elon musk, joe biden'ın oğlu hunter biden ile ilgili paylaşımların twitter tarafından nasıl üstünün kapatıldığını matt taibbi adlı twitter kullanıcısı üzerinden ifşa etti.

taibbi, bir e-mailin ekran görüntüsünü paylaşarak 2020'ye gelindiğinde, siyasilerden ünlülere ve şirketlere kadar birçok aktörün twitter’dan paylaşımları silme taleplerinin rutin hale geldiğini yazdı.

2020 başkanlık yarışı sırasında biden’ın ekibinin birçok paylaşım linkini kaldırılmak üzere şirkete ilettiğine değinen taibbi, yaptığı bir ekran görüntüsü paylaşımında şirket çalışanlarından birinin, "biden ekibinden incelenecek daha çok şey var.” şeklinde bir e-mail attığı ve "ele alındı." şeklinde yanıt aldığı görüldü.

14 ekim 2020'de new york post gazetesinin, hunter biden'ın dizüstü bilgisayarının içeriğinden elde edilen ifşa dosyalarını yayınladığını hatırlatan taibbi, twitter yöneticileri arasındaki yazışmalara dayanarak, şirketin bu habere ilişkin linkleri siteden kaldırdığını ve buna yönelik paylaşımlara ‘’güvenli değil’’ uyarılarını eklediğini kaydetti.

taibbi, "hatta o güne kadar çocuk pornografisi gibi paylaşımlar için kullanılan doğrudan mesaj yoluyla iletilmesini engelleyen eklentiyi bile bu habere uyguladılar." ifadelerini kullandı.


buradan
devamını gör...
elon reis'e bak.

sözlükte moderatör olunca ilk işi dm leri okuyan ergen gibi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"elon musk'ın twitter'ın sansürünü ifşalaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim