tutmazdı.
devamını gör...
tutmazdı çünkü ekşi ilk çıktığında içerik üretmek çok kasıntı ve detaylı bir iş olarak görünüyordu. yazılı ortamlarda küfüre rastlanmıyordu. ssg bir röportajında "küfür serbest hakaret yasak" dediğinde ne dediğini anlamamışlardı, açıklamak zorunda kalıyordu.

ekşi, özel televizyonların yayıncılık dünyasında yaptığını yaygın yazılı medyada yaptı bu açıdan. gündelik dilden farklı bir sahte dil kullanma geleneğini reddetti. benim öbürüyle bir derdim yok yanlış anlaşılmasın. ikisine de yer var. ikisinin de iyisi var.

küfür serbesti bu rahatlamanın gerekli bir mekanik parçasıydı.

ha bugün artık yazmanın ille özel insanlara, özel bir dile ihtiyacı olduğu algısı çoktan yıkıldı. "rahat yazma"yı anlatmak gerekmiyor, standart o. o yüzden küfür serbesti de eskisi kadar gerekli değil.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ekşi sözlük küfürsüz olsaydı bu kadar tutar mıydı sorusu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim