü maceralara atılır. fantastik yaratıklarla dolu bu dünyada canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar ve birçok budala insan yer alıyor.


size karakterlerden bahsedeyim biraz.
bean: %50 deliliğini, alkol ve uyuşturucu bağımlılığını annesinden alan, geri kalan %50'lik deliliğini, gücünü ve cesaretini de dreamland kralı babasından alan kızımızdır. istemsizce ve elinde olmadan sayısız kişiyi öldürmüştür. bu zamana kadar okuduğumuz ve izlediğimiz prenseslerden çok farklıdır. özgürlüğüne düşkün olup her seferinde herkese kafa tutmasından anlayabilirsiniz. ayık gezdiği anlar çok nadirdir. çorbayı viski sanacak kadar *
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


elfo: iyilik abidesi, sevgi pıtırcığı,ah elfo üzümlü kekim... en sevdiğim karakterlerden biridir. yalan söyleyemez, kolay ikna edilebilir. şanssızdır, hayattaki tek gayesi sevdiği kızla gün batımını izleyebilmek.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

luci: lucifer morningstar'dan bahsetmiyorum kendinize gelin ditektıf yazarlar! hele ki sözlükteki lucifer'dan hiç bahsetmiyorum *
elinde domuz etiyle sarılmış sigarası, cehennemin stajyer ve kanatsız meleği luci'den bahsediyorum. tam bir laf cambazı, o bir kurtarıcı ve evet dizide herkes onu bir kedi sanıyor.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


king zog: dreamland kralı, bean'in babası, kertenkele oona ve cadı dagmar'ın evinin direği. değişik bir kral. sadece yemek yemek dışında iyi bir dövüşcü. eş seçiminden oluşan haremi bir kertenkele, bir cadı ve direktten dönülmüş yarı insan yarı ayı .

dizide çok fazla mesajlara yer verilmiş. sanılanın aksine her şeyin masallarda anlatıldığı gibi olmadığını,ırkçılığa, cinsiyetçi ayrıştırıcılığa, iyiliğe ve kötülüğe, tanrıya ve birçok konuya göndermeler yapılmış. eğer illuminati takıntınız ve paranoyaklığınız yoksa disenchantment izlemenizi tavsiye ederim.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
izlemek istiyorum. ancak bir türlü başlayamadım.. bir sonraki sokağa çıkma yasağında da seni bitireyim bari

eşit: izledim ve bayıldım. animasyon her zaman sevmişimdir. hadi yeni sezon başlasın *
devamını gör...
çok sevdiğim bir çizgi dizidir kendisi. içinde değişik tiplemeler, eğlenceli karakterleri barındırır. sıkılmadan kendinizi kaptırıp izleyebileceğiniz bir animasyon gerçekten. çizgi dizi izleyen, izlemeyen her arkadaşıma mutlaka önerdiğim bir yapımdır.
devamını gör...
kısa süre önce 3. sezonu da eklendi. beğenerek izlemiştim. gayet başarılı ve göndermeleri yerinde bir yapım. özellikle din konusunda yapılan şu;

"muhtaçlar için dua edeceğinize, tanrı dediğiniz şu altından yapılan heykeli eritip onlara verin"

sahne çok hoşuma gitmişti.
devamını gör...
dreamland 'in asi prensesi teabeanie bir barda bur elf ve bir iblisle tanışır, dost olurlar. fantasik olaylar dizisi başlar bundan sonra. birbirinden ilginç ve manyak karakterlerin bulunduğu dizide çok hoş göndermeler de vardır. özellikle tabelalar gözünüzden kaçmasın.
devamını gör...
baya komik bir dizi aile üyeleri ile izlemiştik biz ama bi tık uygunsuz anları olabiliyor gece eşinizle izleyip gülebiliceğiniz ya da kendi başınıza sabahlarken kahkahaları tutmaya çalışırken boğulabileceğiniz bir dizi önerisi komik baya
devamını gör...
bütün bölümlerini "amaaan bir tane daha izlesem ne olur ki?" deyip bir anda bitirdiğim ve üçüncüye izlediğim animasyon. prenses olsaydım kesin bean gibi olurdum. kendimi karakterlerle bağdaştırdığımdan ve kara mizaha bayıldığımdan ötürü de ekstra sevmiş olabilirim.
devamını gör...
yeni kısmının gelmesini heyecanla beklediğim simpsons çizgi dizisinin yaratıcılarının elinden çıkan ve bu sefer sarı değil de daha alışık olduğumuz tonlarda karakterleri olan orta çağ prensesimiz tiabeanie lucy ve elfo adlı 3lümüzün başından geçen olayların kral zog'un yer yer başına nasıl işler açtığını izlediğimiz animasyon dizisidir tavsiye edilir family guy simpsons bojack horseman gibi kara mizah içeriklerini seven arkadaşlarımızın bayılarak izleyeceğini düşündüğüm tavsiye edilen dizidir.
devamını gör...
yeni sezonu (4.sezon) an itibariyle bu gün yayınlanmış netflix yapımı.
izleyenlere itinayla duyurulur *

4. sezonun konusu;
bir önceki sezon cehenneme hapsedilen bean, şeytanla evlenmesi için zorlanılır. annesi quenn dagmar'ın ısrarına karşı çıkmaya ve onunla mücadele etmeye çalışır. kendi gibi cehennemde olan dostları elfo ve luci'nin de başı derttedir. elfo başını belaya sokar, devler ile mücadele eder. luci'nin planı ise cehennemden kurtulmaktır. bakalim başarılı olabilecekler mi?

yeni sezon afişi
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
simpsonların yaratıcısından diye zaten izlemeden sempati duymuştum ve şaşırtmadı son sezon gerçekten çok komikti.

şeytanla evlenmemek için ters psikoloji yapıp, cehennemi dekore edelim, oturacağımız yere bir sürü kırlent koyalım falan dediği sahnede şeytanın ne b.k yiyorum ben çaresizliğine çok gülmüştüm.
devamını gör...
simpsonsların yaratıcısının elinden çıkan 4 sezonluk bir yetişkin animasyon komedisi dizidir. ben adındaki kadın karakterimiz bir prensestir ve şeytanla tanışır. o elf arkadaşı ve şeytanın bir de babasının başına gelenler krallığı kurtarma mücadeleleri bunun yanında verdiği güzel mesajlarla 10 üzerinden 9 verilebilecek bir dizi diye düşünüyorum. dizinin ele alınışı, çizimler, akış, bence en önemlisi müzikler bunu gerçekten hak eden türde bir kalitede. (neden 9 diye sorarsanız daha dikkatli izleyen kişilerin de yorumlarını okuyup anlamak için bir alan orası.)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim