amerikalı tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve prodüktör. 1940'ların ortalarında üne kavuşmuş, kariyeri boyunca akademi ödülleri'ne beş kez "en iyi erkek oyuncu" dalında aday gösterilmiş ve 1963 yılında aynı isimli romandan uyarlanan "bülbülü öldürmek" filmindeki "atticus finch" rolüyle ödüle layık görülmüştür. 1967-1970 yılları arasında sinema sanatları ve bilimleri akademisi başkanlığını yürütmüştür. 1969 yılında amerika birleşik devletleri'nin en yüksek nişanesi olan "özgürlük madalyası" ile onurlandırılmıştır.aynı zamanda the omen filminde oyunculuk dersi verir. kovboy filmlerinde de oynamıştır.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

alıntı kaynağı
devamını gör...
elbette bu adam çoktan ölmüş gitmiş ama bu adamın filmlerinde iyi bir aktör olduğundan emin değilim eski filmlerini izlemiştim arada sırada kameraya bakıyor gibiydi gözleri kayıyor yani bilemiyorum abartıldığı kadar iyi bir aktör değil sanırım birilerinin akrabası sinemada tanıdıkları var ya da bir şekilde fiziği ile öne çıkmış ama kesinlikle iyi bir aktör olduğunu düşünmüyorum kötü bir aktör de değil ortalama bir aktör yani duayen usta vesaire denecek bir yapımını görmedim filmlerinde zorlamalar var vestern filmleri çekmiş ve yaşça ilerlemiş olduğu için oynadığı role göre fazla yaşlı düşmüş iyi bir aktör asla kendini böyle durumlara düşürmez aynı hatayı david carradin de yapmıştı er neyse ikisi de ölmüş gitmiş allah rahmet eylesin
devamını gör...
evet, beş kere oscar'a aday gösterilmiş, bir kere kazanmış (bülbülü öldürmek), moby dick'teki kaptan ahab rolüyle emmy ödülüne, roma tatili filmiyle bafta ödülüne aday gösterilmiş kötü bir aktördür.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"gregory peck" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim