klasik öğrenci yemeği olmakla birlikte gece vakti akla düşmüştür efenim. şeytan diyor seri biçimde kettle a suyu koy kaynasın, tencereye makarnayı boca et. aç ordan bir domates konservesi... üff...

görsel
devamını gör...
makarnanın en iyi halidir. baharatlar kaliteliyse ve kaliteli domatesleri kullanmada da cimrilik gösterilmediyse muhteşem bir damak şöleni sağlanır.
devamını gör...
3-4 yemek kaşığı zeytinyağını tavaya döküp, jülyen doğradığımız tavukları sotelemeye başlıyoruz. muhteşem bi klişeyle tavuklar suyunu salıp tekrar çekene kadar bekliyoruz. daha sonra makarnamızı(tercihim penne) ekleyip bi süre de bu şekilde kavuruyoruz. makarnalarımız renk değiştirmeye başladıktan sonra rendelenmiş domatesi ekliyoruz. bi süre de bu şekilde kavurduktan sonra makarnalarımızın üzerini 2 parmak geçecek şekilde kaynamış suyumuzu ilave ediyoruz. tuz ve toz kırmızı biber ilavesinden sonra kapağını yarım kapatarak pişmeye bırakıyoruz. 10-15 dakika arasında yemeğimiz hazır. yanına bir de tava yoğurdu açıyoruz. lezzetten bayılana kadar yiyoruz.

şeytanla raks ediyoruz şu an.
devamını gör...
aklıma geldikçe aboo dediğim sade ama şık yemek. bir de domates hafif ekşi oldu mu ahey ahey. özellikle yaz domatesi olacak azizim.
devamını gör...
sarımsak ve kekikle tadı muhteşem olan yemek. sarımsağı önce yağla kavurun biraz, kokusunu ve tadını bıraksın. sonra domatesleri ekleyin. hele bir de dağ kekiği olursa offf! canım çekti.
devamını gör...
başlı başına bir sanat
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"domatesli makarna" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim