finwe’nin oğulları arasında gerçekleşen hayali versus.

bir tarafta orta dünya tarihinin gördüğü en büyük deha, yarattığı silmariller kadar ışıltılı bir alevle ruhu yanan, psikopat, yaratılanların en tutkulusu, çağ açıp çağ kapatan feanor,

diğer tarafta kadim elflerin en cesuru, yüksek elf kralı, diplomasi ustası, melkor’u angband’ın kapılarında teke tek düelloya çağırıp, yedi defa yaralayan, melkor’un façasını bozup topal bırakan fingolfin.

şahsen ben yazarların fikirlerini merak ediyorum. çünkü iki kadim elfin de sevdiğim ve sevmediğim tarafları var.
devamını gör...
şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. feanor biraz çatlak. gözü kara. aynı zamanda takıntılı. adam balrogların arasına gözü kapalı dalıyor ve oradan bir şekilde façayı çizdirmeden çıkmayı başarıyor. karakter olarak çok sevilmeyecek olsa dahi adam teke tekte kardeşini rahatça alaşağı eder. şimdi; ee fingolfin de gitti melkor'un anasını ağlattı diyeceksiniz ama nazgul'ün ayağı öyle değil. orada kasvet dokuyan mevzuu var. şu tanımda biraz bahsetmiştim. (bkz: melkor/@ateist kaplumbağa) melkor'u gözü dönmüş örümceğin hışmından kurtaranlar balroglar. balrog dediğiniz yaratıkların arasına dalmak öyle akıl işi falan değil. oradan canlı çıkmak da bambaşka bir seviye. feanor'u sevmeyebilirsiniz ama adamın bulunduğu seviyeyi kimse göz ardı edemez. fingolfin'in melkor karşısında yaşadıkları da ortada. ki o melkor kor ateş değil. biraz küllenmiş bir halde. mevzuyu olayların gelişimine göre değerlendirmek lazım. netice olarak melkor'u ipten alan balrogların arasına dalıp karizmaya zeval gelmeden oradan çıkan feanor dururken, melkor'u yaralayan fingolfin'in teke tekte feanor'a karşı hiç şansı yok. ha ben fingolfin'i daha çok severim ama feanor'un hakkı da feanor'a * fingolfin'i ham yapar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"feanor vs fingolfin" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim