#ödüllü filmler
aksiyon / drama / gerilim / suç
8 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

1.
çok sevdiğimiz jesse pinkman'ın, breaking bad finalinden sonra ne yaptığını anlatan filmdir.

el camino, ispanyolca yol gibi ama böyle mecaz gibi de. hani böyle şey işte bu adamın gittiği yol gibi demek. direkt dümdüz asfalt yol değil hani.
devamını gör...
çok kaliteli bir braking bad bölümü gibi hissettiren, film gibi görmediğim netflix yapımı. kaliteli mi? tabii ki kaliteli. ama bb yapımcısı film çekdiği zaman daha özenli ve daha derin film beklerim.
devamını gör...
sırtını kemik kitlesine dayayan "devam" işlerden biri. herhangi bir breaking bad bölümü kalitesinin altında olan bir yapımdır bana göre. ne bileyim, bir dizi sinema filmine aktarılacaksa normal kalite hatta kalitenin bir üstü olmalı diye düşünmekteyim.

ha izlerken sıkılmadım tabii ki hatta çok güzel vakit geçirdim. ancak dediğim gibi insan beklentiyi yüksek tutuyor. bir daha açıp izlemem onun yerine herhangi bir bölümü izleyip nostalji yapmak daha karlı.
devamını gör...
el camino: a breaking bad movie, ismini türkçeleştirecek olursak "breaking bad: jesse pinkman'ın yolu" filmi, tam breaking bad'in o ağır temposunda ilerleyen ve jesse'nin bb sonrası ne yaptığını, nereye gittiğini, götü nasıl kurtardığını anlatan güzide yapım.

kaderin bir cilvesi olarak, breaking bad'in magic man'i, başınız sıkışınca arayıp "hoover max extract pressure pro model 60." isteyebileceğiniz süpürgeci abi ed galbraith rolündeki robert forster, film gösterime girdiği günlerde ölmüştür. rip.
devamını gör...
diziyi izleyip seven biri olarak , 6 yıl aradan sonra çıkan bir filmin hikaye, karakter gelişimi senaryo gibi yönlerden daha tatminkar olmasını bekliyordum. jesse pinkman karakterine bayıldığımı söyleyemeyeceğim belki bu yüzdendir ki filmi yetersiz buldum ve sevemedim.
devamını gör...
bu filmi neden izledim ve neden çok sevdim? bazen bir kitabı bitirdiğimde kitaptaki bir karakterin devamında ne yapacağını çok merak ederim. ayrıntıları öğrenmek isterim. hayatına nasıl devam etti, keşke onu daha yakından tanıyabilseydik, yazar ondan biraz daha bahsetseydi diye kendi kendime düşünür dururum. breaking bad bitince jesse'nin de ne yaptığını, nasıl kurtulduğunu çok merak ettim. dizi bitince hemen ardından izledim ve çok beğendim. filmde bir numara olmamasına rağmen bize görünmeyen şeyleri gösterdiği için çok hoşuma gitti. jesse bana hakan günday'ın kinyas karakterini hatırlattı.

kendine böyle bir yolu seçtiği için, geri dönüp w. w. gibi intikam işleriyle uğraşmayıp kendini kurtardığı için çok mutluyum.filmi kesinlikle çok büyük bir beklentiye izlemeyin. bunu daha çok hayatınızdan çıkan birinden bir haber almışsınız gözüyle izleyin. o zaman çok zevkli olacaktır.
devamını gör...
dizi boyunca burnu pislikten çıkmayan jesse’nin daha beter hallere düştüğünü anlatan devam filmi.

zavallı jesse dizi boyunca da kolay manipüle olmuş ve bu yüzden de hata üstüne hata yapmıştı. bu filmde de dizi finalinden sonra jesse’nin başına gelenler anlatılıyor. çocuğun sevdiklerini sürekli kaybetmesine mi yanalım, o muhteşem makyajla dönüştürüldüğü sefil haline mi bilemedim.

film hareket hızı olarak breaking bad ile paralel seyrediyor. hareketten çok diyaloglar hakim. diziyi sevenler bunu dizinin sezon finali olarak gördükleri için beğenmişlerdir muhtemelen. ben de beğendim haliyle.
devamını gör...
breaking bad'in finalinde walter white efendimiz maviler içinde hakkı rahmetine kavuştuktan sonra ve jesse sonunda özgürlüğüne kavuştuktan sonra türkçesi benim için "jesse'nin yolu" olan bir breaking bad filmidir.

breaking bad'den yıllar sonra bu filmi izlemeniz genellikle tavsiye edilmez çünkü filmdeki kesitlerin %10'u diziden. hatta sanırım ilk sahne dizideki bir bölüm ile ilgili olan bir sahneydi. jesse'nin bu işi artık bırakacağım dediği bölüm ile ilgiliydi.

filme gelirsek, breaking bad dizisi jesse için çok belirsiz bittiği için bence izlenmesi gereken bir film ama normal bir aksiyon filmi gibi çok hızlı bitmiyor yani bence çok akıcı değil. yönetmeni filan aynı olduğu için yine çok gerçekçi tabii. bir de film başlayınca anlık bir nostalji hissediyorsunuz o da hoş oluyor. nolcak 2 saat işte, deyiyor da. izleyin.
devamını gör...
---spoiler kesin vermişimdir ki nasıl vermeyeyim uyarısı---

jesse pinkman'ın yola nasıl devam ettiğini, arabadaki o çığlığın hem öncesini hem sonrasını anlatan film. eh tabii film araya epey zaman girdikten sonra çekildiği için birçok oyuncu yaşlanmış, değişmiş. jesse sadece birazcık kilo almış fakat karizmasından hiçbir şey kaybetmemiş. bunlara takılmadığınızda ve dizide karakterin hikayesinin tamamlanmadığını düşündüğünüzde seveceğiniz bir yapım.

walter için hiçbir zaman öyle düşünmedim fakat jesse'nin bir şekilde yakayı kurtarmasını istemiştim hep. başlarda suça meyilli bir çocuk olsa da insanlara zarar verme boyutunda değildi. bu sebeple işlediği birçok suçtan walter sorumluydu. adi pislik.

jesse'yi zorla tuttukları günlerden kalan travmaları, jane'e duyduğu özlem, o kıvırcık saçlı ablanın ölümü, işlediği cinayetler.. tüm bunları geride bırakabileceğini sanmıyorum* ama hep istediği yere gitmiş olmasına seviniyorum. bir de son olarak.. filmde hiç "b*tch" dememiş olmasına içerledim..

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
oyuncu listesinde aaron paul, bryan cranston, jesse plemons, krysten ritter, charles baker, jonathan banks, robert forster, cody renee cameron, matt l. jones, scott macarthur, kevin rankin, scott shepherd, david mattey, tom bower, matthew van wettering, tess harper, marla gibbs ve johnny ortiz gibi oyuncuların olduğu 2019 yapımı bu suç/dram filminin yönetmeni ise vince gilligan'dır.

filmin konusu tamamen jesse pinkman'a ne oldu sorusunu cevaplama üzerine. geçmiş ve geleceği bir araya getiren filmde polisten kaçan pinkman arkadaşlarının yanına sığınır ve onların yardımıyla biraz kendini toparlayan pinkman kullandığı arabayı yok etmek ister ama bunu başaramaz arkadaşının yaptığı bir plan ile oradan kaçan pinkman kendisine saklanacak yer ayarlayacak olan adamın yanına gider ama onu ikna etmesi zor olur. adam getirdiği paranın az olduğunu ve biraz daha getirmesini ister bunun üzerine kendisini esir tutan adamdan aldığı paraları bölüştüğü polisleri gidip öldürür ve parayı alır. adama ödemesini yapan pinkman soğuk alaska'ya yerleşir.

iki güzel diziden sonra bu film basit gibi geliyor ama filminde gayet güzel bir film olduğunu söylemek lazım. izlemeyenler izleme listesine eklesin. iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"el camino: bir breaking bad filmi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim