geçmişimiz olmadan nasıl biliriz kendimizi?
devamını gör...
yaşam kelimelerle yazılmaz, dedi canavar. eylemlerle yazılır. ne düşündüğün önemli değil. ne yaptığın önemli.
devamını gör...
kafesin biri, bir kuş aramaya çıktı.
devamını gör...
bir insanın adını bilmek, onun var oluşunun yarısını ele geçirmektir.


elif şafak
araf
devamını gör...

hedef unutmaktır, daha önce varmıştım.


jorge luis borges
devamını gör...
“istirahat saati geldiğinde dinlenmenin zevkini yorgunluğa borçlu değil misin? yemenin zevkini açlığa, içmenin zevkini susuzluğa?”

poul et virginie
devamını gör...
ilerleme tarihi, halkın benimsemediği fikirleri kabullenme cesareti gösteren kadınlar ve erkeklerin kanlarıyla kazanılmıştır. ezelden beri yeni olan her şey itiraz ve suçlamayla karşılanmışken benim fikirlerim neden bu dikenli taçtan muaf tutulsun?
devamını gör...

geçmişi hatırlama gayretimiz nafile, zihnimizin bütün çabaları boşunadır.
geçmiş zihnin hakimiyet alanının, kavrayış gücünün dışında bir yerde, hiç ihtimal vermediğimiz bir nesnenin (bu nesnenin bize yaşatacak duygunun) içinde gizlidir. bu nesneye ölmeden önce rastlayıp rastlayamamamız ise tesadüfe bağlıdır.proust

t/ en sevilen kitap alıntılarının paylaşıldığı başlık
devamını gör...
"yatağımın karşısında bir pencere var.odanın duvarları bomboş.nasıl yaşadım onca yıl bu evde? birgün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden?ben ne yaptım?kimsede beni uyarmadı.işte sonunda anlamsız biri oldum.işte sonum geldi.kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım.."
devamını gör...
bir kere dünyaya geldin ve sen her şeyin bittiğini, şimdi sadece yaşamakla mükellef olduğunu düşünüyorsun. oysa değişmek, dönüşmek, gerçek seni bulmak ve dünyayı bulduğundan daha iyi bir yer olarak bırakmak zorundasın. bu senin hikâyen! acıkan, susayan, arayan ve kaybolan sensin. yaşamak, ibadet etmeye benzer ve kimse senin adına bunu yapamaz. beklentileri yok et. toplum kendini bulman için seni desteklemeyecek. sen kendini bulduğunda onlara en iyi şekilde uyumlanıp etrafı güzelleştireceksin.
-aşk hayatındaki sorunları geride bırakmaya hazır mısın?
osho/ bu senin hikayen
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
“dışarıda yine yağmur yağıyor...

seni görmek için koşa koşa gelmeye can attığımdan habersiz, dur durak bilmeden insafsızca yağan yağmura baktıkça benim de kalbim yağmurla birlikte ıslanıyor.

sanki o halimi bilirmişçesine ıslanmış kalbime tatlı sesin ve sevgi dolu kalbin yaklaşıyor, güvende olmanın yumuşaklığıyla içime işliyor.

yağmur bile yağsa, seninleysem her şey yolunda.”
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"en sevdiğin kitap alıntısı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim