wikipedia sayfası bile yapılmış. natgeo’nun bu kadar büyük bir kurum olduğunu bilmiyordum.

ntv


birçok bilim insanının uzun süredir varlığını kabul ettiği okyanusta resmi adımlar atıldı. antarktika'nın etrafını çevreleyen devasa denize güney okyanusu adı verildi. güney okyanusu küresel ısınma nedeniyle tehlike altında olan antarktika'nın etrafında bir daire çiziyor. national geographic topluluğu coğrafya uzmanı alex tait, "güney okyanusu uzun süredir bilim insanları tarafından tanınıyordu. ancak uluslararası bir anlaşma olmadığı için şimdiye kadar resmi olarak tanımamıştık. bir su kütlesinin okyanus sayılabilmesi için kendine has coğrafi özelliklerinin bulunması gerekiyor. bilim dünyasında güney okyanusu'nun pasifik ve atlantik okyanuslarından sadece daha biraz daha soğuk olup olmadığı yönünde bir tartışma yaşanıyordu. bir grup suyun karakterinin diğer iki okyanustan farklı olmadığını sadece soğuk olduğunu söylese de güney okyanusu'nun varlığını kabul eden araştırmacılar antarktika'nın çevresindeki suların farklı olduğunu iddia ediyordu.
devamını gör...
nat geo 4 yıl önce disney tarafından fox için 52 milyar dolara alınmış. disney'in ise kimin olduğu bilinemez bir durumda; çeşitli bankerler ve hedge fund organizasyonları tarafından %65 i değişken sahipleri var. abd hükümeti de buna dahil olabilir. yani bayağı güçlüler, dünyayı bu tip kurumlaşmış otokrasiler yönetiyor ve şekillendiriyor. bütün toplum mühendisliği ve inanılan her tür teoriler buradan yayınlanıyor. kısacası micky mouse ne derse o.
devamını gör...
“oha! dördüncü de mi varmış?” tepkisini verip kuzey buz denizi’nin de arktik okyanusu olarak adlandırıldığı bilgisiyle birlikte ortaokul coğrafya kültürüme yıllar sonra ilk defa yaptığım ilave.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"güney okyanusu'nun 5. okyanus olarak kabul edilmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim